Policie obvinila 36letého muže, který v polovině prosince loňského roku sebral náředí v hodnotě více než 100 tisíc korun. "Na pozemku zemědělské usedlosti na Sokolovsku poškodil oplocení a s vozem dojel až ke stodole, kde jeho pozornost upoutalo různé nářadí. Do svého auta tak naložil brusky, pily, vrtačky, světla a další předměty, se kterým poté z pozemku odjel," uvedla mluvčí policie Eva Valtová.

Majiteli tak zloděj způsobil škodu ve výši 137 tisíc korun. "Tohoto jednání se dopustil i přesto, že byl v uplynulých třech letech za obdovnou činnost odsouzen," doplnila mluvčí. Za způsobení větší škody mu hrozí v případě odsouzení až pětileté vězení.

Nářadí zmizelo i v Chodově

Kolečko, pily a další předměty si odnesla dvojice mužů, která se vloupala do chatky a kůlny v zahrádkářské kolonii v Chodově. "Po prohledání vnitřních prostor odnesli kolečko a pily a další různé předměty. Ještě tentýž den měli stejným způsobem vniknout do obytného karavanu a zahradního domku. I v tomto případě měli odcizit různé nářadí," popsala mluvčí policie.

Muž ve věku 21 let s o čtyři roky starším komplicem tak způsobil škodu ve výši 21 tisíc korun. V případě prokázání viny hrozí podezřelým mužům trest odnětí svobody až na tři roky.