Obviněný muž měl od roku 2013, od uzavření sňatku, za dobu společného soužití na Sokolovsku opakovaně vulgárně napadat svou čtyřiapadesátiletou manželku. Následně ji měl začít napadat fyzicky, a to například údery do oblasti hlavy. Postupem času měl muž razanci útoků zvyšovat. Žena se měla pokusit společnou domácnost opustit, přičemž jí v tom měl její manžel bránit.

"Ve čtvrtek 18. května letošního roku měl okolo patnácté hodiny bez svolení vstoupit v jedné obci na Sokolovsku na pozemek, kde se posadil na lavičku. Muž byl ale upozorněn majitelkou, že se nachází na cizím pozemku, na což muž nereagoval a pozemek opustil až o několik minut později. Při odchodu ještě poškodil branku. O několik desítek minut později a o pár set metrů dále od pozemku, na který bez svolení vstoupil, se potkal s manželem ženy, která ho upozornila. Ten se obviněného muže zeptal, odkud přišel. Šestatřicetiletý muž měl ale na muže vulgárně pokřikovat a poté zaútočit kovovým plátem a následně skleněnou lahví. Z obavy o svůj život použil napadený muž svou legálně drženou zbraň s tím, aby zanechal svého jednání. Muž ale neuposlechl a dále pokračoval v útoku. Napadenému muži se ale podařilo vyrazit mu železný plát z ruky a muže zadržet do příjezdu policejní hlídky, které poté muže předal, přičemž měl ještě napadenému muži vyhrožovat fyzickým napadením," sdělil policejní mluvčí Jan Bílek.

Autobusáci nechtějí na nových zastávkách ohrožovat cestující. Město je předělá
Řidiči nechtějí na nových zastávkách ohrožovat cestující. Město je předělá

Ve středu 24. května letošního roku kolem jednadvacáté hodiny měl v místě tehdejšího společného bydliště fyzicky napadnout svou manželku. Ženě se podařilo utéct na zahradu, kde jí muž dostihl a opět fyzicky napadl. Utéct se jí podařilo také ze zahrady na ulici, kde jí její manžel opět dostihl a fyzicky napadl údery do oblasti hlavy a neustále jí měl vulgárně urážet a vyhrožovat. Ženě se naštěstí opět povedlo utéct do vedlejší obce, odkud si díky přítomným obyvatelům přivolala pomoc.

O necelý týden později se měl pokusit svou manželku, která byla u svých blízkých, osobně kontaktovat. To i přes to, že byl den předtím vykázán ze společného obydlí a řádně poučen o tom, že svou manželku kontaktovat nemá. Šestatřicetiletý muž ale při vstupu na cizí pozemek poškodil čidlo elektronicky uzavíratelné brány. Následně se měl pohybovat u vstupních dveří domu, přičemž byl přistižen majitelem.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl tak muž vzat do vazby.

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky.