Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Sokolovsko

28.8.2017

OBRAZEM: Byl patnáctý ročník Folkové Ohře tím posledním? Snad ne

Kynšperk nad Ohří – Patnáctý ročník festivalu Folková Ohře skončil, ať žije šestnáctý! Opravdu je možné to říct? O víkendu zaplnily tábořiště Dronte stovky posluchačů, kteří si přišli vychutnat muzikanty zvučných jmen, přesto nad konáním dalšího ročníku visí otazník.

28.8.2017

FOTOGALERIE: Pomáhali, i když odpočívali. Nadaci přispěli dvacet tisíc

Vránov – Celý rok se starají o ostatní. Na ranči Vránov se organizátoři Motosrazu 155 snažili, aby se alespoň jeden víkend někdo staral o ně. Řeč je o záchranářích, policistech, hasičích, všech složkách integrovaného záchranného systému. Ti všichni si tu užili odpočinkový víkend. Ale i při něm stihli pomáhat.

27.8.2017

V Chodově opět zastavují vlaky, výluka skončila

Chodov - Rozsáhlá výluka, kdy vlaky nestavěly v Chodově a v provozu byla náhradní autobusová doprava, skončila. Práce na modernizaci nádraží za zhruba půl miliardy korun však budou pokračovat až do letošního listopadu. Na cestující ale vliv mít nebudou.

26.8.2017

Připravte si peněženky, škola začíná

Karlovarský kraj - Přestože si školáci ještě užívají několik dní sladkého nicnedělání, jejich rodičům už začaly krušné časy. Musí se poohlížet po brašnách, sešitech a dalším vybavení. Blížící se začátek roku jim udělá pěkný vítr v peněžence. Školáci, zvláště prvňáci, totiž stojí tisíce.

26.8.2017

Knížka propojí svět dětí se světem pohádkových bytostí

Karlovarský kraj – „Když píšete pro děti, tak asi uvnitř musíte být taky dítě, to se pak píše hezky,” říká Zuzana Onderová. Není to tak dlouho, co křtila pohádkovou knížku, kterou napsala společně se svým synem, známým tanečníkem Honzou Onderem. A teď je připraven v nakladatelství k vydání její další pohádkový příběh Čaroděj, Jolanka a dračí vejce.

25.8.2017

Do Kraslic na jarmark na moře zábavy, hudby a výstavy

Kraslice – Jarmareční slavnosti bude patřit sobota v Kraslicích. Návštěvníci se mohou těšit na pouťové stánky, atrakce a doprovodný kulturní program.

25.8.2017

Křížová cesta se vrátila do kostela v lepším stavu, než kdy byla

Chodov – Na své místo v kostele svatého Vavřince se během Svatovavřinecké pouti nevrátily jen zvony, ale také restaurované obrazy křížové cesty.

25.8.2017

Ochránci zkoumají pohyb labutí. Nekrmte je! Vyzývají veřejnost

Karlovarský kraj – Ochránci přírody zkoumají v Karlovarském kraji pohyb labutí. Pustili se proto do kroužkování těchto ptáků na Chebsku, Sokolovsku a také v sousedním Ústeckém kraji. Celkem se jim už podařilo odchytnout přes stovku labutí velkých. Kroužky jich přitom dostalo 84.

24.8.2017

Nové koberce a nabitý program. Knihovna nelení

Loket – Městská knihovna se teď na několik dní čtenářům i návštěvníkům zavřela, aby je v září přivítala nejen novými koberci, ale rovněž i bohatou nabídkou pořadů.

24.8.2017

Rockové sady slavily díky rockovému srdci

Kraslice – Je to opravdový rockový nadšenec. Dnes už rockový pradědek, který stojí za uspořádáním už patnácti ročníků Rockových sadů. Bude tradice festivalu Jana Zmrzlého v Kraslicích na Sokolovsku i nadále pokračovat?

23.8.2017

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

22.8.2017

Konec prázdnin si děti v Oloví užijí při Pohádkovém lese

Oloví – S letošními prázdninami se děti v Oloví rozloučí zdoláním Pohádkového lesa.

22.8.2017

FOTO: Živý stolní fotbal vyhráli Pivaři

Kraslice – Vítězem druhého ročníku turnaje v živém stolním fotbale, který se konal o víkendu na zahradě kulturního domu v Kraslicích, se stal tým Pivařů.

22.8.2017

Miliony pomáhají modernizovat výuku

Karlovarský kraj – Rušno bylo přes prázdniny ve školách v Karlovarském kraji.

22.8.2017

Morový rok. Nová kniha, nové skutečnosti dramatické doby

Karlovarský kraj - Srdce všech příznivců novodobé regionální historie brzy zaplesají. Světlo světa totiž spatří nová kniha Vladimíra Bružeňáka Morový rok, kterou chce autor přiblížit zejména události roku 1938, jenž právě na Sokolovsku probíhal i v rámci celé republiky velmi dramaticky.

22.8.2017

Hasiči zachránili srnu, spadla do náhonu vodní elektrárny

Svatava – Tonoucí srnu se podařilo zachránit hasičům ze Sokolova.

21.8.2017

Zábava hlupáků aneb vandalové řádí. Škody jsou ve statisících

Karlovarský kraj - Posprejované vagony, zničené lavičky, ulámané části soch nebo poškozené stromy. S nálety vandalů se musí potýkat města v Karlovarském kraji. Ataky se nevyhýbají ani menším obcím. Škody jdou přitom do statisíců.

20.8.2017

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

20.8.2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

20.8.2017

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

19.8.2017

Závodníci zdolají Chodovskou vlečku, výtěžek poputuje k nemocné Natálce

Chodov – O posledním srpnovém víkendu se bude konat 2. ročník běžeckého závodu Chodovská vlečka.

19.8.2017

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

19.8.2017

Peníze navíc ještě města a obce nemají, ale už vědí, jak je použít

Karlovarský kraj - Novela zákona o rozpočtovém určení daní od příštího roku zvyšuje podíl obcí a měst na vybrané dani z přidané hodnoty ze současných 21,4 procenta na 23,58 procenta. A obce i města v celém kraji už mají jasnou představu, co s penězi, které dostanou, budou dělat.

19.8.2017

Sbírka skončila. Děkujeme, Chodováci ...

Chodov – Dva nové chodovské zvony visí ve věži kostela svatého Vavřince.

18.8.2017

Přijďte zafandit na živý stolní fotbálek

Kraslice – Turnaj v živém stolním fotbálku se už v sobotu uskuteční v zahradě Kulturního domu v Kraslicích. 

18.8.2017

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

18.8.2017

Tanec je řehole. Odpočívat není kdy

Karlovarský kraj – Odpočívat, to je asi jediné, co tanečnice Miráklu neumí.

17.8.2017

Dominuje pyl pelyňku, citlivějším lidem může vadit ambrozie

Sokolovsko – Nízká koncentrace alergenů se bude v následujícím období objevovat v ovzduší. Dominantním alergenem je nadále pelyněk.

17.8.2017

Do galerie U Vavřince na uznávaného fotografa Williho Huttiga

Chodov - Snímky mezinárodně oceňovaného fotografa Williho Huttiga, který působil v Chodově před druhou světovou válkou, představuje v těchto dnech chodovská galerie U Vavřince.

17.8.2017

Bijí srdce fanoušků pro hokejisty Energie?

Loket – Vyburcovat fanoušky karlovarských hokejistů k podpoře klubu. Ukázat, že při svých hráčích stojí, i když se jim zrovna nedaří.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení