Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Sokolovsko

27.9.2017

Odsouzení ve věznici vyrábějí domky či modely historických staveb

Horní Slavkov – I za zdmi věznice mohou vznikat zajímavé, krásné a užitečné věci.

26.9.2017

Sokolovští žáci se ocitli v roli olympioniků

Sokolov – V loňském školním roce se základní škola v sokolovské ulici Pionýrů zapojila do plnění olympijských disciplín (OVOV). Této akce se zúčastnilo 92 procent žáků školy.

26.9.2017

Naši prvňáci už ve středu v Sokolovském deníku, představíme 1. B ze ZŠ Březová

Sokolovsko - Ve středu 18. října najdete v Sokolovském deníku prvňáky 1. B ze ZŠ Březová.

26.9.2017

Kraslice se vrhly na opravy komunikací, chybí parkovací místa

Kraslice – Nových komunikací se dočkají obyvatelé na sídlišti Sever v Kraslicích. Město se pustilo do obnovy chodníků i silnice.

26.9.2017

Chodovští gymnazisté diskutovali s živými knihami

Chodov – Studenti chodovského gymnázia si povídali s knihami. A to ne jen tak ledajakými. Díky projektu Živá knihovna do Městské knihovny Chodov zavítaly více než zajímavé „knihy“, které přijely studentům vyprávět své příběhy a zkušenosti.

26.9.2017

Nový vůz umyje a dezinfikuje kontejner během minuty

Sokolov – Je málo měst či technických služeb, které se mohou pochlubit touto speciální technikou.

26.9.2017

Novinky a řada akcí. Knihovny se činí

Karlovarský kraj – Zdokonalovat a modernizovat činnost, nabídnout čtenářům novinky a další možnosti využití služeb, maximálně zjednodušit a zpřístupnit fondy po celé republice, pořádat zajímavé akce, to je cíl knihoven v kraji.

25.9.2017

Vydejte se do věže za novými zvony

Chodov – Od Vavřinecké poutě, která se konala v srpnu, mají Chodovští ve zvonici kostela sv. Vavřince opět tři zvony, k Janu Vilémovi díky sbírce a městu přibyl nově svatý Vavřinec a svatý Florián.

25.9.2017

Sportovci pomáhají dětem

Chodov/Karlovy Vary - Unikátní nápad měl Jan Bauer, který uspořádal charitativní turnaj v beach volejbale v Chodově.

25.9.2017

Psí útulek dostal konečně potřebné zázemí

Sokolov – Veterinární ošetřovna, místnost pro psy po operaci, ale i zázemí pro zaměstnance a návštěvníky v podobě přijímací místnosti.

24.9.2017

FOTO: S hůlkami kolem světa za 365 dní, to je letošní cíl civilkářů

Sokolov – Obejít s hůlkami celý svět za 365 dní, to je letošní cíl celorepublikové akce Rozchodíme civilky, kterou organizuje Svaz postižených civilizačními chorobami (SPCCH). S nordic walking hůlkami zavítali organizátoři i do Sokolova.

23.9.2017

Opravy v Hornickém domě musejí prozatím počkat

Sokolov – Avizovaná oprava malého sálu Hornického domu za 2 miliony korun se prozatím odkládá. Do této zakázky se sice přihlásili tři zhotovitelé, ale ani jeden z nich nesplnil stanovené podmínky. Sokolov, pod nějž Hornický dům spadá, se však nevzdává. Vypisuje nové výběrové řízení a do začátku plesové sezony chce mít hotovo.

23.9.2017

Cesta na frekventované nádraží bude bezpečnější

Kraslice – Cesta na frekventované vlakové a sousední autobusové nádraží v Kraslicích bude bezpečnější. Dodavatelská firma již dokončuje úpravu vozovky a výstavbu nového chodníku.

22.9.2017

Památkáři: Nástěnné malby a fresky lze zachránit i z demolovaných domů,

Karlovarský kraj – Nutnost demolice zchátralých budov v obcích a městech nemusí vždy znamenat ztrátu hodnotných architektonických či uměleckých prvků, které se v těchto domech nacházejí. Platí to dokonce i o nástěnných malbách a freskách. Poukázal na to Národní památkový ústav v Lokti.

22.9.2017

V pátek startuje Sokolovská čurda

Sokolov – Od pátku 22. do neděle 24. září se uskuteční v Sokolově v Městském divadle již 15. ročník celostátní nesoutěžní přehlídky divadelních amatérských souborů Sokolovská čurda.

22.9.2017

Vandaly pomohla dopadnout finanční odměna

Sokolov - Městu Sokolov a potažmo městské policii došla trpělivost s vandaly.

22.9.2017

Seriál Běžíme na hrad jde do finále

Loket – Poslední zastávkou seriálu Běžíme na hrad se stane i v letošním roce majestátní hrad Loket. Finálový závod v Lokti, který se běží v sobotu, patří mezi perly celého seriálu.

21.9.2017

Senioři si připomněli desáté narozeniny Vily Maria

Dolní Rychnov – Senioři i personál z Vily Maria mají důvod k oslavám. Je tomu totiž právě deset let, kdy byl zahájen provoz domova pro seniory a domova se zvláštním režimem Vila Maria v Dolním Rychnově. Malou oslavu v úterý odpoledne zpestřil i koncert souboru Luběnka.

21.9.2017

Žáci i rodiče poznali odlišnou kulturu jiných dětí

Sokolov – Možnost ochutnat egyptské fazole, napít se šafránové limonády, zatančit si rumunský tanec nebo si poslechnout íránskou píseň. To vše mohli vyzkoušet žáci ze druhé základní školy v sokolovské ulici Rokycanova.

21.9.2017

Co když bylo všechno jinak? Zažijte historii na vlastní kůži

Horní Slavkov – Jak to bylo s rodem Pluhů? A jak vůbec vypadal život v Horním Slavkově kdysi dávno? Pro všechny příznivce slavkovské historie i pro pouhé zvědavce připravila základní umělecká škola dvě netradiční prohlídky historického jádra města Živé obrazy aneb Co když to bylo jinak?

21.9.2017

Senioři si užili ostré jízdy autem i testy

Sokolov – Zajděte si k doktorovi, nechte si změřit zrak, poutejte se, policistovi v uniformě vždy zastavte a neposlouchejte blbosti některých instruktorů v autoškole.

20.9.2017

Na hradě se chystá Párty pro Toničku. Přijďte, pomůžete

Loket – „V sobotu nás čeká parádní podvečer na hradě,“ slibuje Viktor Braunreiter, principál Pouličního divadla. „Zatančí Havsa, na to se moc těšíme.

20.9.2017

Svatováclavské slavnosti je Horalka nucena zrušit

Kraslice – Svatováclavské slavnosti, kterými se Dechová hudba Horalka každý rok loučí s hudební sezónou v Městských sadech v Kraslicích, se nakonec v sobotu neuskuteční.

20.9.2017

Útulek pro psy by měl pokračovat

Sokolov – Vedení města Sokolov doporučuje podepsat s majitelem ranče Vránov novou smlouvu na pronájem pozemku. Stojí na něm totiž útulek pro psy, který město využívá. Město je s lokalitou i prací tamních zaměstnankyň spokojeno. Za pozemek by platil Sokolov 30 tisíc měsíčně.

20.9.2017

Roháči z Lokte dostali Trampského Oskara

Loket – Mezi řadou ocenění, kterými se za více jak čtyřicet let může pyšnit kapela Roháči z Lokte, našel letos své místo i Trampský Oskar. Toho muzikanti získali za dlouholetou propagaci a šíření trampské písničky.

19.9.2017

Logická olympiáda prověří znalosti, uvažování a také rychlost úsudku

Karlovarský kraj – Mensa ČR zve hravé děti a mládež z celé republiky k účasti na Logické olympiádě.

19.9.2017

Smrtící zkratku přetne nové oplocení

Sokolov – Do Sokolova zavítal ministr dopravy Dan Ťok. Mimo jiné si prohlédl i bývalé a dnes zdevastované železniční depo nebo areál vlakového nádraží, které již roky slibují opravit.

19.9.2017

Oběti holocaustu nejsou zapomenuty, připomínkou jsou kameny zmizelých

Chodov, Karlovy Vary – Františku, Alici a Věru Bergmannovy připomínají další tři kameny zmizelých, stolpersteine, které přibyly v Chodově před služebnou policie ve Staroměstské ulici v neděli v podvečer.

19.9.2017

FOTO: Na internetu učí malovat celý svět

Horní Slavkov – Původně se jmenovala Marie Krčmářová a od 9 do 21 let žila v Horním Slavkově. Tady a na keramické škole v Karlových Varech získala základy malby a kreslení.

18.9.2017

Voliči si musí dát pozor na změnu volebních okrsků

Sokolov – Město Sokolov upozornilo, že přistoupilo pro všechny nadcházející volby a referenda k úpravám volebních okrsků. Je to prý z důvodu provedených legislativních změn, tak aby byla dodržena zákonnost při vytváření zmíněných okrsků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení