Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Sokolovsko

8.9.2017

Nádob na odpad přibylo, některé půjdou do země

Kraslice – V ulicích Kraslic a odlehlejších částech města přibyly sběrné nádoby na odpad za téměř čtyři miliony korun. Podařilo se tak zrealizovat projekt zaměřený na zastaralá a ´bolavá´ místa odpadového hospodářství. Na pořízení nových nádob se přitom podařilo získat dotaci ve výši 85 procent.

8.9.2017

Obchodní zástupce stopil stírací losy za sto tisíc korun

Sokolov – Stírací losy za asi 100 tisíc korun odcizil sedmatřicetiletý obchodní zástupce ze Sokolova. Ten je měl svážet v kraji z různých sběrných míst. Místo aby je odevzdal, si je ale prostě a jednoduše nechal.

8.9.2017

I voříšci se mají čím pochlubit

Karlovarský kraj – I voříšci a pejsci bez papírů jsou krásní. Proč by taky nemohli získat nějaké to ocenění? Řekla si Míša Moisesová z Ostrova.

7.9.2017

Sládek uvařil přes 5 000 litrů speciálu Horňák

Sokolov – S blížícím se svátkem Dne horníků se nejen milovníci piva ptají, zda bude i letos na pouti jejich oblíbený Horňák.

7.9.2017

Mrtvé radary opět oživnou

Sokolov – Až tři tisíce řidičů za rok překračovaly povolenou padesátku o více než 10 kilometrů v hodině.

6.9.2017

Děti usedly do nového, nová přístavba už slouží

Chodov – V nových prostorách začala výuka v chodovské Základní škole J. A. Komenského. Radnice tam přes léto dokončila moderní přístavbu, kam poprvé zamířili žáci prvního stupně z budovy v ulici Dukelských hrdinů.

6.9.2017

Noční vampýrské dobrodružství zažijete na loketském hradě

Loket – Kdo se vydá ve čtvrtek 14. září na hrad Loket, může se mu stát, že uvidí tajemné stíny obcházet hradem.

6.9.2017

Ještěřice plné elánu zase pomáhají

Karlovarský kraj – Nadační fond Ještěřice pomáhá v Karlovarském kraji už třetím rokem. Do povědomí veřejnosti se vepsal celou řadou kulturních, společenských i recesistických akcí, díky nimž se daří plnit konto nadačního fondu.

5.9.2017

Při Chodovské vlečce se pro Natálku vybralo 18 tisíc

Chodov – Osmnáct tisíc. Takovou sumu vybrali pořadatelé při druhém ročníku Chodovské vlečky, která se konala na konci srpna. Na start se postavilo na dvě stovky běžců všech věkových kategorií. Výtěžek ze startovného přitom poputuje na léčbu Natálky Weissové s vrozeným rozštěpem páteře.

5.9.2017

V Kraslicích začínají vůbec poprvé kurzy sebeobrany

Kraslice – Jak se účinně bránit proti případným útočníkům? To začnou už dnes zjišťovat ženy v Kraslicích.

5.9.2017

Frekventovaný most v Chodově je už průjezdný

Chodov – Po několika měsících je frekventovaný most ve Školní ulici přes Chodovský potok opět průjezdný v obou směrech. Práce na jeho rekonstrukci budou nyní pokračovat ve spodní části tak, že už nebude nutná žádná uzavírka.

5.9.2017

Stavařům dělá vrásky skrytý beton pod silnicí

Sokolov – Když v minulosti dostávaly vozovky na sokolovském sídlišti přívlastek zakleté, bralo se to jako nadsázka. Nyní se však stavaři opět přesvědčili, že něco na tom bude. Stalo se tak po odkrytí povrchu páteřní komunikace v ulici Spartakiádní. Dělníci totiž zjistili, že celá silnice stojí na silných betonových deskách.

4.9.2017

Díky Pohlazení prožily děti báječné prázdniny

Sokolov – Patnáct dětí ze sociálně vyloučeného prostředí se díky spolku Pohlazení zúčastnilo letního tábora na Hadovce u Konstantinových Lázní.

4.9.2017

Nové parkování u školy: Polib a jeď

Sokolov – Bezpečné a rychlé vysazení dítěte přímo u vchodu do školy.

2.9.2017

Karlovarský folklorní festival zavítá opět i do Lokte

Loket – Neděle 10. září bude v Lokti patřit tradičnímu Mezinárodnímu folklornímu odpoledni.

2.9.2017

Trojice vězňů na útěku si užila svobody pouhých sedmnáct hodin

Karlovarský kraj – Jen několik hodin svobody si užila trojice vězňů, kteří v pátek odpoledne utekli z nestřeženého pracoviště ve firmě v Hazlově. Muže ve věku 20 až 23 let zadrželi policisté v sobotu v ranních hodinách v Plzni.

2.9.2017

Oprava, či demolice? Posudky se značně liší

Horní Slavkov – Dům číslo popisné 13 v památkové zóně v Horním Slavkově už dlouho chátrá.

1.9.2017

Šel bys na tábor znovu? Tisíckrát ano, zněla odpověď

Sokolov – Po celé prázdniny měly sokolovské děti možnost užít si příměstské letní tábory organizované domem dětí a mládeže (DDM). A byly nadšené připraveným programem i vedoucími, kteří se jim věnovali.

1.9.2017

Supi si vybrali k mezipřistání komín

Sokolov - Pozdvižení zažili pracovníci sokolovské chemičky, když se jim na komíně usadili dravci nemalých rozměrů. Minulý týden ve středu zpozoroval jeden ze zaměstnanců tři velké ptáky, kroužící okolo komína. Dva z nich se na něm pak usadili.

1.9.2017

Hrad přivítal stotisícího návštěvníka. Sezona láme rekordy

Loket – Sto tisíc návštěvníků o tři týdny dříve než v loňském roce. Návštěvnost hradu Loket láme letos rekordy. Jubilejní, stotisící návštěvník prošel jeho branou v úterý 29. srpna.

31.8.2017

Goethova štola je krásnější

Cheb - Nová vyzdívka a natažené elektrické kabely. Tak v tuto chvíli vypadá začátek Goethovy štoly v úbočí vyhaslé sopky Komorní hůrka.

31.8.2017

Kraj chce pořádat zimní olympiádu

Karlovarský kraj - Je reálné, aby se v Karlovarském kraji konala zimní olympiáda dětí a mládeže České republiky? Podle hejtmanky Jany Vildumetzové zcela určitě.

31.8.2017

Policistům v kraji bude šéfovat Petr Macháček

Karlovarský kraj – Přes čtyři měsíce trvalo, než policisté v kraji získali nového šéfa. Neustálé oddalování jmenování nového krajského ředitele popudilo i hejtmanku Janu Vildumetzovou (ANO).

31.8.2017

Street Games myslí na sport, zábavu, ale i charitu

Kraslice – Street Games v Kraslicích, to je den plný setkání, sportu a zábavy. Pořadatelé této akce však nezapomínali při minulých ročnících na charitu a ani letos tomu nebude jinak.

31.8.2017

Příčina všech sporů? Kabelová televize

Horní Slavkov – V jednom kuse nefungovala kabelová televize i úklid města se podle mě zhoršil. Výši odměn ředitele technických služeb (TS) ani příjmy a výdaje na kabelovku mi na úřadě říct odmítli, stěžuje si Eva Polívková z Horního Slavkova. Jedná se o obchodní tajemství a hrubý zásah do volné soutěže, oponuje radnice.

30.8.2017

Kantoři vědí, co dělat, když dorazí do školy cizí agresor

Sokolov – Záškoláctví, šikana či cizí agresor v prostorách školy. To jsou věci, které by neměly mít šanci v sokolovských školách.

30.8.2017

Sokolovští asistenti prevence kriminality zaujali v Evropě

Sokolov - Městská policie Sokolov prezentovala svůj projekt živě do celé Evropy.

30.8.2017

Nejkrásnější smysl života? Pomáhat druhým

Sokolov – Když jí zemřeli rodiče a posléze i manžel, úplně se jí zhroutil svět, trpěla depresemi, a jak řekla, skončila se životem, protože ztratila jeho smysl.

29.8.2017

Nové chodníky, zastávky či jídelna. Výstavba úspěšně pokračuje

Horní Slavkov – Ve městě ještě teď na konci prázdnin vládne pořád čilý stavební ruch. „Všechny investice jedou dobře,“ pochvaluje si starosta města Alexandr Terek.

29.8.2017

Bude se ve Slavkově těžit lithium? Zdaleka není rozhodnuto

Horní Slavkov – Očekávané vyjádření o vlivu těžby lithia na životní prostředí, takzvanou EIA, má starosta Horního Slavkova už v ruce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení