VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Sokolovsko

27.10.2018

Jak se rodila republika v Sokolově

Sokolovsko - Zatímco zbytek území před sto lety slavil vznik republiky, v oblasti dnešního Sokolovska vládla opačná nálada.

26.10.2018

Po deseti letech se možná vrátí pečovatelská služba

Sokolov – Město Sokolov před lety sestěhovalo seniory do dvou objektů a prakticky je tam nechalo být.

25.10.2018

Borovice vydala poklady. Na řadě teď jsou další rybníky

Nová Role - Hotovo. Tedy jen zčásti. Rybáři z Českého rybářského svazu, místní organizace Božičany slovili na sádkách na novorolské Kaskádě rybník Borovice.

25.10.2018

Den stromů přilákal do městských sadů desítky dětí i dospělých

Kraslice – Nově vzniklý spolek Klen má za sebou již řadu úspěšných akcí. Přednášky ve školách, Ukliďme Kraslice v rámci celorepublikové akce Ukliďme Česko, úklid městských sadů nebo získání dotace na stromy a keře do areálů základních škol v Kraslicích.

25.10.2018

Město musí udat ještě stovku kompostérů, aby dostalo dotaci

Sokolov – Sokolov je prozatím tak trochu zaskočen menším zájmem zahrádkářů o kompostéry. Zdarma jich rozdal přes dvě stovky z celkových 500, ale je to málo. Musí jich udat ještě alespoň stovku, aby měl nárok na dotaci.

25.10.2018

Výročí republiky: Koncerty, přednášky a také prohlídky

Karlovarský kraj – Ve velkém budou města a obce v Karlovarském kraji o víkendu slavit výročí sta let vzniku samostatného československého státu. Konat se budou koncerty, přednášky nebo třeba netradiční prohlídky.

24.10.2018

Březovský lístek našel řadu talentů

Březová – Někteří z vítězů to díky tomuto regionálnímu klání a zviditelnění dotáhli daleko. Výjimkou nebyla ani evropská pódia.

24.10.2018

Městu chybí tisícovka stání, parkovací dům lidé odmítli

Kraslice – Sídliště v příhraničních Kraslicích na Sokolovsku trápí nedostatek parkovacích míst.

23.10.2018

Cestující musí pro nové čipové karty

Sokolovsko – Od nového roku bude v Sokolově a přilehlých obcích provozovat městskou hromadnou dopravu nově dopravce LIGNETA autobusy.

22.10.2018

Padlé vojáky v zajateckém táboře připomínají kříže na novém pietním místě

Jindřichovice – Nové pietní místo vzniklo na lesním hřbitově v Jindřichovicích na Sokolovsku, kde bylo pochováno asi 1300 Italů, desítky Rusů nebo Srbů.

22.10.2018

Nechceme cirkus, protestovali lidé

Sokolov -  Cirkus Berousek provázejí při jeho putování po štacích protesty. Bylo tomu tak nedávno v Karlových Varech a nesouhlas s využíváním zvířat pro cirkusová představení přišli lidé vyjádřit také o víkendu v Sokolově.

21.10.2018

Od domu kradl nářadí, policistům zloděj neunikl

Vintířov – Z krádeže se bude před soudem zpovídat sedmadvacetiletý muž, který vnikl na neoplocený pozemek u rozestavěného rodinného domu ve Vintířově.

21.10.2018

Kameny připomenou další dvě oběti holocaustu

Chodov – Další dva kameny zmizelých budou v Chodově připomínat oběti holocaustu.

20.10.2018

V pěstebních stanech nalezli 14 rostlin konopí

Horní Slavkov – Pěstitele marihuany zadrželi kriminalisté v Horním Slavkově. Tu osmatřicetiletý muž pěstoval v pěstebních stanech a sušinu uchovával ve sklepě domu.

20.10.2018

Nová světla ano, kabiny zatím ne

Sokolov – Hokejisté hrající na zimním stadionu v Sokolově se dočkají nového osvětlení. To bude nejen úsporné, ale splní i požadavky hokejového svazu na svítivost, kterou pro tuto soutěž musí mít.

19.10.2018

Školáci využívají nové, moderní učebny i bezbariérový přístup

Nové Sedlo – Bezbariérový vstup do budovy školy pomocí šikmé zvedací plošiny, rekonstrukce a vybavení dvou tříd 2. stupně. To jsou další kroky, kterých se dočkali žáci i zaměstnanci Základní školy Nové Sedlo.

19.10.2018

Učitelé založili KLEN kvůli přírodě

Kraslice – KLEN neboli Klub lidí ekologicky smýšlejících. To je název spolku, který založili nadšení učitelé ze všech tří škol v Kraslicích. Cílem je přivést děti a veřejnost k přírodě.

19.10.2018

Loketská knihovna uspěla v celostátní konkurenci

Loket – Ocenění za mimořádně zdařilý interiér knihovny se samostatnou expozicí umělecké knižní vazby, atraktivní a promyšlenou nabídku programů a za služby pro všechny věkové kategorie uživatelů získala Městská knihovna Loket. Ta byla nominovaná za Karlovarský kraj na celostátní cenu Knihovna roku 2018.

19.10.2018

Stavět nový areál nyní by bylo pro klub likvidační

Sokolov – Sokolovský tenisový klub, sídlící v areálu Baníku, má téměř 40 let staré zázemí. Během těchto let zde došlo jen k několika dílčím rekonstrukcím.

18.10.2018

Nová lávka zajistí bezpečnější přístup

Chodov – V plánované opravě mostů a lávek pokračuje i město Chodov. Na řadě je teď lávka přes Chodovský potok, která poskytne bezpečný přístup na atletický stadion u základní školy v Husově ulici.

18.10.2018

Majitelé vrátili či prodali 120 garáží

Sokolov – Odlehlé, neustále vykradené, zdevastované anebo sloužící jako zázemí pro černé skládky, jejichž likvidace stojí město až sto tisíc ročně.

17.10.2018

V Lokti je nová koalice, vítězná TOP 09 jde do opozice

Loket – Česká pirátská strana, Lopata, Naše Město@Loket.cz a ODS, to jsou subjekty, které se dohodly na vytvoření koalice v Lokti.

17.10.2018

Rozhádané Rotavě bude ´velet´ mládí

Rotava – Nové vedení Rotavy na Sokolovsku to na začátku volebního období nebude mít rozhodně jednoduché.

17.10.2018

Koalice zveřejnila priority do dalších let

Sokolov – V Sokolově byla v pondělí podepsána koaliční smlouva. Zástupci vítězných stran prozradili, kterým směrem se bude Sokolov příští čtyři roky ubírat a jaké priority si koaliční partneři stanovili.

17.10.2018

Muzika. Koníček i profese na celý život

Sokolov – Celý život zasvětil Jan Zmrzlý muzice. První housličky držel v ruce v šesti letech, od 13 hrál na dechové nástroje v kapelách. K tomu i zpíval.

16.10.2018

Sami si zázemí naplánovali, sami ho i vybudovali

Josefov – Nové zázemí pro kulturní a společenský život si vlastními silami díky projektu Nadace Via Místo, kde žijeme vybudovali občané Josefova. I když do finální podoby má místo ještě daleko, už teď prokouklo a může sloužit svému účelu.

16.10.2018

Nově zvolený senátor: S ústavou se musí opatrně

Sokolov - Novým senátorem za Sokolovsko se stane Miroslav Balatka. I když se bude s prací senátora teprve seznamovat, zeptali jsme se ho na několik jeho názorů ohledně horní komory parlamentu.

16.10.2018

V Sokolově podepsali koaliční smlouvu

V Sokolově stvrdili novou koaliční smlouvu podpisem v pondělí. Vymění se pouze posty ve vedení města.

15.10.2018

Vlekaři už zbrojí na zimu, ceny nepatrně vzrostou

Krušné hory – Nový vlek, rozšířené zasněžování, rozšířená lyžařská škola nebo půjčovna lyžařského náčiní. To jsou novinky, které budou v letošní zimní sezóně čekat na vyznavače zimních sportů v krušnohorské Bublavě na Sokolovsku.

15.10.2018

Dospěláci vyrazili za odměnu na Expedici Kladno 2018

Sokolov – Celý rok se věnují mladým modelářům, kteří navštěvují Model klub. Poděkováním a odměnou za celoroční činnost byl pro všechny dospěláky víkend pod názvem Expedice Kladno 2018.

14.10.2018

Festival Oty Hofmana oslavil půl století

Ostrov – Ceny jsou rozdány, festival skončil. Záměr pořadatelů, aby letošní, 50. ročník Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana byl jednou velkou narozeninovou oslavou, se vydařil. Novinky se osvědčily a své si tu našli i dospěláci.

13.10.2018

Novým senátorem bude Miroslav Balatka

Sokolov - Miroslav Balatka (STAN) porazil Renatu Oulehlovou (Ano) i ve druhém kole senátních voleb v obvodě Sokolov

12.10.2018

Voliči půjdou opět vybírat senátora

Karlovarský kraj – Novým senátorem bude Miroslav Balatka (STAN), nebo Renata Oulehlová (ANO)? O tom rozhodnou svými hlasy voliči dnes a zítra, kdy se v našem okrsku koná druhé kolo senátních voleb.

12.10.2018

Pomozte vytvořit kalendář akcí

Sokolov – Městský dům kultury Sokolov vyzývá veřejnost, aby pomohla s tvorbou kalendáře na rok 2019. Jedná se o kalendář kulturních, společenských a sportovních akcí pořádaných v Sokolově.

12.10.2018

Houbař celou noc bloudil po lese, zachránili ho policisté

Kynšperk nad Ohří - Dlouhé hodiny bloudil po lese šedesátiletý houbař z Kynšperka nad Ohří.

12.10.2018

FOTOGALERIE: Rotavský křížek se dočkal záchrany

Kraslicko - Od kaple svatého Vojtěcha na vrchu Sklená se vydali lidé, aby byli svědky záchrany a vysvěcení nového rotavského křížku, který se nachází téměř v polovině cesty z Kraslic do Rotavy na Sokolovsku.

12.10.2018

FOTO: Sociální služby obhájily čtyři hvězdičky kvality

Kynšperk nad Ohří – Sociální služby v Kynšperku nad Ohří obhájily certifikát Značka kvality. Pyšní se stejně jako před třemi lety, kdy ho získaly poprvé, čtyřmi hvězdičkami.

11.10.2018

V Lokti se pustili do povolebních vyjednávání

Loket - V komunálních volbách v Lokti kandidovalo celkem 11 stran a uskupení.

11.10.2018

Odtrhněte děti od počítačů, trpí duševními problémy

Sokolov - Stále více dětí trpí psychosomatickými potížemi. Podle odborníků za to může stres prožitý ve škole nebo v rodině. Takto nemocné děti jsou také stále mladší. Mobily a počítače situaci jen zhoršují.

10.10.2018

Kraje požadují jednotné bodování při přijímačkách

Karlovarský kraj - Zavedení jednotného bodového hodnocení uchazečů v rámci centrálních přijímacích zkoušek na všechny typy středních škol, včetně soukromých, na základě kterého by pak byl žák přijat ke studiu.

10.10.2018

Sociálním bytům zvýhodnili nájem

Sokolov - Město Sokolov poskytuje městské byty společnostem, které se starají o zdravotně postižené občany. Jde o téměř třicítku bytů pro lidi z celého kraje, ve kterých chce město sjednotit nájemné na 33 korun za metr čtvereční.

10.10.2018

V řece uhynuly stovky ryb, odborníci zkoumají vodu

Kraslice – Stovky ryb uhynuly v řece Svatava v Kraslicích na Sokolovsku. Na úhyn upozornili samotní obyvatelé města. Zatím není jasné, co vodu v řece kontaminovalo. Čeká se na výsledky speciálních testů.

9.10.2018

Zajímavosti z voleb: Nejméně lidí volilo v Chodově

Sokolovsko - Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst (HNHRM) současného starosty Patrika Pizingera drtivě vyhrálo komunální volby v Chodově.

9.10.2018

Povolební alchymie v regionu začala

Karlovarský kraj - Volby do zastupitelstev měst a obcí jsou samozřejmě důležité, ale o tom, kdo skutečně ovládne radnice, rozhodují teprve povolební vyjednávání o koalicích.

8.10.2018

Radnice čekají změny, začala povolební jednání

Karlovarský kraj - Ještě nebyly spočítané všechny volební okrsky, ještě se čekalo na úplné výsledky, ale ve volebních štábech se postupně rozbíhala koaliční jednání.

8.10.2018

FOTO: Víno, zpěv a dobrá nálada

Loket - Lidé se sklenkou či kelímkem v ruce korzující po hradě či v amfiteátru, posedávající všude, kde to bylo možné, v amfiteátru všude, na hradě těch možností ale moc nebylo, rozprávějící a relaxující.

8.10.2018

Horské vesnice budou mít po letech nové starosty

Bublava, Stříbrná - Horské vesnice Bublava a Stříbrná na Sokolovsku budou mít po dlouhých letech nové vedení. Sousedícím obcím přitom starostovali dlouhá léta bratři Jirsíkovi. Boris Jirsík bohužel po těžké nemoci zemřel, což přispělo k rozhodnutí jeho bratra Igora Jirsíka již nekandidovat.

7.10.2018

Byli bez práce a nevěděli, jak dál

Sokolov - Třiceti zdravotně postiženým lidem v Sokolově reálně hrozilo, že přijdou po deseti letech o práci.

7.10.2018

V Sokolově zvítězilo ANO 2011. ČSSD uznala porážku a starosta nabídl rezignaci

Sokolov - Starostovský post patrně neobhájí starosta Sokolova Jan Picka (ČSSD). Jeho strana skončila v komunálních volbách až na třetím místě.

7.10.2018

Záchranné práce v kostele ocenili památkáři

Chodov - Zvláštní ocenění generální ředitelky Národního památkového ústavu (NPÚ) získal v těchto dnech Chodov. Uznání se mu dostalo za obnovu a restaurátorské práce v barokním kostele svatého Vavřince.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT