VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zádamský po dvou dnech dokončil výpověď

PLZEŇ - Dokončením výpovědi Milana Zádamského pokračoval ve středu třetí den hlavního líčení s dvanácti muži z Karlovarska a Sokolovska obžalovaných ze zločinného spolčení, vydírání a dalších trestných činů, ke kterým mělo dojít v letech 1999 až 2007

24.7.2008
SDÍLEJ:

Alan Treml z gangu ZádamskýchFoto: DENÍK/Miroslava Vejvodová

Údajný mozek gangu Zádamský se snažil soudu objasnit vztahy s podnikateli, na které měl být dle obžaloby veden obrovský psychický i fyzický nátlak, a to na jeho pokyn.

Spis žalobkyně uvádí v jedenáctém bodě podnikatele P., který si od Zádamského půjčil milion osm set tisíc korun. Zpátky měl ale vrátit skoro čtyři miliony. Učinil tak údajně proto, že mu členové gangu na výstrahu vložili pistoli do úst a pohrozili prodejem jeho domu. K tomu dle spisu nakonec došlo, a to za čtyři miliony korun, které nebyly vyplaceny.

„Rozhodně si nejsem vědom žádných útoků. Dům byl předmětem zástavy,“ popřel vše Zádamský. „Pana P. obíral kde kdo a my jsme ti, na které to házel,“ pronesl.

Další část výpovědi se týkala podnikatele z Klatovska pana Š., který si od Zádamského půjčil dva miliony korun. Nestačil je ale vrátit ve sjednané době. Muž pak měl zblízka poznat šelmu obžalovaného – lva Bruta, když jej členové gangu dle obžaloby strčili ke zvířeti do klece. Podnikatel ze strachu o svůj život i rodinu slíbil, že zaplatí.

Zádamský vše vidí jinak

Dle Zádamského (na snímku vlevo) bylo vše jinak. „Pan Š. chtěl kupovat statek. Potřeboval dva miliony, které jsem mu půjčil. Dohodli jsme se na zástavě jeho domu a na provizi 300 tisíc korun. Peníze mi ale nevrátil ve stanovené tříměsíční lhůtě, a nemovitost tak byla moje,“ vysvětloval Zádamský.

„Pan Š. za mnou pak přijel a přemlouval mě, abych dům neprodával. Tvrdil mi, že na ten statek potřebuje ještě milion. Já neumím říct ne, tak jsem mu ho půjčil, podepsal mi směnku na milion čtyři sta tisíc a koupený statek mi zastavil. Měl v plánu jej dále prodat, a to za šest milionů korun, ze kterých by mi peníze vrátil,“ pokračoval.

Statek se ale nedařilo za uvedenou částku prodat. Mezitím sehnal Zádamský kupce za podnikatelův dům nabízel 3,5 milionu.

„Sešel jsem se ještě s panem Š. a jeho ženou. Ta nechtěla, abych dům prodal a navrhla, že mi dá půl milionu jako splátku dluhu, a já ještě počkám na peníze ze statku,“ doplnil. Zádamského pak vymáhání přestalo bavit a věc předal dalšímu obžalovanému Alanu Tremlovi. „Nakonec jsme se domluvili, že když statek do roka neprodá, připadne vše Tremlovi. To byla férová nabídka,“ řekl Zádamský.

Statek prý ale před vypršením roční lhůty obestavil soud, protože pan Š. měl dluhy.

„Treml mu řekl, že na něj podá trestní oznámení za zpronevěru. Pan Š. šel mezitím na policii a vypověděl tam úplné nesmysly. Je to obyčejnej podrazák. Z tehdy normálních transakcí, udělal dnes vydírání,“ rozhořčil se Zádamský.

Popřel také jakékoli spojení s jeho lvem, kvůli jeho povaze. „Neexistovalo, že se někdo přiblížil ke kleci, natož tam někoho strkat,“ uvedl s tím, že k důkazům přiložil DVD, které jeho tvrzení dokazuje.

