"V polovině října letošního roku měl obviněný muž přijít do bytové jednotky v Sokolově, kterou obývala osmatřicetiletá žena, se kterou se znal. Po chvíli měl po ženě požadovat finanční hotovost, ale ta mu odmítla jakékoliv peníze vydat. Po několika minutách měl muž začít ženu ohrožovat nožem, přitom jí vyhrožovat zabitím a zároveň ji nutit, aby si vzala drogu, kterou připravil na stole. Žena to odmítala, ale nakonec ze strachu o svůj život drogu užila. Poté ji měl muž násilím odvléct do pokoje, kde ji měl začít svlékat a nutit k souloži. Žena se měla bránit a odmítat. Nakonec jí měl muž svázat ruce a opět jí ohrožovat nožem. Žena se ze strachu o své zdraví přestala bránit a muž na ní měl vykonat soulož," popsal policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Další den měl obviněný muž za ženou přijít znovu a opět jí vyhrožovat znásilněním a zabitím. Po pár hodinách nicméně bytovou jednotku opustil, aniž by ženě cokoliv udělal.

"Na přelomu října a listopadu měl muž využít situace a vstoupit do bytu ženy. Poté po ní měl požadovat finanční prostředky ve výši několika tisíc korun. Následně měl muž vzít nůž a začít s ním ženu ohrožovat," popsal další jednání obviněného mluvčí PČR. "Po několika minutách měl nůž přiložit ke svému zápěstí a vyhrožovat sebepoškozením."

Po chvíli měl muž podle policie svého jednání zanechat a z kabelky ženě vzít peníze, několik krabiček cigaret a sušenek. "Nakonec měl ženě vyhrožovat tím, že pokud mu peníze nesežene, tak ji znásilní. Po neustálém naléhání po finančních prostředcích měl ženu položit na gauč a začít ji svlékat. Ta mu měla říct, že mu tedy finanční prostředky vydá, a muž ji nechal z gauče odejít. Přitom jí ovšem stále vyhrožoval zabitím. Žena využila nepozornosti muže, vzala si mobilní telefon s tím, že celou věc oznámí na policii. Muž měl okamžitě z okna vlézt na hromosvod, slanit se a z místa utéct," přiblížil Jakub Kopřiva.

Žena pak mužovo jednání na telefonní linku 158 opravdu oznámila a policisté se případem začali okamžitě zabývat. O několik hodin později byl šestatřicetiletý muž zadržen. "Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby," uzavřel mluvčí s tím, že v případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na deset let.