Téměř každý den hoří na Sokolovsku plastové kontejnery. Škody se už pohybují v desítkách tisíc korun. Zdejší strážníci jsou přesvědčeni, že nádoby někdo zapaluje úmyslně a navíc se tím baví.

„Poslední kontejner u nás hořel v pondělí. A to v Železném Dvoře,“ informoval zástupce velitele Městské policie v Chodově Ladislav Staněk. „Podle nás je za vším úmysl. Dotyčná osoba se dokonce neostýchá kontejner zapálit během dne,“ doplnil.

Stejného názoru jsou i místní lidé. „To musí někdo dělat z hlouposti. Zřejmě děti, které do nádoby vhodí zapálené papíry,“ reagoval jeden z oslovených obyvatel města. „Já si zase myslím, že se tím baví narkomani nebo nudící se mládež. Samo se to určitě nezapálí, to dá přece rozum,“ uvedla Chodovačka.

Policie doufá, že se jí podaří žháře co nejdříve dopadnout. K tomu by jim mohl pomoci i kamerový systém, který snímá většinu města. „Kontejnery tu hoří poměrně často. Proto bych také rád apeloval na občany, aby do nádob neodhazovali nebezpečné hořlaviny. A v případě zpozorování osoby, která manipuluje u kontejneru s podezřelou věcí, nám to ihned ohlásili na tísňovou linku 156,“ zdůraznil Staněk.

Zplodiny z hořícího plastu jsou jedovaté. „Riziko je krátkodobé. Problém ale může nastat, pokud by se kouře nadýchalo dítě stojící v těsné blízkosti,“ poznamenal ekolog Jiří Korbel.

Problémy má i město Sokolov. Tam naposledy nádoby na odpad vzplanuly v pondělí a úterý.