VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Sokolovsko

2.8.2018

Odsouzené skenuje nový detektor

Kynšperk nad Ohří – V kynšperské věznici mají zaměstnanci nového pomocníka. Je jím nový detektor, který odhalí zapnutý i vypnutý mobilní telefon či malé, ostré předměty.

2.8.2018

I bez masa je jídlo chutné. Přijďte veggetit a uvidíte

Kynšperk nad Ohří – Většina mých přátel jí maso a většina z nich si myslí, že vegetariáni jedí v létě saláty a v zimě smažák a sladké knedlíky, říká Kateřina Veselá, která je sama několik let vegetariánka.

1.8.2018

Stane se klášter v Novém Dvoře Stavbou století?

Karlovarský kraj – Stavbou století se může stát i klášter trapistů v Novém Dvoře. Je totiž druhým zástupcem Karlovarského kraje na seznamu 100 staveb minulého století nominovaných do soutěže České a slovenské stavby století. O Stavbě století rozhodnou lidé hlasováním v anketě.

1.8.2018

Voda je vzácná. V Kraslicích to pociťují

Karlovarský kraj – Zalévat zahrady nebo mýt auta nesmí lidé v Kraslicích, jsou tak prvními obyvateli kraje, kteří pocítili kritický nedostatek povrchové i podzemní vody.

1.8.2018

Blíží se Rockové sady. Vyhrajte vstupenky s Deníkem

Kraslice – Kvalitní rocková i metalová muzika pod širým nebem. Lokální, české, moravské, polské či slovenské kapely. Skvělá parta i zázemí včetně občerstvení.

1.8.2018

Vyrážíte pod stan? Podívejte se na výbavu a ceny kempů

Západní Čechy - Není to pohodlí hotelového pokoje ani luxusního apartmánu. Přesto má kempování spoustu příznivců, nejen mezi mladými. Lidé oceňují i zvyšující se kvalitu služeb v kempech.

31.7.2018

Sedm statečných turistek vyrazilo na Mezinárodní týden turistiky

Chodov – Přestože je jim v průměru kolem sedmdesáti, jsou velmi čilí a pravidelně každý týden vyrážejí poznávat kraj. Řeč je o chodovských turistech.

31.7.2018

Kačenka je maminčin velký zázrak. Narodila se navzdory chemoterapii

Sokolov – Malé Kačence je dnes devět měsíců a je to krásná a zdravá holčička. Že je na světě, je ale velký zázrak, Kačenka se totiž vůbec neměla narodit. Když její maminka Pavlína ze Sokolova zjistila, že je těhotná, měla dva měsíce po skončení chemoterapie a lékařka jí oznámila, že jí odumírají vaječníky.

31.7.2018

Zimák dostane nové osvětlení

Sokolov – Zřejmě i nabídka soukromé firmy rozhoupala město Sokolov k tomu, aby na svém zimním stadionu vyměnilo zastaralé osvětlení. Dosáhne se tím nejen požadované svítivosti pro tamní hokejové soutěže, ale i značných úspor.

30.7.2018

Prezidentský vlak míří do kraje, uvidíme ho v Karlových Varech

Karlovy Vary – Bude to podívaná! Unikátní prezidentský vlak, jehož součástí jsou také tři salónní vozy československých prezidentů, přijede také do Karlových Varů.

30.7.2018

Vězeňský kaplan pracoval i s doživotně odsouzenými

Sokolov – Sokolovský rodák a bývalý vězeňský kaplan Bohuslav Zámečník dlouhá léta duchovně pečoval o odsouzené i v těch nejtěžších věznicích.

30.7.2018

FOTO: Řeka Ohře slavila. Zaslouženě

Kynšperk nad Ohří – Řeka Ohře slavila nejen zaslouženě, ale dalo by se říct, že i stylově. Vodou. Kraj se totiž po řadě horkých a suchých dní dočkal dešťové spršky. A ta nevadila ani účastníkům oslav, ani vodákům, kteří se vydali z Tršnic do Kynšperka v rámci již 13. ročníku závodu O pohár Povodí Ohře.

29.7.2018

Zatopený lom Gsteinigt chtějí rybáři

Sokolov – Zatopený bývalý hnědouhelný lom Gsteinigt mezi Sokolovem a Dolním Rychnovem chtějí rybáři.

28.7.2018

Zahrádkáři chtějí odkoupit své zvelebené pozemky

Sokolov - Většina zahrádkářů v kolonii za parkem Bohemia chce své pronajaté pozemky od města odkoupit.

28.7.2018

FOTO: Cesta k pokladům povede do zámeckého sklepení

Sokolov – Nová expozice ve sklepení sokolovského zámku dostala i na kraji požehnání, práce ve sklepení sokolovského zámku tak budou moci začít.

27.7.2018

OTÁZKA PRO: Rudolfa Kovaříka, pozorovatele počasí ze Šindelové

Jaké počasí můžeme čekat v nejbližších dnech a jak dlouho ještě budou pokračovat současná vedra?

27.7.2018

Rozšířené parkování bude na náměstí až do konce srpna

Sokolov – Vzhledem k úpravě parkovacích míst na nábřeží Petra Bezruče došlo k rozšíření parkovacích míst na náměstí Budovatelů.

27.7.2018

Město je zklamané přístupem ombudsmanky

Sokolov – „Nejsem přesvědčený o tom, že paní ombudsmanka čili veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová je osobou, která se zastává slušných lidí.“ Takto reagoval starosta Sokolova Jan Picka po přečtení odpovědi ombudsmanky na sokolovskou stížnost ohledně doplatků na bydlení.

27.7.2018

I domácím mazlíčkům je teď horko

Karlovarský kraj – Současná vedra špatně snáší řada lidí. Domácí mazlíčci jsou na tom stejně. Ti, kteří zůstávají doma, si podle slov veterináře Tomáše Černého ze sokolovské DC Clinic většinou najdou teplotní kout, kde je jim dobře. Horší je to se psy, kteří ven prostě musí. Ale ani domácí teplota pro ně občas není ideální.

26.7.2018

Nová kniha představuje krásu nejen paličkované krajky

Kraslice – Nová obrazová kniha akademické malířky Naděždy Ševčíkové je právě v prodeji v kraslickém infocentru.

26.7.2018

Odsouzení z kynšperské věznice se rekvalifikují

Kynšperk – Možnost rekvalifikace na profese manipulant v automobilovém průmyslu, obsluha vysokozdvižného vozíku a svářeč nabízí odsouzeným v rámci projektu Restart II Věznice Kynšperk nad Ohří. Odsouzení tak dostávají šanci zapojit se do běžného života a firmy zase tolik potřebné dělníky.

26.7.2018

Řeka si úctu zaslouží, tvrdí pořadatel Dne Ohře

Kynšperk nad Ohří – Řeka Ohře od pramenů až po ústí si naši úctu zaslouží. O tom je skálopevně přesvědčen Miroslav Volf. Proto už také osmnáctým rokem pořádá Den Ohře, který je velkou oslavou této hlavní vodní tepny našeho kraje.

26.7.2018

Senioři, nebojte se. O lůžka v domovech nepřijdete

Cheb – Karlovarský kraj chce sloučit domovy pro seniory Skalka a Dragounská v Chebu. Od roku 2019 by se tak z Dragounské mělo stát detašované pracoviště Skalky. Následným krokem by mělo být i snižování lůžek v obou zařízeních.

25.7.2018

Po nové nádražní budově se lidé dočkají i tolik potřebných parkovišť

Loket – Další město, které se může pochlubit novotou zářící staniční nádražní budovou, je Loket.

25.7.2018

Město slyší na připomínky občanů a hřbitov vylepšuje

Březová – Zcela nový hřbitov v Březové je unikátem široko daleko. Lidé stále chodí s připomínkami na vylepšení stávajícího stavu. Nyní chtějí například zastřešení kolumbárií.

24.7.2018

I budova radnice se dočká oprav a zateplení fasády

Chodov – Další z budov, která se dočká zateplení a dalších úprav, je chodovská radnice. Práce tu začaly v červnu a skončit by měly do konce letošního září.

24.7.2018

Obloukový most přes Ohři může být stavbou století. Uspěje v anketě?

Karlovarský kraj – Obloukový most na dálnici D6 mezi Sokolovem a Loktem se může stát stavbou století.

24.7.2018

Mistrovství světa v motokrosu si policisté pohlídali a hlásí klid

Loket – Policisté o uplynulém víkendu, včetně pátku, spustili akci s názvem Bezpečná lokalita.

23.7.2018

Rodiče jsou často uvědomělí, vodí na „transfuzku“ i své dospělé děti

Sokolov - Vloni měla stanice na 4636 odběrů, což představovalo kolem 2100 litrů krve.

23.7.2018

Jak se město změnilo, ukážou i chodovští Němci

Chodov – Seznam publikací o historii Chodova brzy rozšíří nová česko-německá brožura s názvem Chodovské proměny.

21.7.2018

Rozhodnout o Ženě regionu můžete hlasováním i vy

Sokolovsko – Další ročník soutěže Žena regionu 2018 je tady a každý má šanci rozhodnout, kdo se jí doopravdy stane.

21.7.2018

Sport, muzika, tábory. Khamoro se stará o vyžití mladých z vyloučených lokalit

Chodov – Podchytit jakýmkoli způsobem činnost mladých lidí zejména z vyloučených lokalit se snaží chodovská organizace Khamoro v průběhu celého roku. A samozřejmě i o letních prázdninách, kdy mají děti volného času daleko víc.

20.7.2018

Pylu trav v ovzduší ubyde

Sokolovsko – Dominantním pylovým alergenem zůstane pro následující období pyl trav, jeho koncentrace v ovzduší se ale pozvolna sníží.

20.7.2018

Silničáři opraví přes čtyři km frekventované tepny

Kraslicko – Klejete při jízdě po frekventované silniční tepně II/210 mezi Českou republikou a Německem v úseku z Jindřichovic směrem na Kraslice, na které je nespočet výtluků? Pak si již za několik týdnů oddechnete.

20.7.2018

Město stanovilo ceny parkování v centru i u lékaře

Sokolov - Město Sokolov stanovilo podmínky pro parkování ve městě. Jde o ceny v centru, u zdravotnických zařízení či ve vnitroblocích panelových domů. Vedení města tvrdí, že jejich ceny jsou oproti těm komerčním příznivější. Zároveň radní prozradili, jaký trend by chtěli při parkování nastavit do budoucna.  

20.7.2018

Dobrovolníci z celého světa obnovují zahradní terasy

Karlovarský kraj – Přijeli z Francie, Číny, Rakouska, Turecka, Koreje, Španělska či Ruska a někteří jsou v České republice úplně poprvé. Čeština jim přijde hodně složitá a komplikovaná, ale moc se jim tu líbí, chutná jim české pivo a těší se třeba na hrad Loket.

19.7.2018

Bývalá „hudební“ průmyslovka ožila. Škola dostane moderní dílny za miliony

Kraslice – Bývala to v republice ojedinělá a proslulá střední škola na výrobu hudebních nástrojů, ze které absolventi odcházeli pracovat do místní firmy Amati, která se ve světě proslavila právě výrobou nástrojů.

19.7.2018

Stavba tolik očekávaných bytů už konečně začala

Sokolov – Dělníci v těchto dnech začali pracovat na stavbě sedmnácti nových bytů v objektu chráněných dílen, který je v současnosti nevyužitý.

19.7.2018

Dětská hračka, kasička či maskot. Populární Chodosáčci se vracejí

Chodov – Byly doby, kdy neexistovala snad jediná domácnost v kraji, kde by neměli tuto figurku. Sloužila jako pokladnička a lidé často i soutěžili, kolik mincí je možné do ní naskládat.

18.7.2018

O víkendu do Kraslic na Festiválek na konci světa

Kraslice – Máte rádi folk a country? Pak si v kalendáři zaškrtněte 21. července, kdy od 12 hodin odstartuje v Městských sadech v Kraslicích Festiválek na konci světa.

18.7.2018

Rotava upraví do září parkoviště za kavárnou, vznikne 52 míst

Rotava – Řidičům v Rotavě se uleví. Město totiž otevře novou parkovací plochu, a to za tamní kavárnou.

18.7.2018

Hospodářská komora ocenila práci ředitele školy

Sokolov – Stojí v čele Integrované střední školy technické a ekonomické v Sokolově a stal se historicky prvním ředitelem školy v našem regionu, kterého Hospodářská komora České republiky ocenila prestižní stříbrnou Merkurovou medailí.

18.7.2018

Zloději poškodili obraz za 50 tisíc

Sokolov – Obraz za padesát tisíc korun poškodili v Sokolově dva zloději ve věku 30 a 49 let, kteří vnikli do jednoho z tamních domů.

18.7.2018

I díky opravám nádraží v kraji zase ožívají

Kynšperk nad Ohří – Cestující vlakem dostali do užívání novotou zářící výpravní budovu na nádraží v Kynšperku.

17.7.2018

Pozor na střet s lesní zvěří! Nehod v regionu přibývá

Karlovarský kraj – Zvýšený počet dopravních nehod kvůli střetu se zvěří hlásí policisté v Karlovarském kraji. Jen v uplynulém týdnu mělo kolizi s nimi osm řidičů.

17.7.2018

FOTO: Zámek Hluboká, unikát z modelářské dílny odsouzených

Horní Slavkov – Zatím největší model v desetileté historii modelářské dílny dokončují právě v těchto dnech odsouzení ve Věznici Horní Slavkov.

17.7.2018

Z divadla zmizely zastaralé nepohodlné sedačky

Sokolov – Mnohem větší komfort pocítí od září návštěvníci sokolovského divadla. To prochází v těchto dnech celkovou rekonstrukcí a kromě podlah se dočká i kompletní výměny zastaralých a nepraktických sedadel, na která si dost návštěvníků stěžovalo.

16.7.2018

Roztančili loketské náměstí v africkém rytmu

Loket – Opravdu nevšední podívaná se naskytla všem, kteří zavítali v sobotu odpoledne na loketské náměstí.

16.7.2018

Železného hasiče měly i děti

Mnichov – Dobrovolní hasiči z Mnichova pořádali v sobotu hasičský víceboj simulující ostrý zásah s dýchacím přístrojem.

16.7.2018

FOTO: Kamil Trefil je pohyb i relax zároveň

Kraslicko – Havajské věnce, oblek jak vystřižený z první republiky, neoprénové doplňky, cyklistické dresy. Řeč není o bleším trhu, ale o vybavení účastníků triatlonu na Kraslicku s názvem Kamil Trefil.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT