Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Sokolovsko

10.7.2017

Populární Revival Fest objektivem Deníku

Kraslice - Vynikající atmosféra, show i muzika. To vše bylo k vidění v sobotu v Kraslicích na tamní akci Revival fest Kraslice, kterou pořádala Agentura On-Off.

9.7.2017

Sportovci „vykopali“ pro Mateřídoušku 25 tisíc

Vintířov – Vintířovští sportovci slavili kulatiny.

8.7.2017

Mateřídouška vybuduje nový stacionář

Sokolovsko – Denní stacionář Mateřídouška bude fungovat i v Sokolově. Díky dotaci, kterou denní centrum obdrželo, se budova jídelny a družiny na bývalé 4. základní škole zrekonstruuje právě na stacionář. Budovu získala Mateřídouška už dřív bezplatným převodem od města Sokolov.

7.7.2017

Kynšperk uzavřel jednu ze svých mateřských škol

Kynšperk nad Ohří – V Kynšperku nad Ohří se s koncem školního roku definitivně uzavřely dveře jedné z tamních mateřských škol.

7.7.2017

Domácnosti na Sokolovsku čeká odstávka teplé vody

Sokolovsko – Bez teplé vody zůstanou lidé ze šesti obcí v regionu, které zásobuje Elektrárna Tisová.

7.7.2017

Dobrovolníci chválí lesy a levné pivo

Hřebeny – Studenti z Ukrajiny, Ruska, Běloruska, Španělska, Portugalska a Jižní Korey i letos přijeli přiložit ruku k dílu a pomoct v rámci dobrovolnického kempu při záchranných pracích na hradě Hartenberg.

6.7.2017

FOTOGALERIE: Knížka pro prvňáčka už dělá radost malým čtenářům

Chodov – Poslední akcí chodovské knihovny pro děti v tomto školním roce bylo Pasování prvňáčků na čtenáře. Letos se konalo již podesáté.

5.7.2017

Děti se nemusí v létě nudit

Sokolov – Každý čtvrtek ve dvou termínech, od 13 a od 15 hodin, mohou děti pod vedením dospělých vyrábět různé věci z rozličných materiálů. Na každé tvoření je však třeba se předem přihlásit nejpozději v pátek před akcí.

4.7.2017

Policisté se zapojili do sběru papíru pro nemocnou Elišku

Karlovarský kraj – Policisté v Karlovarském kraji se zapojili do sběru papíru. A to na popud dětského minipodniku Rodoklub, který chce díky výtěžku pomoci rodině tříleté Elišky z Pardubic, která trpí atypickou formou Rettova syndromu.

4.7.2017

Blíží se svátek všech milovníků klasické hudby

Mariánské Lázně - Přípravy na svátek milovníků klasické hudby, Chopinův festival, vrcholí. Proslulý mariánskolázeňský festival se uskuteční už po osmapadesáté. A bude se opět na co těšit.

4.7.2017

Nové byty poslouží seniorům i mladým

Sokolov – Město Sokolov se rozhodlo, že si bude rekonstrukci nevyužitého objektu Zdraposo financovat z vlastních zdrojů.

4.7.2017

Canicross. Když běhat, proč ne se psem?

Karlovarský kraj – Půlmaratony, čtvrtmaratony, terénní běhy, běhání na jakýkoli způsob zažívá v poslední době velký boom.

3.7.2017

Pouť ke kamenické kapli bude s řadou novinek

Březová – Na své si v létě přijdou příznivci pěších turistických akcí. I letos si pro ně připravilo město Březová akci s mnohaletou tradicí.

3.7.2017

Osobnosti na festivalu fotí už téměř padesát let

Karlovarský kraj – Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech právě začal a to je i chvíle pro Vladimíra Zábranského z Horního Slavkova. Zdejší dlouholetý učitel má totiž velmi zajímavého koníčka. Sbírá autogramy a fotografuje osobnosti, které festival navštíví, a to už téměř padesát let.

2.7.2017

Dominuje pyl trav

Sokolovsko – Pylová informační služba nepředpokládá pro příští období žádné významnější změny ve spektru ani koncentraci vzdušných pylových alergenů.

2.7.2017

Přístavba školy je hotová, radnice ušetřila miliony

Chodov – Město Chodov dokončilo moderní přístavbu Základní školy J. A. Komenského. Nová budova vyrostla za jeden rok a je to první školní stavba od počátku sedmdesátých let minulého století, kdy byla uvedena do provozu škola v Husově ulici.

1.7.2017

Prvňáčky přivítali divadlem

Kraslice – Tak to bylo přivítání jak se patří. Školáci z Kraslic přivítali zářijové prvňáčky divadelním představením, které si sami s kantorkou Alenou Muchovou připravili.

30.6.2017

OTÁZKA PRO: Kateřinu Krejčí, mluvčí policie

Sokolovsko - Deník na začátku týdne informoval o případu popálení dvacetileté ženy, která v Citicích přelézala se svým kamarádem vagóny, elektrickým proudem. Utrpěla vážná zranění a popálení na 80 procentech těla. Ukazuje se, že tento případ není na Sokolovsku ojedinělý. Kolik jich již policie vyšetřovala a jak dalším zabránit?

30.6.2017

Škola v Chodově po dlouhých 130 letech osiřela

Chodov – Poslední školní hlášení, zvonění a vysvědčení v budově školy v ulici Dukelských hrdinů zažili ve středu tamní žáci. Objekt totiž po 130 letech zcela osiří, protože školáci i učitelé se stěhují do dokončené přístavby ZŠ J. A. Komenského. O jeho dalším konkrétním využití se bude teprve jednat.

30.6.2017

Když letní kino, tak na pláži

Sokolov – Městský dům kultury ve spolupráci s koupalištěm Michal bude letos opět provozovat letní kino. Na programu je 14 projekcí po celé letní prázdniny. Začíná se už v pátek 30. června. V červenci bude poté kino promítat každý pátek a sobotu od 21:30, v srpnu pak jen o sobotách od 21:00 hodin. Vstupné na všechny filmy je 50 korun.

30.6.2017

Rotas investoval desítky milionů, začne hledat strategického partnera

Rotava – Rozsáhlé investice v řádech desítek milionů korun má za sebou strojírenská firma Rotas Strojírny v Rotavě na Sokolovsku. Ta přitom začne v příštích letech hledat strategického partnera, který se bude podílet na řízení firmy, která s více než stovkou pracovníků patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele na Kraslicku a právě slaví pětadvacet let od privatizace tehdejšího podniku Škoda Rotava.

29.6.2017

Na Try & Play s Láďou Křížkem

Kraslice – Čtyřdenní festival Try & Play je přichystaný. Dějistěm budou Městské sady v Kraslicích a jako kadý rok ho odstartuje česká hudební legenda Láďa Křížek.

29.6.2017

Ze salonu zmizel telefon, zloděj rozhodně nekradl poprvé

Sokolov – Krádež mobilního telefonu má v Sokolově na svědomí pětadvacetiletý muž.

29.6.2017

Zahrádkáři žádají od města pořízení kompostérů

Sokolov – Až 500 kusů kompostérů o objemu 1080 litrů chce koupit město Sokolov.

28.6.2017

Stavba parkoviště u plovárny měla skluz

Sokolov – Na samotném městském koupališti v Sokolově návštěvníky nic neomezuje. Kde však ihned po zahájení koupací sezony omezení pocítili, bylo parkoviště před plovárnou. Může za to prodloužení prací, které způsobily podle vedení města termíny energetické společnosti ČEZ. Dělníci doháněli časový skluz v ranních hodinách, což se však nelíbilo občanům bydlícím v těsné blízkosti.

28.6.2017

Prodej pozemků u hranic vyšetřuje policie

Kraslice – Zastupitelé Kraslic musí na policii vysvětlovat prodej rozsáhlých pozemků v blízkosti hranic německé firmě MHZ Hachtel. Ta získala postupně tři parcely za zlomek ceny coby investiční pobídku, kdy společnost musí garantovat růst pracovních míst.

27.6.2017

FOTO: Demolice bývalých kasáren má zelenou

Sokolov – Rozpadající se budovy bývalé roty sokolovského vojenského útvaru půjdou k zemi. Město již vybralo firmu, která demolici za 900 tisíc korun provede. Poté město přivede na místo inženýrské sítě a pozemky prodá jako stavební parcely.

27.6.2017

Mumifikované ostatky budou zkoumat lékaři v nemocnici

Chodov – Mumifikované ostatky z plankenheimské rodinné hrobky v kostele svatého Vavřince v Chodově budou zkoumat lékaři z krajské nemocnice. Stane se tak na žádost samotného města, které chce za pomoci vyšetření na počítačovém tomografu ostatky identifikovat.

26.6.2017

Výtěžek jarmarku dala škola na dobrou věc

Sokolov – Téměř 13,5 tisíce korun vybrala sokolovská Základní škola v Křižíkově ulici při svém dobročinném jarmarku. Žáci spolu s pedagogy rozhodli o tom, že peníze věnují nemocné Michalce na koupi vozíku a nezapomněli ani na opuštěné kočky a psy.

26.6.2017

I rodiče dostali vysvědčení. Prvňáčkům četli 160 hodin

Loket – Už jsem čtenář! Můžou si říct loketští prvňáčci. Projekt Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka byl slavnostně ukončen na Velké večerníčkové slavnosti, odkud si dárek odnesli nejen děti, ale dokonce i jejich rodiče.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení