VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Sokolovsko

4.10.2018

Marodem je vzácný orel

Bublava – Vzácného ´maroda´ má v péči Záchranná stanice handicapovaných živočichů Drosera v Bublavě na Sokolovsku.

3.10.2018

Postiženým dětem může pomoci fond

Sokolov - Ozdravné pobyty, rehabilitace či kompenzační pomůcky. Na to vše si musejí rodiče postižených dětí doplácet ze svého.

3.10.2018

Návštěvnost hradu roste. Pokoří loňský rekord?

Loket - Rok sice zatím nekončí, ale už teď je velká pravděpodobnost, že hrad Loket pokoří v návštěvnosti svůj loňský absolutní rekord.

2.10.2018

Týden knihoven se letos zaměří na historii regionu

Karlovarský kraj - Podpořit čtenářství a propagovat služby knihoven. To je hlavní cíl již 22. ročníku kampaně Týden knihoven 2018, který začal v pondělí.

2.10.2018

Kanalizace nestíhá, pomoci má nová studie

Sokolov - V Sokolově při každé větší rekonstrukci vozovek narazí na problém s dešťovou kanalizací.

1.10.2018

O nemocné seniory pečují v léčebně už dvacet let

Dolní Rychnov - Nejenom Mezinárodní den seniorů si připomínají 1. října v Domě ošetřovatelské péče v Dolním Rychnově (DOP). Letos rovněž přesně dvacet let od chvíle, kdy tato léčebna začala právě nemocným seniorům sloužit.

1.10.2018

Důl Jeroným pro tisíce zvědavců

Čistá - Národní kulturní památka Důl Jeroným v Čisté u Rovné je unikátním svědkem hornické kultury a dovednosti našich předchůdců.

30.9.2018

Město nechce kasino v parkhotelu

Sokolov - Parkhotel v centru Sokolova je jediným svého druhu ve městě.

29.9.2018

FOTO: Sokolov má svoji Barborku

Sokolov - Další kruhový objezd v Sokolově má svou sochu. Po důlních vozících a sokolovi obsadila první kruháč na výjezdu u Kauflandu patronka všech horníků, sv. Barbora.

29.9.2018

Když lidé pomáhají druhým

Karlovarský kraj - Téměř padesát tisíc korun pro Hanu Džudžovou z Krajkové, kterou na jaře ničivý požár připravil o střechu nad hlavou, a přes patnáct tisíc, jež si mezi sebe rozdělí útulky Konec toulání v Kraslicích a Láskou ke kočkám v Sokolově. To je konečný výsledek dvou veřejných sbírek, které vyhlásil Karlovarský kraj.

27.9.2018

FOTOGALERIE: Unikátní huti hrozil zánik, památku v Šindelové zachránili nadšenci

Šindelová – Zachránili jsme jednu z nejohroženějších technických památek v České republice. To si po usilovné práci mohou pyšně říct nadšenci ze Spolku za zachování šindelovské hutě, kteří se postarali o to, že nezanikla unikátní železářská huť, která byla na seznamu dvanácti nejohroženějších památek v republice.

27.9.2018

Spojením skicenter vzniká obří lyžařské centrum

Krušné hory – Na vyznavače zimních sportů budou v letošní zimní sezóně čekat kilometry nových sjezdovek.

27.9.2018

Kam po základní škole? S výběrem pomůžou výstavy

Karlovarský kraj - Již brzy budou stát vycházející žáci před zásadním rozhodnutím. Kam po základce? Jakou školu napsat na přihlášku? Řada z nich ještě teď není rozhodnuta.

27.9.2018

Dopravní terminál si město pohlídá i nadále

Sokolov - Městskou hromadnou dopravu v Sokolově a přilehlých obcích bude od nového roku provozovat nově společnost Ligneta. Ta vyhrála výběrové řízení.

26.9.2018

To byla pořádná zima! Stanice naměřila -8 stupňů

Sokolovsko - Po parném létě museli řidiči vzít poprvé do ruky škrabky a ze skel aut odstranit v ranních hodinách námrazu.

26.9.2018

Region postihne jaderná katastrofa

Sokolov - Krajina v našem regionu, poznamenaná dlouholetou těžbou uhlí, posloužila ke vzniku nezávisle amatérského projektu jménem Srdce Zóny.

26.9.2018

Na Hlubokou to bude kousek

Mariánské Lázně - Miniatura zámku se stane největším modelem v parku Boheminium.

25.9.2018

FOTO: Sokolovský stacionář Mateřídoušky otevře dveře klientům už v říjnu

Sokolov - Další sen manželů Bráborcových se stal skutečností. 24. září se podle nich zapíše zlatým písmem do historie Denního centra Mateřídouška. Slavnostně totiž otevřeli denní stacionář i v Sokolově.

25.9.2018

Kulturní léto v Lokti bylo nejnabitější za celých 19 let

Loket - Zatím nejdelší kulturní sezona v loketském amfiteátru, s pořadovým číslem devatenáct, skončila. Ještě o víkendu 5. až 7. října zaplní přírodní divadlo pod hradem vinaři v rámci Vinobraní a pak už prostory zase na několik měsíců ztichnou.

