Cestu zlodějům ale zatarasili policisté. „Případ, který vyšetřujeme jako krádež, se stal ve středu kolem jedné hodiny odpoledne. Skupina zlodějů vnikla do objektu směnárny, v němž v době krádeže nikdo nebyl,“ uvedl Pavel Valenta, mluvčí karlovarských policistů.

Podle nepotvrzených zpráv krádež spáchala čtveřice Slováků. Ve voze Renault Laguna se vydali směrem ku Praze. „Proto jsme požádali o spolupráci kolegy ze Středočeského kraje,“ vysvětlil Valenta.

Středočeským policistům se podařilo ujíždějící vůz zastavit na silnici R6 nedaleko Kladna. „Při zastavování zlodějů museli policisté jednat rychle. Využili proto všech dostupných prostředků,“ vysvětlil Valenta. Proto ochránci zákona postavili do cesty ujíždějícím zlodějům autobus, který projížděl kolem.

Policistům se v souvislosti s krádeží v Lokti podařil ještě jeden „zásek“. A to na pražské Jižní spojce. „V rámci opatření se na Jižní spojce podařilo zadržet další členy skupiny, která je vyšetřovaná v souvislosti s krádeží v Lokti,“ řekl karlovarský policejní mluvčí.

Další informace policie v souvislosti s vyšetřováním středeční krádeže neposkytuje.