Po úrodě v skleníku má například Jana Maxová. Když přišla na zahradu, zjistila, že tam řádili zloději. „Ve skleníku očesali úrodu, kterou jsem zrovna chtěla zavařovat. Od záhonů zmizely i okrasné předměty,“ kroutí hlavou. Není to přitom poprvé, co její zahradu navštívil nezvaný host. „Před dvěma lety se nám kdosi vloupal do chatky, zatopil si tu, přespal a nechal neskutečný nepořádek,“ dodala.

Zloděj nenechal bez povšimnutí i vedlejší zahradu. V kůlně se pokusil vypáčit petlici. To se mu ale nepodařilo, a tak odešel s prázdnou. „Vyměnit však musím poškozenou petlici a zámek,“ řekl další ze zahrádkářů.
Nad počínáním zlodějů kleje i Hana Vimrová. „U naší zahrady se zloději dobře připravovali. Zjistili jsme, že si postupně rozpletávali plot. Naštěstí jsme na to přišli, a tak jsme udělali několik opatření. Nicméně loni nám také vybrali skleník,“ poukázala.

Zahrádkáři už zalarmovali policii. „Pěší hlídky budou kolonii častěji procházet, a to i ve večerních a nočních hodinách,“ řekl Deníku Antonín Panuška, vedoucí kraslického obvodního oddělení policie.
Bránit se chtějí více i samotní zahrádkáři. Někteří si už na místo nechali zavést internetové připojení a objednali kamerové systémy nebo fotopasti. Věří, že je monitorovací zařízení pomůže odhalit a příště už od krádeže odradí.

Rozsáhlá kolonie je díky dlouhému teplému počasí v permanenci zahrádkářů. Je tak patrné, že zloději čekají, až lidé ve večerních hodinách odejdou domů.
Zahrádkáři dbají v kolonii na to, aby lidé za sebou pokaždé zamykali vstupní brány.

Nyní jsou tak mnohem pozornější a cenné věci, jako je například zahradní technika, si odvezli domů.

Senior Expres zavedli jako první v Sokolově, kde se další města a obce při zavádění této služby inspirují.
Senior Expres využijí i menší obce v kraji