Dvojici zlodějů z Teplic a Sokolova vypátrali a zadrželi karlovarští policisté. Jednoho z nich, třiatřicetiletého muže, zadrželi přímo při krádeži v jednom z karlovarských hotelů. Pro zloděje ovšem museli vylézt strážníci městské policie.

„Muž se snažil z hotelu utéct, dostal se až na parapet, ze kterého ale nemohl slézt,“ vysvětlil Pavel Valenta, mluvčí karlovarských policistů. „Policisté nás kontaktovali se žádostí o záchranu osoby. Že je to zloděj, se strážníci dozvěděli až na místě,“ uvedl Jan Trojáček, zástupce velitele městské policie. Muž stál ve dvacetimetrové výšce. „Vycvičení strážníci k němu slanili z kanceláře nad ním,“ popsal zásah Trojáček.

Ještě než si strážník zloděje „přivázal“ k tělu, provedl u něj zběžnou bezpečnostní prohlídku. „Pak jej bezpečně dostal do okna pod ním, kde už na něj čekali policisté,“ dodal zástupce velitele.

Společně s jedenadvacetiletým zlodějem měl muž, který sám sebe dostal do pasti, na svědomí několik krádeží. „V ulici Nebozízek se společně vloupali do domu, kdy vedle několika horských kol odcizili sadu golfových holí a další věci v hodnotě více než 218 tisíc korun,“ uvedl Pavel Valenta. Starší z obou pachatelů se pak ještě sólo vlámal do skladu karlovarské firmy, ze které odcizil měděné trubky v hodnotě 129 tisíc korun. Specialitou zlodějů však byly hotely. „Odcizili v nich například doutníky, šunku, sýr či kuchyňský nůž,“ doplnil mluvčí.

Škodu, kterou v jedenácti případech muži způsobili, odhadují policisté na 433 tisíce. „Jsou obviněni z krádeže, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ dodal Valenta.