Byl to takový normální chlapík se zájmem o kvalitní a drahé hodinky. Do prodejny v karlovarském Grandhotelu Pupp, která nabízela exkluzivní hodinky značky Glashütte Original, chodil dva týdny. Stále si nemohl vybrat, které koupí. Nakonec vzal všechny. Ovšem násilím. Vedoucí prodejny, který si přeje zůstat v anonymitě, nám popsal, jak vůbec ke krádeži došlo.

„Vůbec mě nenapadlo, že by mohl něco podobného udělat. Do prodejny chodil dva týdny. Ani se nesnažil nějak se maskovat. Chodil se bavit s číšníky, s prodavači ve vedlejších buticích… Mě s přítelkyní dokonce zpočátku zval na večeři. Prostě takový pohodový zákazník. Na to, že do prodejny chodili lidé řadu dní, než si něco koupili, jsem byl zvyklý. A tak mi ani nepřišlo divné jeho počínání,“ vzpomíná přepadený prodavač. Dlouhodobé rozhodování ostatně bylo na místě. Cena nabízeného zboží se totiž pohybovala v šestimístných částkách. Nejdražší hodinky přitom přišly na více než milion korun.

Osudnou pak byla přepadenému muži neděle 31. srpna. „Vlastně jsem ani neměl být v práci. Ale dohodli jsme se se zákazníkem, že si přijde ještě jednou vybrat. Do prodejny dorazil v devět ráno,“ říká prodavač. Scénář se opakoval: muž si zkoušel hodinky, se dvojími na rukou si za doprovodu vedoucího dokonce odskočil do vedlejšího butiku, aby mu prodavačka poradila, které jsou hezčí. Na mužově přítelkyni pak vyzkoušel i dámské hodinky. Vedoucí přitom na prodejním stolku hlídal kufřík s dalším zbožím, které před návštěvou zákazníka vyndal z trezoru.

Proměna zábavného společníka v drzého zloděje proběhla ve vteřině. „Klient náhle sáhl do kapsy šusťákové bundy, kterou měl na sobě, a v ruce se mu objevil pepřový sprej. S ním zaútočil nejdříve na mou přítelkyni, která naštěstí stačila jeho atak vykrýt, a pak na mě. Mě ochránily před přímým zásahem očí brýle,“ vzpomíná na hrůzné okamžiky Karlovarák.

Vteřina šoku obou napadených stačila zloději k tomu, aby popadl ze stolku kufřík, z tácku sebral dvoje dámské hodinky a dal se na úprk přes lávku na druhou stranu Teplé. Vedoucí prodejny se za ním sice rozeběhl, ale zloděj mu unikl. „Měl jsem sice na nohou pouze pantofle, ale nepronásledoval bych ho dál, ani kdybych měl obuté tretry a stovku zvládl pod deset vteřin. Nemohl jsem vědět, jestli v druhé kapse nemá pistoli. A nechat se zabít kvůli hodinkám…,“ tvrdí poškozený muž.

Povedený nakupující ovšem neměl vše propracované do posledního detailu. Zapomněl totiž zavřít kufřík, takže mu při úprku troje hodinky vypadly. Osmnáctery další jsou ale nenávratně pryč.

„Měl jsem obavy z toho, jak to bude na policii. Karlovarské kriminalisty ovšem musím pochválit. Chovali se vstřícně a absolutně profesionálně. Přítelkyně dokonce v žertu tvrdí, že se těší, až tam půjdeme znovu,“ vzkazuje na adresu mužů zákona vedoucí přepadené prodejny.
Prodejnu exkluzivních hodinek byste dnes už v Grandhotelu Pupp hledali marně. Její místo zaujal butik s textilem. Nebylo co prodávat… „Přeji holkám, aby je nikdy nic podobného nepotkalo,“ dodává poškozený.