VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Sokolovsko

10.10.2017

FOTOGALERIE: Strašidla hledají posily pro příští rok

Hřebeny – Malá obec pod hradem Hartenberg o víkendu mnohonásobně zvětšila počet obyvatel díky 18.ročníku Hartenberského strašení. Odvážlivci od těch nejmenších dětí až po dospěláky se vydali na trasu okolními lesy a na hrad samotný, kde na ně číhala připravená strašidla.

10.10.2017

OBRAZEM: Vodácká sezona skončila, ať žije příští!

Karlovarský kraj – Víla Agara o víkendu zamkla řeku, a vodácká sezona na Ohři tak pro letošní rok skončila. Vodáci si ji chválí, až tedy na září, to svým počasím udělalo potenciálním zájemcům o sjíždění řeky čáru přes rozpočet.

10.10.2017

Městské sady zaplavili vandalové odpadky

Kraslice – Městské sady v Kraslicích na Sokolovsku, které jsou dějištěm mnoha kulturních akcí, si vandalové pletou se smetištěm.

9.10.2017

FOTO: Pro nadační fond vyběhali další tisíce

Kraslice – Přes čtyři desítky závodníků vyběhly v sobotu na Kraslickou desítku a podpořily tak Nadační fond Ještěřice, který klání pořádal.

9.10.2017

Březovský lístek prověří mladé talenty v regionu

Březová – Soutěž, která dává šanci začínajícím pěvecko - hudebním talentům, startuje v sobotu 14. října v Březové u Sokolova.

9.10.2017

OBRAZEM: Vinaři o víkendu kralovali na Lokti

Loket – Dobré vínko i výborná zábava počasí navzdory přilákaly do Lokte tisíce návštěvníků. Ti koštovali a odnášeli si domů nejen víno, ale i burčák, slivovici, mandlovici a také leccos na zub.

9.10.2017

FOTOGALERIE: Mezinárodní týden nošení dětí podpořily i maminky v Sokolově

Sokolov – Průvod maminek a tatínků s dětmi v šátku jste v sobotu mohli potkat i v Sokolově. S nápadem podpořit tímto způsobem Mezinárodní týden nošení v šátku přišla maminka šestnáctiměsíční Štěpánky Petra Šetele, která nošení dětí jednoznačně podporuje od Štěpánčina narození.

7.10.2017

OBRAZEM: Běžci vyběhli na Kraslickou desítku pro Nadační fond Ještěřice

Kraslice – Více než padesátka běžců se v sobotu odpoledne postavila na start charitativního běhu Kraslická desítka, který připravil Nadační fond Ještěřice působící v Karlovarském kraji.

7.10.2017

Malováním Šimon pomáhá dětem z mateřských škol

Sokolov – Jedenáctiletý školák Šimon Karel Steiner bude pomáhat městské policii při prevenci v tamních mateřinkách.

7.10.2017

Bude nakonec kvůli kabelové televizi soud?

Horní Slavkov – Odvolání Evy Polívkové se zamítá a napadené rozhodnutí se potvrzuje. To je poslední verdikt krajského úřadu k poskytnutí informací týkajících se příjmů a výdajů slavkovských technických služeb (TS) na kabelovou televizi.

6.10.2017

Víla zamkne Ohři, letošní vodácká sezona tak skončí

Karlovarský kraj – Počasí udělalo vodákům čáru přes rozpočet už v září, definitivně se ale se sezonou na Ohři rozloučí tuto sobotu, kdy víla pro letošek řeku definitivně zamkne.

6.10.2017

Senioři, zapomeňte prozatím na nové bydlení

Sokolov – Sokolovský Dům seniorů za 130 milionů korun, na jehož provozu se měl podílet i Karlovarský kraj, smetli na ministerstvu ze stolu. Měl být zhruba pro 60 lidí. Seniorů však stále přibývá, co teď?

5.10.2017

Pozor, na hradě Hartenberg straší!

Hřebeny – Kdo má pro strach uděláno, neměl by váhat a v sobotu vyrazit na hrad Hartenberg, přesněji do Hřeben.

5.10.2017

Zima se letos začne připomínat dřív. I podzim bude celkově chladnější

Karlovarský kraj – Zatímco loňské září bylo nejteplejší za posledních třicet let, to letošní bylo pro změnu nejstudenější za posledních deset.

5.10.2017

Do lavic nově zasedlo na 150 seniorů

Sokolov – Po zaslouženém letním odpočinku zasedlo do lavic sokolovské integrované střední školy technické a ekonomické (ISŠTE) na 150 studentů z řad seniorů. Univerzita třetího věku (U3V) zde totiž letos otevřela celkem sedm zajímavých oborů.

4.10.2017

Týden patří knihovnám a čtenářům

Karlovarský kraj – Amnestie upomínek, registrace nových čtenářů zdarma, přednášky, doprovodné akce pro děti i dospělé nebo výstavy. Přesně tak vypadá Týden knihoven v knihovnách v Karlovarském kraji.

4.10.2017

Pěstounství dalo jejich životu vyšší smysl

Karlovarský kraj – „Dnes mám tři dospělé děti a celý život jsem pracovala v chemickém průmyslu jako výzkumný pracovník a svoji práci jsem vždy měla ráda. Proč jsem se tedy v době, kdy už konečně mohu mít 'klid', rozhodla starat se o další děti?“ začala své vyprávění paní Nováková, která se téměř v padesáti letech rozhodla, že dá domov dalším dětem, a společně s manželem si vzali do pěstounské péče tři sourozence.

3.10.2017

Vietnam pro malé i velké nabídla chodovská knihovna

Chodov – V knihovně nás navštívila fotografka, spisovatelka, ale především cestovatelka Magda Radostová. Pro žáky družiny při 3. základní škole v Chodově přijela vyzbrojena typicky vietnamským konickým kloboukem a přivítání proběhlo jak jinak než ve vietnamštině.

3.10.2017

Školáci mají novou ekozahradu pro poučení i zábavu

Chodov – Lezeckou stěnu, malý amfiteátr a celou řadu dalších herních prvků naleznou školáci v nové ekologické zahradě, kterou vybudovalo město Chodov pro své školy.

3.10.2017

Stromy vysázené kdysi v akcích „Z“ jsou nyní problém

Březová – Vzali lopatky a sazeničky stromů a nasázeli je bez rozmyslu před barák, za barák, prostě kam se dalo. Řeč je o takzvaně slavných akcích typu „Z“ tehdejších občanských výborů za minulého režimu. Nyní vzrostlé stromy působí lidem potíže a ti žádají jejich pokácení.

2.10.2017

Loketská knihovna zve během Týdne knihoven na řadu akcí

Loket – První říjnový týden bude opět ve znamení knihoven a jejich akcí.

2.10.2017

Akvatrhy se staly ve městě hitem. Zájem o ně roste

Chodov – Sál Kulturního a společenského střediska se v sobotu dopoledne zaplnil stovkami návštěvníků.

2.10.2017

Mistrovské tituly jsou jen třešinkou na dortu

Karlovarský kraj – Mirákl je bezesporu v současné době nejúspěšnější taneční soubor v našem kraji.

2.10.2017

Město hodlá poslat k zemi domy, kde sídlili chovatelé

Sokolov – Před dvěma lety získalo město Sokolov do svého majetku budovy ve čtvrti Šenvert. Opustili je tehdy chovatelé, protože byly v katastrofálním stavu.

30.9.2017

Potravinová banka jede. Rozšířila sklad a čeká na nový chladicí vůz

Karlovarský kraj – Centrální sklad v Sokolově rozšířila Potravinová banka Karlovarského kraje.

30.9.2017

Čeští spisovatelé míří do chodovské knihovny

Chodov – Spisovatelé do knihoven. Od září 2017 do června roku následujícího objede desítka uznávaných českých autorů postupně jedenáct knihoven v různých koutech republiky. A chodovská městská knihovna je jako jediná v Karlovarském kraji mezi nimi.

29.9.2017

Březová plánuje, jak naloží s pozemky u zámku

Kostelní Bříza – Město Březová koupilo pozemky u bývalého zámku v Kostelní Bříze.

29.9.2017

OBRAZEM: Nablýskaná auta zakončila sezónu v Kraslicích

Kraslice – Tak to byla podívaná… Na náměstí T.G.M. v Kraslicích, v samém centru města, si dali ve čtvrtek dostaveníčko majitelé nablýskaných veteránů.

29.9.2017

Galerie Cafe pořádá kurzy malování a keramiky

Loket – Naučit se malovat, případně vyrábět keramiku, zaplnit dlouhé podzimní a zimní odpoledne či večery a strávit je ve společnosti stejně naladěných lidí.

28.9.2017

Násilník napadl nejen záchranáře, ale i svého tchána

Karlovarský kraj – Útočník, který napadl posádku záchranné služby v Dalovicích na Karlovarsku, má na svědomí i napadení svého tchána. Právě kvůli jeho zranění byli sokolovští záchranáři do bytu v Dalovicích zavoláni. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení