Mladá žena v polovině října vnikla nenásilně do bytu sedmašedesátiletého muže v Horním Slavkově. Ten zrovna spal v obývacím pokoji. „Byt důkladně prohledala a odcizila mobilní telefon, peněženku s osobními doklady a platební kartou a finanční hotovostí. Zmizely také zlaté šperky. S lupem pak v tichosti odešla,“ řekla mluvčí policie Zuzana Týřová.

Pachatelka se pak vydala k bankomatu a během cesty některé odcizené věci odhodila. Pak už se pokusila vybrat peníze, což se jí ale kvůli špatně zadanému PIN kódu nepodařilo. Napadlo jí však z odcizeného mobilu poslat zprávu synovi okradeného muže, který obratem číslo PIN poslal. Toho zlodějka využila a z účtu muži odčerpala přes dva tisíce korun. Kartu následně použila i k platbě několika nákupů v prodejnách, ale zaplatit kartou již nešlo, protože už byla zablokovaná.

Celkem způsobila žena škodu za sedm tisíc korun. Za krádež, porušování domovní svobody, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku jí hrozí až dva roky vězení.