VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zádamský po dvou dnech dokončil výpověď

PLZEŇ - Dokončením výpovědi Milana Zádamského pokračoval ve středu třetí den hlavního líčení s dvanácti muži z Karlovarska a Sokolovska obžalovaných ze zločinného spolčení, vydírání a dalších trestných činů, ke kterým mělo dojít v letech 1999 až 2007

24.7.2008
SDÍLEJ:

Alan Treml z gangu ZádamskýchFoto: DENÍK/Miroslava Vejvodová

Údajný mozek gangu Zádamský se snažil soudu objasnit vztahy s podnikateli, na které měl být dle obžaloby veden obrovský psychický i fyzický nátlak, a to na jeho pokyn.

Spis žalobkyně uvádí v jedenáctém bodě podnikatele P., který si od Zádamského půjčil milion osm set tisíc korun. Zpátky měl ale vrátit skoro čtyři miliony. Učinil tak údajně proto, že mu členové gangu na výstrahu vložili pistoli do úst a pohrozili prodejem jeho domu. K tomu dle spisu nakonec došlo, a to za čtyři miliony korun, které nebyly vyplaceny.

„Rozhodně si nejsem vědom žádných útoků. Dům byl předmětem zástavy,“ popřel vše Zádamský. „Pana P. obíral kde kdo a my jsme ti, na které to házel,“ pronesl.

Další část výpovědi se týkala podnikatele z Klatovska pana Š., který si od Zádamského půjčil dva miliony korun. Nestačil je ale vrátit ve sjednané době. Muž pak měl zblízka poznat šelmu obžalovaného – lva Bruta, když jej členové gangu dle obžaloby strčili ke zvířeti do klece. Podnikatel ze strachu o svůj život i rodinu slíbil, že zaplatí.

Zádamský vše vidí jinak

Dle Zádamského (na snímku vlevo) bylo vše jinak. „Pan Š. chtěl kupovat statek. Potřeboval dva miliony, které jsem mu půjčil. Dohodli jsme se na zástavě jeho domu a na provizi 300 tisíc korun. Peníze mi ale nevrátil ve stanovené tříměsíční lhůtě, a nemovitost tak byla moje,“ vysvětloval Zádamský.

„Pan Š. za mnou pak přijel a přemlouval mě, abych dům neprodával. Tvrdil mi, že na ten statek potřebuje ještě milion. Já neumím říct ne, tak jsem mu ho půjčil, podepsal mi směnku na milion čtyři sta tisíc a koupený statek mi zastavil. Měl v plánu jej dále prodat, a to za šest milionů korun, ze kterých by mi peníze vrátil,“ pokračoval.

Statek se ale nedařilo za uvedenou částku prodat. Mezitím sehnal Zádamský kupce za podnikatelův dům nabízel 3,5 milionu.

„Sešel jsem se ještě s panem Š. a jeho ženou. Ta nechtěla, abych dům prodal a navrhla, že mi dá půl milionu jako splátku dluhu, a já ještě počkám na peníze ze statku,“ doplnil. Zádamského pak vymáhání přestalo bavit a věc předal dalšímu obžalovanému Alanu Tremlovi. „Nakonec jsme se domluvili, že když statek do roka neprodá, připadne vše Tremlovi. To byla férová nabídka,“ řekl Zádamský.

Statek prý ale před vypršením roční lhůty obestavil soud, protože pan Š. měl dluhy.

„Treml mu řekl, že na něj podá trestní oznámení za zpronevěru. Pan Š. šel mezitím na policii a vypověděl tam úplné nesmysly. Je to obyčejnej podrazák. Z tehdy normálních transakcí, udělal dnes vydírání,“ rozhořčil se Zádamský.

Popřel také jakékoli spojení s jeho lvem, kvůli jeho povaze. „Neexistovalo, že se někdo přiblížil ke kleci, natož tam někoho strkat,“ uvedl s tím, že k důkazům přiložil DVD, které jeho tvrzení dokazuje.

Vypovídal i Alan Treml

Před soudem ve středu vypovídal i Alan Treml, ředitel společnosti Casso Inwest, s. r. o., která dodávala do barů a heren automaty. Ta tvoří spojovací článek celého případu, jak jsme již informovali. Hned na začátku uvedl, že žádné zločinné spolčení neexistuje, že jeho osobu nikdo neřídil a on sám také nikoho nedirigoval.

Incident v Hroznětíně, kdy na diskotéku vtrhla banda Romů včetně obžalovaného Martina Bláhy a Dušana Oračka a začala místo demolovat, je prý velké nedorozumění.

„Cikáni se často dostávali do problémů. S Oračkem jsem se dobře znal, a tak jsme byli domluveni, aby mi vždy řekl, než někam půjdou, že já dám vědět do klubu a připravím je na to. V onen den mi Oračko volal, že jsou nějaké problémy s vyhazovačem v Hroznětíně, protože do podniku nepustil syna jejich známého a že tam jedou. Nechtěl jsem, aby došlo ke konfliktu, tak jsem zavolal tomu vyhazovači, ať raději odejde,“ vysvětloval Treml s tím, že k tomu, co se tam stalo, nemělo dojít.

Za vším byl prý pouze rasový podtext, a ne vydírání majitelky klubu, jak uvádí obžaloba.

Od rvačky na diskotéce v Ostrově se Treml také distancoval, ale nepopřel, že její prapůvod leží na jeho bedrech. Podnikatel K., který měl na Karlovarsku několik klubů, včetně zmíněné diskotéky, zakázal totiž Tremlovi vstup do jeho podniků.

