KRASLICE/ V přízemí Kulturního domu v Kraslicích začne s největší pravděpodobností fungovat moderní digitální kino. To má být náhradou za prodělečné a již uzavřené městské kino. Jeho pořízení po soustavném odkládání ve čtvtek odpledne schválili tamní zastupitelé. Ti však nejsou jednotní. Zatímco část zastupitelů hovoří o tom, že veřejnosti slíbili náhradu za klasické kino, další mluví o nevyřešené otázce dalších nákladů na provoz.
Požízení digitálního kina si vyžádá investici přes milion korun. Protože město nemá peníze, bude zařízení splácet forou finančního leasingu v měsíčních splátkách. Schválený rozpočet s tím ale nepočítá. V usnesení tak stojí, že splátky se budou hradit z kapitálových příjmů. Znamená to, že radnice bude spoléhat na prodej vlastního majetku. „Nevím ale dosud, kdo bude kino obsluhovat. Zadarmo to určitě dělat nebude. S provozem jsou navíc spojené další náklady, se kterými se zatím nekalkulovalo,“ řekl zastupitel Iven Reichlt.
Konečnou podobu smlouvy budou poslanci řešit na dalším zasedání. „Realizace by mohla být už v říjnu,“ řekl místostarosta Lubomír Zach. Kino bude instalované v prostorách bývalé loutkoherecké scény. Díky digitalizaci bude možné české filmy vysílat v den jejich premiéry. Právě to by podle Zacha mohlo být atraktivní pro diváky. Vstupenky by měly stát kolem 40 až 60 korun. Zastupitelé zatím spekulují, zda bude o filmy zájem. „Pracuji ve školství a děti si kino přejí,“ řekla zastupitelka Pavlína Poledňáková. I z ankety Deníku vzešlo, že z osmnácti dotazovaných byla zhruba polovina pro.