Krádež se stala již 12. prosince 2017 kolem 18.20 hodin v ulici Švabinského. „Neznámý pachatel využil nepozornosti ženy, která si po zaparkování vozu odložila vedle kola auta kabelku a poté odešla s dalšími věci do svého bytu. Když zjistila, že kabelku nemá, vrátila se zpět. Kabelku už ale nenašla. Přišla tak o peněženku, hotovost, osobní doklady a různé šperky. Zloděj tak způsobil škodu přes 40 tisíc korun,“ řekla mluvčí sokolovské policie Kateřina Krejčí.

„Téhož dne zachytily krátce po 22. hodině kamery u Obvodního oddělení policie Karlovy Vary – město, že přichází k hlavnímu vchodu budovy muž, který položil ke vchodovým dveřím kabelku. Muž byl bílé pleti, ve věku do třiceti let. Na sobě měl černou mikinu, šedé kalhoty a černé boty s bílou podrážkou. V ruce nesl nějakou kabelku nebo tašku,“ pokračovala mluvčí.

Policie nyní po muži pátrá. „Žádáme o pomoc při ustanovení muže na videozáznamu. Ten může být důležitým svědkem, který by policistům mohl poskytnout důležité informace k případu. Žádáme proto samotného muže nebo veřejnost, aby se obrátili v případě jakýchkoliv informací, které by pomohly k objasnění případu, na linku 158 nebo na nejbližší policejní služebnu,“ dodala.