„Celé to vzniklo úplně omylem. Chtěl jsem zaparkovat u pošty a čekal jsem tam asi patnáct minut. Když se uvolnilo místo, objelo mě auto a zajelo tam, za volantem seděl pan K. To mě naštvalo, vystoupil jsem a začali jsme se hádat. On mi řekl ´takovejdle smrad se ke mně nebude takhle chovat´ a zakázal mi vstup do jeho podniků. Nelíbilo se mi, že mi někdo nařizuje, kam nesmím chodit,“ uváděl.

Když pak byl u Oračka na návštěvě, řekl mu to. Spolu se domluvili, že ještě s několika známými na diskotéku půjdou a pana K. trochu postraší.

„Oračko měl navíc spadeno na jednoho kluka, který mu chodil za ženou, když byl ve vězení. Když už jsme byli domluveni, kladl jsem všem na srdce, že nechci, aby došlo k něčemu podobnému jako v Hroznětíně. Dělal jsem to pouze proto, abych uspokojil svou ješitnost,“ podotkl.

Převážně romská skupina včetně Tremla, Oračka a Bláhy, která na diskotéku přišla, se tam ale začala rvát a demolovat vnitřní vybavení. Treml se tak snažil vyvrátit třetí bod obžaloby, který tvrdí, že muži vtrhli na diskotéku proto, že pan K. odmítl ochranu nabízenou jím a Zádamským.

Autor: Miroslava Vejvodová

Místo události:
24.7.2008
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 25 000 Kč

Všeobecné sestry bez specializace Všeobecná sestra. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Způsob kontaktu uchazeče:, - telefonicky Mgr. Blažková P. 731 549 161, - e-mailem: blazkova@sokolik-po.cz, , , Upřesňující informace:, - Pracovní náplň se řídí vyhláškou č. 391/2017 Sb., jedná se o činnosti v péči o klienty s mentálním a kombinovaným postižením. Životopisy zasílejte na blazkova@sokolik-po.cz. Podrobnější informace na telefonním čísle: 731 549 161. , , Místo výkonu práce (adresa): Slavíčkova 1701, Sokolov. Pracoviště: Domov pro osoby se zdravotním postižením "sokolík" v sokolově, příspěvková organizace, Slavíčkova, č.p. 1701, 356 01 Sokolov 1. Informace: Petra Blažková, +420 731 549 161.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 14 500 Kč

Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti ambulantních a terénních služeb a pečovatelé v oblasti domácí péče Pečovatelka - pracovník přímé péče. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 14500 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Způsob kontaktu uchazeče:, -telefonicky: Bc. Magdaléna Osičková 721 940 521 nebo osobně po domluvě, , Upřesňující informace:, - splnění odborné kvalifikace - rekvalifikační, akreditovaný kurz pro pracovníky v sociálních službách, , Nabízíme:, - 5 týdnů dovolené, - stravenky, , Nástup: co nejdříve, , Místo výkonu práce: Sokolov - terénní péče o klienty (seniory a zdravotně postižené občany). Pracoviště: Centrum sociálních služeb sokolov, o.p.s., Jiřího z Poděbrad, č.p. 2046, 356 01 Sokolov 1. Informace: Magdaléna Osičková, +420 721 940 521.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel odborných předmětů 12 510 Kč

Učitelé odborného výcviku (kromě pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami) Učitel odborného výcviku SŠ obor cukrář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12510 kč, mzda max. 14700 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme vzdělání dle zákona č. 563/2004 Sb. Zákona o pedagogických pracovnících.. Pracoviště: Střední škola živnostenská sokolov, příspěvková organizace - 005, Tovární, č.p. 1363, 356 01 Sokolov 1. Informace: Terezie Petrovičová, +420 775 751 166.

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 20 000 Kč

Ostatní pomocní pracovníci Pomocný sládek. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Způsob kontaktu uchazeče:, , - e-mailem - na adresu sekretariat@pivovar-kynsperk.cz, , Kontaktní osoba: Haladová Jitka, , Upřesňující informace:, , Požadujeme:, - střední školu zaměřenou na potravinářství, práce v potravinářském průmyslu (nejlépe v pivovarnictví), , Pracovní doba dle dohody, , Místo výkonu práce: Sokolovská 482/40, Kynšperk nad Ohří. Pracoviště: Kynšperský pivovar s.r.o., Sokolovská, č.p. 482, 357 51 Kynšperk nad Ohří. Informace: Jitka Haladová, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dům dětí a mládeže v Ostrově na Karlovarsku.

Dům dětí a mládeže potřebuje novou střechu. Nedostává se ale řemeslníků

Vítězný tým.

Nejlepší tým vodních záchranářů má Cheb

Zlodějíček se vloupal do auta. Majitel mu to ale usnadnil

Ostrov – Pokoj si zřejmě nedá šestadvacetiletý zlodějíček, který krade opakovaně a tentokrát si vyhlédl zaparkované auto.

Růst průměrných mezd v regionu byl nejvyšší v Česku. Jenomže...

Karlovarský kraj - Nad strohou zprávou vydanou statistiky by se dalo jásat. Oznámili, že průměrná hrubá měsíční mzda v prvním čtvrtletí letošního roku dosáhla v Karlovarském kraji 26 287 korun. Což představovalo meziroční nárůst o 10,1 procenta.

OBRAZEM: Den záchranářů Karlovarského kraje

Rolava - Den záchranářů Karlovarského kraje se konal v rekreačním areálu Rolava už po jedenácté. I letos sem zamířily za atraktivním programem tisíce lidí.

Vlaky pro cyklisty vyjíždí. Svezou je podél oblíbené cyklostezky Ohře

Karlovarský kraj – Pro milovníky výletů v sedle bicyklu vypraví České dráhy v neděli 17. června zvláštní spoj, který bude, stejně jako v loňském roce, pravidelně jezdit o sobotách, nedělích a svátcích až do 30. září.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT