„Bylo mi 16 let, studoval jsem gymnázium v Chodově a už odmalička jsem byl nadšený chovatel. Chtěl jsem si vždy vyzkoušet, jak se o co starat, a objevovat krásy přírody. Myslím si, že chovatel potřebuje trochu víc než burzu zboží, nějakou přidanou hodnotu. Chovatelé jsou klidní lidé, kteří se rádi někde zastaví, konzultují, popovídají si. Během pár týdnů jsem si řekl, že bych se mohl pokusit uspořádat něco vlastního. Pomocnou ruku mi podali i ve škole, kde jsem uspořádal první akvatrhy.“ A vznikl Život ve vodě.
close info Zdroj: Deník / Lucie Žippaiová zoom_in
Doposud mají akvatera trhy velký úspěch, je to jedna z mála chovatelských akcí, která jde jiným směrem. Ale nebylo to od začátku pro šestnáctiletého podnikatele právě jednoduché. „Problémy s autoritami byly ve všech směrech. Nejen u prodejců, ale i u partnerů akce nebo na úřadech. Bylo to složité. Musel jsem všude vodit s sebou svoje rodiče, kteří byli mými zákonnými zástupci. Všude jednali spíš s nimi, ale ti často nedokázali odpovědět, tak stejně předávali slovo mně. Bylo to nepříjemné.“
close info Zdroj: Deník / Lucie Žippaiová zoom_in
Daniel úspěšně odmaturoval a dostal se na vysokou školu do Plzně. Akvatera trhy budou ale fungovat dál. Má dva kolegy, na které se může naprosto spolehnout, a pomáhají další přátelé a rodina. V současné době dokonce rozjíždí i obchůdek v Chodově s názvem Ráj mazlíčků. „Rozhodli jsme se pro rozšíření chovatelského trhu, cílem je poskytnout návštěvníkům širší záběr, to, co nenajdou na akvatera trzích, tedy krmiva pro psy, kočky, hlodavce. Abychom se mohli potkávat nejen v sobotu na trzích, ale i každý všední den, poradit jim a chovatelství zpříjemnit.“
close info Zdroj: Deník / Lucie Žippaiová zoom_in
Na svůj věk je Daniel velmi vytížený mladý muž. „Projektů je čím dál víc, začínají si mě v Karlovarském kraji všímat i jiné organizace,“ říká. Stal se například i jedním z ambasadorů krajského projektu Žijeme regionem. „Kraj se snaží stát se příjemnějším místem pro své obyvatele. Proto vybral několik obyčejných lidí, kteří mají v nějakém směru úspěch, a snaží se tak prezentovat nejen naše úspěchy, ale i své budoucí záměry. Jdu teď sice studovat do Plzně, což je pro mladého člověka lákadlo, ale myslím si, že v našem kraji jsem už maličko zapustil kořeny, a nemám touhu to tu opouštět.“
close info Zdroj: Deník / Lucie Žippaiová zoom_in
Na vysoké škole bude studovat ekonomii. „Poslední dobou ale tíhnu hodně k češtině,“ prozradil na sebe. „O mně se to moc neví, ale hodně píšu. Vyhrál jsem i řadu celostátních soutěží, ať už gramatických, tak literárních. Vždycky jsem toto hobby dával do ústraní, hlavní bylo podnikání. Teď cítím, že bych se chtěl rozvinout i v tomhle směru. Baví mě psát na základě vlastních prožitků a zážitků, lehce humorné, případně hororové příběhy. Sepsat například všechny lapálie, které mě potkaly při podnikání, třeba s názvem Jak (ne)podnikat od šestnácti.“
close info Zdroj: Deník / Lucie Žippaiová zoom_in
A v úmyslu má i pomáhat. „Vedle Života ve vodě chceme založit nadaci a prostředky dávat například útulkům, záchytným místům a dalším organizacím, které se starají o zvířata. Máme už vytvořené logo, teď jen vymýšlíme název. Chtěl bych, aby byl originální.“
close info Zdroj: Deník / Lucie Žippaiová zoom_in