Stařenku okradla 10. ledna v podvečer. „Vyhlédla si ji na ulici, když seniorka vyšla s nákupem z obchodu. Pod různými záminkami se měla snažit ženu zaujmout a pokusit se ji přesvědčit, aby ji pozvala k sobě do bytu na návštěvu.
Naštěstí byla seniorka pohotová a ženu odmítla. Když podezřelé její plán nevyšel, alespoň ženu sledovala. Před jejím domem využila situace, kdy si seniorka chtěla z kabelky přes rameno vyndat klíče od domu. Kabelku s finanční hotovostí, svazkem klíčů, časopisy a nákupem jí strhla z ramene a z místa utekla pryč,“ sdělila mluvčí sokolovské policie Kateřina Krejčí.

Policistům se během několika hodin podařilo pachatelku ztotožnit a vypátrat. Pomohl jim k tomu dobrý popis, který seniorka policistům uvedla. „Po krádeži zahodila pachatelka kabelku do křoví, kde byla také později policisty nalezena a poté vrácena zpět majitelce. Bohužel však již bez peněz,“ dodala mluvčí Krejčí.

Zlodějku policie obvinila z krádeže. Za ty byla v posledních třech letech již odsouzena, a nyní je dokonce v podmínce. Teď jí v případě odsouzení hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Ilustrační foto
Po hádce napadl mladšího souseda