Ten uplynulý čtvrtek vnikl v nočních hodinách oknem do přízemního bytu v Chodově na Sokolovsku. Chytil tam šestatřicetiletého muže, se kterým měl údajně spory, a hodil ho do křesla. Vulgárně mu nadával a ohrožoval ho baseballovou pálkou. „Několikrát ho s ní i udeřil do těla. Když upadl napadený na zem, vypadl mu z kapsy svazek klíčů, které ihned vzal do ruky. Útočník po něm chtěl klíče zpět se slovy, ať mu je dá, nebo že ho zabije. Klíče poté napadenému vzal a při odchodu z bytu ještě dalším přítomným pohrozil, že jestli zavolá někdo na policii, tak si to s nimi vyřídí,“ vylíčila mluvčí krajské policie Kateřina Böhmová.

Pachatel následně vnikl do vozidla Volkswagen a odjel do Karlových Varů. „Na základě vyhlášeného pátrání si ho všimla policejní hlídka v Karlových Varech v ulici Na Vyhlídce, když jel směrem do centra města. Hlídka ho začala pronásledovat, ale na jejich výzvu k zastavení nereagoval. S vozidlem ujížděl ulicemi v městské části Drahovice dokonce i po chodníku. Poté přijel do ulice V. Řezáče, která je uzavřena a provádějí se zde výkopové práce. Ani to ho nezastavilo. Vjel do staveniště a pokračoval do ulice Vítězná, kde se mu podařilo uniknout. Vozidlo poté v části Drahovice odstavil. Při projetí staveništěm auto poškodil a poté z něho ještě odcizil hever. Nechal za sebou škodu 50 tisíc korun,“ uvedla Böhmová.

Muži nyní hrozí za loupež, vydírání, neoprávněné užívání cizí věci a poškození cizí věci až deset let vězení. Přibylo mu navíc ještě maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, protože má vysloven zákaz řízení. 

Vstup do štoly Bílá paní. Zavede vás tam i virtuální prohlídka.
Do štoly zavede zájemce virtuální prohlídka