Vypovídal i Alan Treml

Před soudem ve středu vypovídal i Alan Treml, ředitel společnosti Casso Inwest, s. r. o., která dodávala do barů a heren automaty. Ta tvoří spojovací článek celého případu, jak jsme již informovali. Hned na začátku uvedl, že žádné zločinné spolčení neexistuje, že jeho osobu nikdo neřídil a on sám také nikoho nedirigoval.

Incident v Hroznětíně, kdy na diskotéku vtrhla banda Romů včetně obžalovaného Martina Bláhy a Dušana Oračka a začala místo demolovat, je prý velké nedorozumění.

„Cikáni se často dostávali do problémů. S Oračkem jsem se dobře znal, a tak jsme byli domluveni, aby mi vždy řekl, než někam půjdou, že já dám vědět do klubu a připravím je na to. V onen den mi Oračko volal, že jsou nějaké problémy s vyhazovačem v Hroznětíně, protože do podniku nepustil syna jejich známého a že tam jedou. Nechtěl jsem, aby došlo ke konfliktu, tak jsem zavolal tomu vyhazovači, ať raději odejde,“ vysvětloval Treml s tím, že k tomu, co se tam stalo, nemělo dojít.

Za vším byl prý pouze rasový podtext, a ne vydírání majitelky klubu, jak uvádí obžaloba.

Od rvačky na diskotéce v Ostrově se Treml také distancoval, ale nepopřel, že její prapůvod leží na jeho bedrech. Podnikatel K., který měl na Karlovarsku několik klubů, včetně zmíněné diskotéky, zakázal totiž Tremlovi vstup do jeho podniků.

„Celé to vzniklo úplně omylem. Chtěl jsem zaparkovat u pošty a čekal jsem tam asi patnáct minut. Když se uvolnilo místo, objelo mě auto a zajelo tam, za volantem seděl pan K. To mě naštvalo, vystoupil jsem a začali jsme se hádat. On mi řekl ´takovejdle smrad se ke mně nebude takhle chovat´ a zakázal mi vstup do jeho podniků. Nelíbilo se mi, že mi někdo nařizuje, kam nesmím chodit,“ uváděl.

Když pak byl u Oračka na návštěvě, řekl mu to. Spolu se domluvili, že ještě s několika známými na diskotéku půjdou a pana K. trochu postraší.

„Oračko měl navíc spadeno na jednoho kluka, který mu chodil za ženou, když byl ve vězení. Když už jsme byli domluveni, kladl jsem všem na srdce, že nechci, aby došlo k něčemu podobnému jako v Hroznětíně. Dělal jsem to pouze proto, abych uspokojil svou ješitnost,“ podotkl.

Převážně romská skupina včetně Tremla, Oračka a Bláhy, která na diskotéku přišla, se tam ale začala rvát a demolovat vnitřní vybavení. Treml se tak snažil vyvrátit třetí bod obžaloby, který tvrdí, že muži vtrhli na diskotéku proto, že pan K. odmítl ochranu nabízenou jím a Zádamským.

Autor: Miroslava Vejvodová

Místo události:
24.7.2008
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Revizní technik 20 000 Kč

Revizní technici v elektrotechnice a energetice Revizní technik elektro (elektromontér s maturitou). Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Způsob kontaktu uchazeče:, - telefonicky p.Kalabza Petr 733 641 040, - e-mailem: redoza@centrum.cz, , Upřesňující informace:, - pro profesi revizního technika elektro je potřeba 5 let praxe v oboru, - maturita nutná, , Pracovní doba: 06:00-14:00 hodin, , Místo výkonu práce: Sokolov. Pracoviště: Redoza s.r.o., Staré náměstí, č.p. 27, 356 01 Sokolov 1. Informace: Petr Kalabza, +420 603 202 337.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 20 000 Kč

