O dva lupiče si ulevilo město Sokolov. Zdejší policii se totiž během krátké doby podařilo dopadnout pachatele, kteří se v ranních hodinách zaměřovali na okrádání starších občanů. Na ty útočili zezadu, povalili je k zemi a pak okradli o peněženku s hotovostí.

„K prvnímu přepadení došlo minulý pátek v ulici B. Němcové za budovou České spořitelny. Tam k 72letému muži přiběhl lupič a chytil ho pravou rukou kolem krku. Stáhl ho k zemi a z kalhot mu vytáhl peněženku, ve které měl deset tisíc korun a osobní doklady. V několika vteřinách, než se stačil otřesený muž vzpamatovat, byl zloděj pryč,“ popsala událost mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová. „Ve středu ale spadla klec. Obvinění z trestného činu loupeže si vyslechl padesátiletý muž ze Sokolova, který je na podmíněném propuštění z výkonu trestu. Jedná se tedy o zvlášť nebezpečného recidivistu. Nyní se tak vrátí, kam patří,“ doplnila Kávová.

Druhá loupež, tentokrát ze středečního rána, měla podobný scénář. Rozdíl byl ale v tom, že si pachatel počínal mnohem agresivněji. „Na 57letého muže zloděj skočil zezadu a se slovy: Tu peněženku mi dáš, ho povalil na zem. Pak už jen zmatený muž cítil rány pěstí do hlavy a jak mu pachatel vytrhává z montérek peněženku,“ uvedla mluvčí. „Netrvalo dlouho a pachatel měl na rukách pouta. Teď se bude ze svého jednání zpovídat a čeká ho až deset let ve vězení,“ upřesnila Kávová.

A co o bezpečnosti ve městě říkají právě starší lidé? „Na ulici se ve dne nebojím. Dávám si ale pozor, když mám mít u sebe víc peněz. To jsem hodně obezřetný,“ prozradil penzista ze Sokolova Jiří Miřejovský. „Já s penězi do banky chodím jen v doprovodu svého manžela. Jinak bych se totiž bála. Nikdy totiž nevíte, kdo po vás skočí a sprostě vás obere,“ řekla jedna z oslovených seniorek.