Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Sokolovsko

18.9.2017

Betina dosloužila, hasiči dostali při oslavách Poříčí dar

Královské Poříčí - Speciálního dárku se dočkali dobrovolní hasiči z Královského Poříčí. Starosta Michal Skýba jim v sobotu u příležitosti oslav 777 let od založení obce předal klíče od nového cisternového vozu.

18.9.2017

Při Vandru kolem Kraslic zdolali Cibulku, mládí ale tuhne

Kraslicko – Na nejmladší rozhlednu v kraji, Cibulku v Oloví, se vydali turisté při sobotním Vandru kolem Kraslic. Tradiční akce má za sebou už sedmnáctý ročník.

17.9.2017

Krimifest v Březové bude letos s řadou novinek

Březová – Letošní festival filmů s kriminální zápletkou Krimifest, který můžete navštívit v Březové na Sokolovsku, nabídne letos i zcela nový doprovodný program.

17.9.2017

Je zima. Teplárny zatopily pod kotly

Karlovarský kraj - Letošní počasí je nepředvídatelné. Zatímco koncem prázdnin nás mořily tropy a teplota stoupala do závratných výšek, září se představilo v naprosto jiné kondici.

16.9.2017

Město přesunulo jídelnu a opravilo chodníky

Oloví – Do oprav komunikací, výstavby hřiště nebo oprav panelových domů se během posledních měsíců pustilo město Oloví.

15.9.2017

Obchodní centrum v Chodově nebude, zastupitelé dali stopku

Chodov – Výstavba malého obchodního centra, které mohlo stát v místě bývalého tržiště mezi restaurací Dukla a ulicí U Porcelánky v Chodově, se odkládá na neurčito. Zastupitelé totiž investorům prodej potřebných pozemků neschválili.

15.9.2017

Srdce slabším vyneslo pro Mateřídoušku přes 20 tisíc

Sokolovsko – Přesně 23.222 korun předal Nadační fond Ještěřice Dennímu centru Mateřídouška v Chodově.

15.9.2017

FOTO: Slepotou pro ně život neskončil

Sokolov – Den s TyfloCentrem nechal zájemce z řad veřejnosti nahlédnout do života nevidomých lidí.

14.9.2017

Turisté se při Vandru kolem Kraslic vydají na Cibulku

Kraslice – Dvacet kilometrů zdolají účastníci letošního pochodu Vandr kolem Kraslic.

14.9.2017

Maringotka už je opuštěným kočkám malá

Sokolov – Důstojnější zázemí nejen pro zvířata, ale i pro dobrovolnice, které se starají o opuštěné kočky v Sokolově. To žádá po vedení města spolek Láskou ke kočkám, který sídlí v areálu Sokolovské bytové.

14.9.2017

Malý sál Hornického domu se opraví. Velký sál má prozatím smůlu

Sokolov – Hornický dům v Sokolově se stal po dobu své existence důležitým střediskem společenského, politického a kulturního života. V letech 1969 – 1970 byl objekt rozsáhle rekonstruován. Na další velký projekt generální opravy historické dominanty za 300 milionů korun se nepodařilo sehnat peníze, a tak je opravován postupně.

14.9.2017

ZUŠ v Chodově čeká v budoucnu stěhování

Chodov – Chodovskou základní uměleckou školu čeká v budoucnu stěhování.

14.9.2017

Zvířecí babybox ve stanici Drosera zachránil už dvě desítky živočichů

Sokolovsko - Už dvacítku živočichů se podařilo zachránit díky speciálnímu SOS boxu – zvířecímu babyboxu – v Záchranné stanici handicapovaných živočichů Drosera v horské Bublavě na Sokolovsku. Do boxu lidé ukládají například mláďata ptáků, která vypadla z hnízda, ježky, a objevilo se tam dokonce i malé štěně.

13.9.2017

Přehlídka poradí mladým, kam po základní škole

Sokolov – Ve čtvrtek 5. října se v budově Integrované střední školy technické a ekonomické v Sokolově koná tradiční výstavní přehlídka středních škol regionu. Ta může napomoci školákům, popřípadě i jejich rodičům, kam mají směřovat kroky budoucího studenta či řemeslníka.

13.9.2017

Josef Kábrt tančí celý svůj život

Sokolov – Dlouholetý sokolovský taneční mistr Josef Kábrt, který se letos dožívá 90 let, obdržel v Táboře cenu Ministerstva kultury České republiky za celoživotní přínos v oblasti společenského tance.

13.9.2017

FOTO: Pacienty i zdravotníky čeká komfort

Sokolov, Ostrov – Zkvalitnění lékařské péče, zlepšení prostředí pro pacienty i pro personál. To jsou hlavní důvody, proč společnost Nemos společně s Karlovarským krajem investuje nemalé částky do nemocnic v Sokolově a v Ostrově, kde v současnosti zdravotnickou péči poskytuje.

12.9.2017

Další úsek na dálnici D6 bude zdarma

Sokolovsko – Od 1. ledna 2018 Ministerstvo dopravy vyjme ze zpoplatnění další část dálnice D6 mezi krajským městem a Chebem. 

12.9.2017

Zápach z čističky potrápil obyvatele Kraslic, měli strach o vlastní zdraví

Kraslice – Silný zápach linoucí se z čistírny odpadních vod v areálu textilní firmy Sametex v Kraslicích na Sokolovsku obtěžoval obyvatele tamní lokality Předměstí.

11.9.2017

Klášterní výstavy pokračují. Nově lze vidět Olympii Jiřího Sozanského

Sokolov – Výstavní síň klášterního kostela sv. Antonína Paduánského vrátí návštěvníky do období antických olympioniků.

11.9.2017

Nový rekord! V Sokolově shybovalo celé Česko

Sokolov – 63 381 shybů. To je letošní rekord v počtu shybů, které udělali borci během oslavy Dne horníků. Do Světového dne shybu se Sokolov zapojil počtvrté a počtvrté si připsal rekord. Ten loňský byl 44 554 shybů.

11.9.2017

Horníci slavili, dolníci protestovali

Sokolov – Ano, uhlí patří do historie. Uhlí víc bere, než dává. Hello, doly. I taková hesla vítala hornický průvod a všechny účastníky oslav Dne horníků na náměstí Budovatelů.

11.9.2017

Projekt Obědy do škol zkrachoval. Není zájem

Karlovarský kraj - Téměř bez zájmu reagovali rodiče dětí ze sociálně slabých rodin na projekt Obědy do škol.

10.9.2017

Nový kurz připravuje už popáté Svatováclavské posvícení

Nové Sedlo – Svátek svatého Václava se blíží a s ním také slavnosti a různá posvícení na počest tohoto světce. Už pátý ročník Svatováclavského posvícení připravuje v Novém Sedle spolek Nový kurz.

10.9.2017

Oblíbené akvatrhy zahájí přednáška

Chodov – Přednáška s názvem Akvárium bez starostí zahájí po prázdninové pauze další sérii oblíbených akvatrhů v Chodově na Sokolovsku. Odborník v ní návštěvníkům poradí řadu tipů a triků, jak správně pečovat o akvárium.

10.9.2017

Slepotou pro ně život nekončí

Sokolov – TyfloCentrum Karlovy Vary, středisko Sokolov pořádá ve spolupráci s Městskou knihovnou Sokolov akci s názvem Den s TyfloCentrem.

10.9.2017

Studenti už si v okolí školy cigaretu nevychutnají

Sokolov – Četné davy studujících kuřáků a po nich nedopalky válející se na zemi. To je častý jev před jednou z největších škol v našem regionu, integrovanou střední školou technickou a ekonomickou (ISŠTE).

9.9.2017

V centru Chodova by mohly vyrůst nové domy

Chodov – Nové domy s pěti desítkami bytů, obchody a další prostory pro podnikání. To vše by v budoucnu mohlo vzniknout v centru Chodova na náměstí ČSM.

9.9.2017

A příští sezona? Máte se na co těšit!

Loket – Oslavou termitích narozenin skončila letošní nabitá letní kulturní sezona v amfiteátru pod loketským hradem. Podle pořadatele se vydařila, přálo i počasí, diváci odcházeli většinou nadšení a spokojení.

8.9.2017

Hejtmani odmítli mýto na silnicích prvních tříd

Františkovy Lázně – Mýto na silnicích 1. tříd, financování oprav místních komunikací a nedostatek kvalifikované pracovní síly.

8.9.2017

Poradna ČOI v Sokolově končí. Nebyl prý zájem

Sokolov – Česká obchodní inspekce (ČOI) ukončila od 1. září tohoto roku poradenskou a informační službu na sokolovské radnici. Tu zde poskytovala zdarma a podle úředníků byl o ni ze strany občanů zájem. Inspekce má však na počty zájemců o tuto službu zcela opačný názor.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení