Přistihnout zloděje přímo při činu se mužům zákona nepoštěstí každý den. Strážníkům karlovarské městské policie se však takový kousek v úterý povedl. V prázdném hotelu v Mariánské ulici zadrželi muže, který kradl střešní krytinu.

„Oznámení o tom, že se v prázdné budově neco děje, jsme dostali kolem půl druhé odpoledne. Dělníci z vedlejší stavby si všimli muže, který na střeše loupal kov,“ uvedl Jaroslav Klarner, zástupce velitele městské policie.

Informátoři tvrdili, že kromě strážníků kontaktovali i státní policisty. „To ovšem nebyla pravda. Hlídka čekala na místě na příjezd policistů, ale marně. Teprve později jsme si ověřili, že nikdo státní policii nevolal,“ řekl Klarner.

Do Mariánské ulice postupně přijel psovod městské policie a členové další hlídky.
„V objektu jsme skutečně zaznamenali pohyb neznámé osoby. Když jsme do prázdného hotelu vnikli, přistihli jsme zde muže s nožem v ruce,“ vylíčil Klarner případ zadrženého zloděje.

Když muž poznal, že spadla klec, choval se pojednou vzorně. „Bez jakýchkoliv náznaků agresivity uposlechl všech pokynů strážníků. Nemuseli jsme proto použít chvatů sebeobrany, ani želízek,“ řekl zástupce velitele karlovarských strážníků.
Zadržený muž putoval do rukou státních policistů, které strážníci na místo incidentu zavolali. Ukázalo se navíc, že je po zloději vyhlášené celostátní pátrání.