Zloději kovů poničili městský hřbitov v Kraslicích. Vypáčili tam pravděpodobně v noci z úterý na středu dvířka u urnových panelů a sebrali množství uren. Z těch vyndali plastové nádoby s popelem, které pohodili do trávy. Zmizely tak pláště z mědi nebo mosazi, které se pachatelé nejspíš pokusí zpeněžit.

Pohozených uren v trávě si všimla návštěvnice hřbitova, která vše nahlásila pracovníkům technických služeb, které hřbitov spravují, ti tam zrovna sekali trávu. Přivolali policii. Na místě našli celkem dvanáct pohozených vnitřků uren s popelem. „Dvířka byla vypáčena u osmi kolumbárií, ze kterých zloději urny vyndali," řekl ředitel Technických služeb v Kraslicích Robert Vopička.

Plastové nádoby s popelem podle Vopičky zůstaly naštěstí nepoškozené, a tak nedošlo k vysypání popela. „Krást na hřbitově je naprostý a neomluvitelný hyenismus," dodal. „Pozůstalí nad počínáním zlodějů jen kroutili hlavou. „Co to je za lidi, když kradou na místě posledního odpočinku," kroutil hlavou Ivan Cetl z Kraslic, který šel včera zkontrolovat, zda nebyla poškozená kolumbária u zesnulých příbuzných. „Doufám, že policie pachatele dopadne a budou tvrdě potrestáni," přeje si Cetl.

Policie se případem intenzivně zabývá. „Žádáme případné svědky, kteří si mohli všimnout podezřelého pohybu ve večerních nebo nočních hodinách na hřbitově, aby podali svědectví na policii," vyzvala mluvčí sokolovské policie Kateřina Böhmová. Tím, že zloději pouze sebrali okrasné pláště uren, hrozí jim zřejmě jen stíhání za krádež. Protože nedošlo k otevření samotných uren, vyhnou se pravděpodobně trestu za hanobení lidských ostatků.