24.9.2018

Chodov hospodařil s vysokým přebytkem

Chodov - S vysokým přebytkem hospodařil Chodov v první polovině letošního roku. Ten za uvedené období dosáhl přibližně 58 milionů korun.

24.9.2018

Hartenberské strašení se blíží. Předprodej začal

Hřebeny - Tradiční akce plná milých i přísných strašidel se blíží. Už v sobotu 6. října můžete vyrazit na pohádkovější i drsnější okruh. „Prosím, nepleťte si akci s pohádkovým lesem, tady opravdu strašíme,“ upozorňují pořadatelé.

24.9.2018

Bookstart má nadšenou odezvu mezi maminkami

Loket - Podporovat vztah ke čtení u té úplně nejmladší generace a současně dovést i jejich rodiče k pochopení významu čtenářských dovedností pro rozvoj jejich dítěte i jeho budoucnost, to jsou hlavní cíle mezinárodního projektu Bookstart. Jednou z knihoven, které se do něj zapojily, je ta loketská.

24.9.2018

Loketská vlastivědná sbírka: vývoj a současnost

Loket - Pokud se chcete dozvědět více o loketské městské vlastivědné sbírce, máte možnost. Historik Vladimír Vlasák se bude tomuto tématu věnovat na své další přednášce v loketské knihovně.

24.9.2018

Na start běhu se postavili dokonce dvouletí pidižvíci

Loket - Sotva začali někteří z nich chodit, už stojí na startu a vyrážejí na své první závody běžecké. Sice s maminkou nebo tátou za ruku, ale jinak jsou to závodníci se vším všudy, i s číslem na prsou.

23.9.2018

Hasiči vyjeli kvůli větru ke stovce událostí, blesk zapálil i trávu

Karlovarský kraj – Pernou noc mají za sebou hasiči v Karlovarském kraji kvůli silnému větru, který místy doprovázely i přívalové deště. Jen během prvních třech hodin zasahovali u sedmi desítek událostí. Celkem vyjeli ke stovce případů.

23.9.2018

Super! Chválili poslední letošní plavbu na Ohři vodáci

Sokolov - Letošní vodácká sezona byla dobrá. Sice bylo sucho a horko, ale vodáci prý radši jedou na vodu, když je horko a málo vody, než když je hodně vody a ošklivo. To tvrdí provozovatel vodácké půjčovny Dronte Míla Pražák. A vodáci mu vesměs dávají za pravdu. V každém případě, ať byla sezona, jaká byla, dneska už je minulostí, v sobotu totiž víla Agara slavnostně Ohři na zimu zamkla.

23.9.2018

Senioři se budou učit v nové Akademii umění a kultury

Habartov – Provoz Akademie umění a kultury zahajuje od letošního roku Základní umělecká škola v Habartově. Určena je přitom nejen pro místní seniory, ale také zájemce z širokého okolí. Přihlásit se je možné ještě do konce září.

23.9.2018

Stezka bude pohodlná i pro in-line, kostky nahradí asfalt

Kraslice - Stezka pro pěší u hranic v Kraslicích, kterou hojně využívají cyklisté, pěší i bruslaři, se dočká nového povrchu. Zámkovou dlažbu nahradí asfalt. Po výměně povrchu přitom bruslaři volají už roky. Půjde totiž o první delší úsek v Kraslicích a okolí, kam bude možné vyrazit na in-line.

22.9.2018

Vodácká sezona končí, víla slavnostně zamkne Ohři

Sokolov - „Tak už je to zase tady. Vodácká sezona uplynula jako voda v Ohři a my jdeme zamykat,“ hlásí Míla Pražák z vodácké půjčovny Dronte.

22.9.2018

FOTO: Letošní cíl civilkářů? Ujít 200 tisíc kilometrů

Sokolov - Našlapat 200 tisíc kilometrů. To je letošní cíl celostátní akce Rozchodíme civilky, do níž se pravidelně zapojují i civilkáři ze Sokolovska.

21.9.2018

Atraktivní Logická olympiáda důkladně prověří děti i mládež

Karlovarský kraj - Již pojedenácté zve Mensa ČR děti a mládež k účasti na atraktivní Logické olympiádě.

21.9.2018

Výstavbu parku symbolicky zahájila demolice komína

Ostrov - V novou industriální zónu Panattoni Park Ostrov – North se promění zchátralý areál někdejší továrny na výrobu trolejbusů Škoda v Ostrově.

21.9.2018

Cestování lidem zpříjemní nové autobusy

Chodov - Obyvatelé Chodova, kteří se vydají na cestu autobusem, se mohou těšit na pohodlí, novou dimenzi komfortu zvláště pro starší část populace či dlouhodobě udržitelné jízdné.

20.9.2018

Utkání Baníku s Ostravou ohlídá přes 100 policistů

Sokolov - Bezpečnostní opatření chystají sokolovští policisté v souvislosti s fotbalovým utkáním, které bude odehráno mezi mužstvy FK Baník Sokolov a FC Baník Ostrava 25. září.

