VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Sokolovsko

dnes 10:33

Historická „13“ jde k zemi. Památkáři ale nesouhlasí

Horní Slavkov – Dům číslo 13 v památkové zóně města jde postupně k zemi, město zahájilo demoliční práce.

včera 11:23

Březová se stala kolébkou stavění máje

Březová – Už jako mladý hasič se v Březové u Sokolova účastnil stavění máje. To ještě dlouholetý starosta Miroslav Bouda netušil, do jakých rozměrů se tato tradice rozroste.

včera 07:52

FOTO, VIDEO: Černá věž uchová schránku se vzkazem pro budoucnost

Loket – Nová špice už sedí na svém místě na Černé věži. Ve čtvrtek v poledne ji tam vyzdvihl jeřáb. Není ještě kompletní.

20.4.2018

Pylová sezona je tu, dominuje bříza

Sokolovsko – Pylová sezona se začíná naplno rozjíždět.

20.4.2018

Zápach bude definitivně minulostí. Likvidace dehtových kalů začala

Chodov – Zápach, který po řadu let trápil obyvatele Staré Chodovské a blízkého okolí, by se měl konečně za několik měsíců stát definitivně minulostí.

20.4.2018

Zdevastované byty zastupitelé opět odmítli koupit a tak budou strašit dál

Sokolov – V Sokolově proběhl zajímavý kolotoč nabídek a kombinací na koupi zhruba dvou stovek vybydlených bytů, které dělají městu jen ostudu.

19.4.2018

Odsouzení poslali svá díla na mezinárodní soutěž v Polsku

Kynšperk nad Ohří – Jeden má zkušenosti jako kreativní grafik, fotograf či malíř. Druhý zase studoval obor sochařství a 3D tvorba, rád maluje a také tvořil například sochy z ledu. Nyní mají společné minimálně dvě věci.

19.4.2018

FOTO: Dělníci káceli lípy v centru města

Sokolov – Na nábřeží Petra Bezruče se ve středu zastavovali lidé a sledovali, jak dělníci s motorovými pilami posílají vzrostlé lípy k zemi.

19.4.2018

Obchodu s chudobou se město úspěšně snaží bránit

Horní Slavkov – Radnice se dlouhodobě snaží bránit tomu, aby městské byty sloužily jako prostředek obchodu s chudobou. Nečiní tak prostřednictvím opatření obecné povahy, ale formou stanovených podmínek, za kterých je možné získat městský nájemní byt.

18.4.2018

Vláda čelila přívalu otázek starostů

Sokolov – Odliv lidí, obchod s chudobou, příspěvek na péči, financování měst a obcí, byrokracie státního aparátu či nedotažené zákony.

18.4.2018

Senior taxi pomáhají nově v dalších městech, odvezou na nákup i k lékaři

Karlovarský kraj – Senior busů či expresů přibude ve městech v Karlovarském kraji. Po vzoru Sokolova, který s touto službou seniorům před lety přišel, se nově přidají v Mariánských Lázních, v Kraslicích nebo Karlových Varech.

17.4.2018

Na novou sezonu se připravuje i hrad Hartenberg v Hřebenech

Hřebeny – Zatímco na většině památek začala návštěvní sezona v dubnu, brány hradu Hartenberg se otevřou návštěvníkům od května.

17.4.2018

Silničáři opraví na frekventované tepně hned čtyři rozbité úseky

Kraslicko – Hlavní silniční spojnice mezi Českou republikou a Německem na Kraslicku, silnice II/210, se dočká oprav. Ta hned na několika úsecích vypadá po zimě jako tankodrom.

17.4.2018

PODÍVEJTE SE: Premiér chtěl znát konkrétní čísla

Sokolovsko – Memorandum je dobrá věc, ale mě zajímají konkrétní termíny a konkrétní čísla. Kolik zaměstnáte lidí a budou to Češi? V jakém stadiu je celý projekt?

16.4.2018

Stavba pumptracku na Bílé vodě již začala

Chodov – Na Bílé vodě začala v uplynulých dnech výstavba nového sportoviště pro veřejnost.

16.4.2018

Nový chodník a autobusový záliv zvýší bezpečnost lidí

Horní Slavkov – Na malé zdržení se musí připravit řidiči na příjezdové silnici do města od Lokte.

AKTUALIZOVÁNO
16.4.2018

Hejtmanka je energická, mám od ní plno úkolů, postěžoval si premiér

Karlovarský kraj – /FOTO, VIDEO/ Zřejmě to byla tvrdá debata, protože   z pracovny po jednání vyšla hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO) s velmi odhodlanou tváří a za ní premiér Andrej Babiš (ANO) sice s úsměvem, ale více mediálním než opravdovým. 

16.4.2018

Záchrannou stanici zvířat hlídá Krušnohor

Bublava – Dvoumetrový Stromovous Krušnohor začal střežit Záchrannou stanici handicapovaných živočichů Drosera v Bublavě.

16.4.2018

Tisíce tašek mají podpořit v Sokolově třídění

Sokolov – Tisíc domácností v Sokolově bezplatně obdrží třídicí sady v rámci akce, která má za úkol podpořit a popularizovat třídění odpadů ve městě.

15.4.2018

Řidiči si musejí dát pozor na omezení provozu na nábřeží

Sokolov –Nábřeží Petra Bezruče bylo předáno do rukou stavební firmy, která zde od příštího týdne zahájí práce na celkové rekonstrukci lokality.

15.4.2018

Sokolov se připojí k zakázce na Krejcarovou lávku

Sokolov – Město Sokolov se rozhodlo připojit k zakázce Ministerstva financí na vybudování nové Krejcarové lávky.

14.4.2018

Nachodili 10 000 kilometrů a jsou nejlepší v republice

Chodov – V průměru je chodovským civilkářům 78 let a za loňský rok nachodili na čerstvém vzduchu více jak 10 OOO kilometrů.

13.4.2018

V Citicích dobrovolníci uklidili stovky kilogramů odpadu

Citice - Dvě nelegální skládky a dohromady zhruba 700 kilogramů převážně plastového odpadu. To vše se povalovalo v katastru obce Citice.

13.4.2018

Téma bezpečné školy nehodlají v Sokolově podcenit

Sokolov - Nejen strážníci městské policie, ale i jejich kolegové od státní policie, výchovní poradci základních škol a také pracovníci sociálky.

13.4.2018

FOTO: Panda zdolala náročný závod marockou pouští

Kraslice – Pandí expedice úspěšně skončila. Její účastníci Lenka Klvačová z Kraslic a její francouzský přítel Cyril Pederencino jsou zpátky v Čechách, plní zážitků a zkušeností.

12.4.2018

Spisovatelé do knihoven představí Ivanu Myškovou

Chodov – Výjimečný projekt Spisovatelé do knihoven pokračuje v chodovské městské knihovně ve středu. Naposledy měli zejména studenti příležitost poznat Milana Ohniska. Teď bude hostem po čase opět žena, a sice Ivana Myšková.

12.4.2018

Náměstí se promění v parkoviště. Zmizet z něj musejí i oblíbené trhy

Sokolov – Pátkem třináctého začíná přechodné období, kdy se náměstí Budovatelů v Sokolově promění v jedno velké parkoviště.

11.4.2018

Jarní zpoždění příroda dožene. Alergiky teď potrápí hodně pylu

Sokolovsko – Dobré zprávy přicházejí i nadále ze Šindelové, kde sídlí meteorologická stanice a pozorovatel počasí Rudolf Kovařík.

11.4.2018

Pravidelné AkvaTera trhy jsou v KASSu na programu už v sobotu

Chodov – Zájemci o akvaristiku a teraristiku by si neměli nechat ujít sobotní AkvaTera trhy, které se pravidelně konají v chodovském KASSu.

11.4.2018

Kde najdeme údaje o zemětřesení? ptají se lidé. Stránky se totiž změnily

Karlovarský kraj – Nemůžeme najít informace o zemětřesení. Kde jsou seismogramy? S takovými dotazy se na nás obracejí čtenáři.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT