Policie je dopadla po sérii krádeží v Rovné nebo Habartově. Pachatelé ve věku 26 až 30 let se před soudem budou zpovídat z krádeže, poškozování cizí věci a porušování domovní svobody. Muži na Sokolovsku řádili od loňského prosince až do letošního ledna. Jejich cílem byla nejdřív obec Rovná, kam se vydali krást hned několikrát. Vnikli tam do pětipodlažní budovy, odkud sebrali měď a nástěnné baterie.

„Odnesli věci za celkem 378 tisíc korun," sdělil mluvčí krajských policistů Pavel Valenta s tím, že během krádeží stačili poškodit samotnou budovu a její další vybavení, a to například okno, dveře, kliky nebo umyvadla. „Odcizený materiál naložili do auta, následně rozebrali a udali jej ve výkupně kovového odpadu. Tam za materiál získali nejméně 33 tisíc korun," poznamenal Valenta.

Do Rovné se znovu vrátili. Vylezli tam na střechu firmy, kde se pokusili otevřít okno, aby tak vnikli do budovy výrobní haly. To se jim ale nepodařilo, neboť se lekli projíždějící policejní hlídky a utekli.

Další dva případy má na svědomí šestadvacetiletý muž ze zmíněné skupinky. Ten v Habartově z kolektoru pro teplovodní potrubí odcizil telekomunikační a silový kabel. Při další ´návštěvě´ města vnikl na pozemek u rekreačního domu a následně do chaty. Z té odnesl motorkářskou bundu, stan, pneumatiky, ale třeba i potraviny. Při odchodu se nezapomněl podívat i do garáže, kde sebral motorovou pilu. Dva pachatelé ze zlodějského trojlístku nejsou žádnými nováčky. V minulosti už byli soudně trestáni. Soud bude rozhodovat o jejich vzetí do vazby.