Na první krádeže se vydala zlodějka se starším mužem na začátku září. To vnikli do neuzamčené obydlené budovy v Chodově, prošli do sklepních prostor, kde násilím vnikli do pěti sklepních kójí. „Z nich odcizili patnáct zavařovacích sklenic, zimní bundu a smeták. Pachatel pak ještě vešel do prvního patra, kde vnikl do kanceláře, ze které vzal plechovou krabičku s klíči,“ uvedla mluvčí policie Kateřina Böhmová.

O čtyři dny později vnikl osmnáctiletý mladík do jednoho objektu v Chodově a z psacího stolu odcizil obálku, různé písemnosti, pepřový sprej a z neuzamčené plechové kasičky vzal 341 korun. „Poté objekt opustil a sešel se v nedalekém parku s 29letým mužem, zde si chtěli odcizené věci prohlédnout. Na místě je však zadržela hlídka městské policie, která je následně předala státní policii.“

Pachatelé za sebou nechali škodu za 15 tisíc korun. „Všechny tři v minulosti soud již za krádeže potrestal. Oba muži skončili ve vazbě. Nyní jim za krádež, poškození cizí věci a za porušování domovní svobody hrozí až tři roky vězení,“ dodala mluvčí.