20.9.2018

Běžíme na hrad Loket. V brnění i bez něj a na věku nezáleží

Loket - Běžci všeho věku, nazujte své nejlepší běžecké boty a vyrazte v sobotu na hrad Loket.

20.9.2018

Boj proti skládkám nekončí

Karlovarský kraj - Černé skládky představují pro řadu měst Karlovarského kraje boj s větrnými mlýny. Stále častěji proto využívají moderní technologie, jako jsou třeba fotopasti.

19.9.2018

V rezervě Sokolova skončí 220 milionů

Sokolov – Městu Sokolov vládla čtyři roky koalice vítězné ČSSD, hnutí ANO 2011 a Hnutí pro město Sokolov.

19.9.2018

Město přitvrdí v boji proti drogám

Chodov – Drogy jsou velký problém i v Chodově. Zejména v některých lokalitách se nachází větší počet osob, které drogu vyhledávají, je zde problém s distribucí i prodejem drog.

18.9.2018

Brožura Chodovské proměny mizela po stovkách kusů doslova před očima

Chodov – Dvojjazyčnou brožuru s řadou historických i současných fotografií města s názvem Chodovské proměny už budete v chodovském infocentru shánět marně. Po 1500 kusech se během jediného týdne doslova zaprášilo. A to měl autor, historik města Miloš Bělohlávek, obavy, že to bude takzvaně ležák.

18.9.2018

Nepropásněte! Prvňáčci ze ZŠ Kraslice, ulice Havlíčkova

Na stránkách tištěných novin postupně představíme všechny děti z našeho regionu, které letos nastoupily poprvé do školy.

18.9.2018

Starosta zadlužené Bublavy po letech končí

Bublava – Šestnáct let usedal do starostovského křesla v Bublavě na Sokolovsku Igor Jirsík. A léta to pro něj nebyla vůbec jednoduchá. Jeho obec totiž dosud tíží dluhy za nedostavěný akvapark, o který se obec dlouhých čtrnáct let soudila.

17.9.2018

Do štoly zavede zájemce virtuální prohlídka

Chodov – Z pohodlí domova budou lidé brzy moci nahlédnout do prostor staré štoly Bílá paní. Chodovský hornický spolek Solles totiž chystá její virtuální prohlídku.

16.9.2018

FOTO: Už 150 let patří hasiči neodmyslitelně k Lokti. Oslavili to v amfiteátru

Loket – Loketští dobrovolní hasiči jsou letos stopadesátníci. Tohle kulaté výročí se rozhodli oslavit, okázale a s velkou parádou, v loketském amfiteátru.

16.9.2018

Listy kovového stromu tvořili i chodovští školáci

Chodov – Kovové listy, které budou zdobit jedinečný evropský strom, vznikaly také v Chodově. V minulých dnech je ve Staroměstské ulici v putovní dílně belgického kováře Gerta Bruyninxe tvořili chodovští školáci.

15.9.2018

Autoři se vydali po stopách velké války v kraji. Kniha mapuje pomníky

Karlovarský kraj – Přežil dobu po roce 1945, i když spadlý. V 70. letech ho chtěli místní opět vztyčit, neúspěšně. Povedlo se až po roce 1989.

14.9.2018

Nová "zuška"? Všechny obory pod jednou střechou

Chodov – Větší prostory pro svoji činnost, zázemí k tanečnímu sálu, větší koncertní sál s patřičným zázemím, prostor pro další rozvoj, ale zejména všechny obory pod jednou střechou.

14.9.2018

Kácení stromů na sídlišti lidé nechtějí. Sepsali petici

Sokolov – Lidé bydlící na největším sokolovském sídlišti Michal sepsali petici. Nelíbí se jim chystané kácení stromů při rozšiřování parkovacích míst. Ta potřebují sice také, ale ne na úkor zeleně.

13.9.2018

Lékaři bojují s opakujícími se horečkami batolat

Sokolov – Onemocnění malých dětí, kterého se dnes lékaři nejsou zatím schopni úplně zbavit. Počet diagnostikovaných pacientů roste.

13.9.2018

Senior Expres využijí i menší obce v kraji

Karlovarský kraj – Senior Expres budou moci využívat i senioři v menších obcích v kraji. Letos poprvé si mohly o dotaci od kraje zažádat všechny obce, nejenom ty s rozšířenou působností. Zatím toho využily čtyři, Josefov a Jindřichovice na Sokolovsku a Tuřany a Podhradí na Chebsku. Dobrá zpráva je, že kraj vyčlenil z přebytku další peníze, a tudíž šance je pořád.

12.9.2018

Zastupitelé před volbami otočili, dům v centru Kraslic zatím k zemi nepůjde

Kraslice – Zastupitelé v Kraslicích na Sokolovsku před blížícími se komunálními volbami otočili a zrušili záměr demolice jednoho ze tří chátrajících objektů v centru Kraslic. Stalo se tak po necelých třech měsících.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT