Případ okradené důchodkyně se stal 10. září kolem poledne. Dvaadvacetiletý zloděj oslovil v panelovém domě v Chodově osmdesátiletou seniorku s tím, že jí pomůže s taškou. Když ji vynesl do jednoho z pater, před bytem ji začal prohledávat. Poté z ní vytáhl peněženku a zastrčil si ji pod tričko.

„K jeho smůle ho při tom sledovala sousedka přes kukátko dveří svého bytu. Otevřela dveře a vyzvala jej k navrácení peněženky. Následně mu zabránila v útěku chycením za oblečení. Po výhrůžce, že zavolá policii, peněženku vytáhl a odhodil směrem k ní. Následně utekl,“ vylíčila mluvčí sokolovské policie Kateřina Krejčí.

Další případ se stal 17. září v chodovském obchodě, kam se stejný muž vydal krást čokolády. Sebral jich hned 130. „Poté se pokusil prodejnu opustit. V tom mu však zabránil přicházející zákazník, který ho natlačil zpět do prodejny a předal pracovníkům, kteří u podezřelého muže odcizené věci zajistili.“

Ukázalo se, že pachatel má na svědomí i další případy. Jedním z nich je krádež peněženky v bytě u jeho známého, kam byl pozván na návštěvu. Z odcizené platební karty se pak pokusil neúspěšně vybrat peníze. V polovině srpna pak dokonce vyhrožoval své matce a otčímovi v jejich domě usmrcením. Ti po něm požadovali, aby z domu odešel. Stačil tam rozbít skleněnou výplň dveří ve vestibulu. „Následně vyběhl ven z domu a před zde přítomnými osobami měl neustále křičet, že je zabije,“ uvedla mluvčí.

Muž je nyní podezřelý ze spáchání přečinů krádeže, výtržnictví, z nebezpečného vyhrožování a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V minulosti byl přitom už ve výkonu trestu. Nyní mu hrozí až tři roky vězení.