Stavební a provozní elektrikáři Provozní elektrikář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Způsob kontaktu uchazeče: , - e-mailem: Kamila.Kazda@kh-czechia.cz, , Kontaktní osoba: Kamila Kazda, , Upřesňující informace:, - vyhláška 50, Paragraf 6 (5), - praxe na strojích a zařízeních vítána, - znalost německého jazyka výhodou, , Pracovní doba: 06:00-14:00, 14:00-22:00, 22:00-06:00 hodin, , Místo výkonu práce: 35735 Chodov, Vintířovská 1157. Pracoviště: Kh czechia s.r.o., Vintířovská, č.p. 1157, 357 35 Chodov u Karlových Var 1. Informace: Kamila Kazda, .

Výroba - Lakýrníci a natěrači kovů, kovových výrobků 160 Kč

Lakýrníci a natěrači kovů, kovových výrobků Lakýrník/ice. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 160 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Profesní požadavky:, vyučen v oboru, případně praktická znalost lakování ve strojírenství, zodpovědnost, samostatnost, pečlivost, flexibilita. , Nabízíme: zajímavou práci a odpovídající finanční ohodnocení, jistotu zaměstnání ve stabilní společnosti, příspěvek na stravování. Nástup ihned nebo dohodou., Pracovní doba: od 6:00 - 14:30 h, , Místo výkonu práce: Nejdecká 183, 358 01 Rotava. Pracoviště: Rotas strojírny spol. s r.o., Nejdecká, č.p. 183, 358 01 Kraslice. Informace: Dana Dvořáková, +420 777 794 143,352 668 296.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 20 000 Kč

Prodavači stavebnin a příbuzného materiálu Prodejce. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Způsob kontaktu uchazeče:, - telefonicky na tel: 352 673 667 (po-pá od 7:00-15:00 hodin), - e-mailem: fakturace@qstavebniny.cz, - osobně: Dobrovského 535, Dolní Rychnov 356 04, , Požadujeme:, - prodejní a komunikativní schopnosti, - flexibilitu, - spolehlivost, - zodpovědný přístup k práci, - chuť učit se novým věcem, - práce vhodná spíše pro muže, , Pracovní doba:, - 6:30-15:00 hodin, - 8:00-17:00 hodin, , Místo výkonu práce: Dolní Rychnov. Pracoviště: Q stavebniny s.r.o. - 001, Dobrovského, č.p. 535, 356 04 Dolní Rychnov. Informace: Michaela Zubková, +420 352 673 667.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Živé Sokolovsko a jeden z jejich běhů.

Živé Sokolovsko zve zájemce na běhání okolo Meluzínky

Organizátoři Milan Beran a Jitka Červenková si prohlédli v doprovodu ředitelky Věry Bráborcové sociálně terapeutické dílny v Chodově.
17

Rockeři vyzpívali pro Mateřídoušku téměř třicet tisíc

Na Štědrý den syn napadl matku. Hrozí mu až tři roky vězení

Habartov – Takový dárek si od svého syna jistě nepřála ani v těch nejděsivějších snech. Řeč je o ženě, kterou přímo na Štědrý den napadl její syn v Habartově.

Přišlo jaro, počasí ale lyžování zatím i nadále přeje

Karlovarský kraj – Jaro sice už oficiálně začalo, ale teploty jsou stále spíše zimní a počasí tak lyžování zatím i nadále přeje. Velké skiareály v regionu jsou proto stále v provozu a zvou na víkendovou lyžovačku.

Žena skončila po brutálním útoku s těžkým zraněním

Karlovy Vary – Vážná poranění utrpěla třiačtyřicetiletá žena po útoku o dvacet let mladšího muže. Toho už kriminalisté obvinili z vraždy ve stádiu pokusu.

Obchvaty budiž pochváleny

Karlovarský kraj – Dobrou zprávou pro obyvatele měst a obcí našeho regionu zatížených dopravou je, že některé z nich začaly anebo pokračují ve stavbě důležitých obchvatů. Ty mají odvést tranzitní či těžkou nákladní dopravu ven z obcí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT