Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Sokolovsko

16.8.2017

Kriminálník zapálil vánoční strom města. A to nebylo vše

Kynšperk nad Ohří – O vánoční strom města přišel Kynšperk nad Ohří poté, co ho na náměstí 5. května zapálil už několikrát trestaný osmačtyřicetiletý muž. K incidentu došlo 8. srpna odpoledne a strom města, na kterém je celoročně instalována vánoční výzdoba, se vzňal a shořel včetně všech světelných vánočních ozdob a elektroinstalace.

16.8.2017

Darujte kolo pro Afriku, pomůžete tím dobré věci

Sokolov – Obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku se v letošním roce podařilo přehoupnout v počtu bicyklů darovaných gambijským školákům přes hranici 6000 jízdních kol.

15.8.2017

Černá madona nepřijela. Lidé obdivovali při mši novou kapli

Hřebeny – Černá madona sice na Hartenberg letos nedorazila, hartenberská mše se přesto dle pořadatelů vydařila, a i když jí ani počasí moc nepřálo, přitáhla na osm desítek návštěvníků.

15.8.2017

Parčík a lípa připomínají továrníka Gasche

Chodov – Mladá lípa a parčík k procházkám či odpočinutí připomínají v Chodově v těsné blízkosti vlakového nádraží průmyslníka Karla Gasche.

15.8.2017

K zemi padly stromy s turistickým značením

Sokolovsko – Dva pokácené stromy s turistickou značkou pod vrcholem Krudumu se nelíbí Josefu Švarcbekovi z Horního Slavkova. „Ničení turistického značení zřejmě u nás není nijak trestné, avšak značkařům tito káceči hatí jejich usilovnou práci a turistům znemožňují orientaci,“ je přesvědčený.

14.8.2017

Zvony jsou zpět ve věži kostela, složili se občané i hasiči

Chodov – Ve věži kostela svatého Vavřince v Chodově jsou po dlouhých sto letech zpět tři zvony. Do věže je v sobotu s velkou slávou vyzvedli místní hasiči, kteří se stali patronem jednoho z nich.

13.8.2017

Po dostavbě školy přišla na řadu oprava jídelny

Chodov – Do oprav školní jídelny, kterou navštěvují stovky žáků, se přes léto pustilo město Chodov. Jde přitom o další investici do školských objektů.

12.8.2017

Kurz napoví, jak se bránit agresorům

Sokolov – Chci se umět bránit. Bojím se večer na sídlišti. Chci se hýbat. To jsou nejčastější odpovědí účastníků sokolovských kurzů sebeobrany.

11.8.2017

Pódium vedle kostela nepatří, říká farář

Sokolov – Sokolovský farář Petr Bauchner se obrátil na tamní radnici s požadavkem, zda by nechtěla zlikvidovat provizorní pódium vedle kostela sv. Jakuba Staršího na Starém náměstí.

11.8.2017

Hasiči vyzdvihnou do kostela nové zvony

Chodov – To bude podívaná. Hasiči v sobotu při pouti v Chodově vyzvednou nové zvony do kostela svatého Vavřince. Na jejich obnovu se lidé skládali a výsledek stojí za to.

10.8.2017

Vrcholí sezona pelyňku, trávy pozvolna končí

Sokolovsko – V tomto týdnu bude vrcholit sezona pelyňku.

10.8.2017

Živý stolní fotbal zpestří kulturní sezonu

Kraslice – Turnaj v živém stolním fotbálku zpestří letošní kulturní sezonu v Kraslicích na Sokolovsku. Klání, které je v kraji ojedinělé, se uskuteční už příští sobotu.

10.8.2017

Blízké Sasko láká na prázdninové výlety

Karlovarský kraj – Největší cihlový most na světě, nejmodernější skokanský můstek Evropy, muzeum krajky či lidových vozítek Trabant. Krápníková jeskyně, adrenalin na horské dráze El Toro či naopak pohodová jízda na letní bobové dráze. To vše a mnoho dalších unikátů nabízí sousední Sasko. Je pro mnohé z nás tolik blízké a přesto nepoznané.

9.8.2017

Zachrání koupaliště přírodním biotopem?

Kraslice – Obyvatelé sedmitisícových Kraslic na Sokolovsku musí v parných dnech dojíždět za koupáním. Svítá však naděje, že v příštích letech nechá město obnovit kdysi oblíbené místo ke koupání. A to vodní nádrž Glasberg, která se tyčí nad samotným městem.

9.8.2017

Kam s domácími mazlíčky, pokud nemohou na dovolenou? Do hotelu

Karlovarský kraj – Pro majitele psů a především koček je období dovolených tak trochu stresující. Pokud s nimi jejich čtyřnozí mazlíčci nemohou cestovat, musí vyřešit problém, jak se o ně postarat. Pokud nepomohou dobří známí, pak zbývá jediné. Využít služeb psích či kočičích hotelů.

9.8.2017

Cerkarii na Michalu vymýtili, nyní je trápí jen počasí

Sokolov – Po koupání v průzračné a čisté vodě na plovárně Michal se minulý rok lidem objevila na kůži svědivá vyrážka.

8.8.2017

Kempům se vcelku daří, vracejí se do nich tuzemští i zahraniční hosté

Karlovarský kraj – Dovolená v kempu? Proč ne. Zprávy z kempů v regionu potvrzují, že nejen tuzemští, ale i zahraniční hosté na kempy nezanevřeli a opět se do nich vracejí.

8.8.2017

Hornická pouť nabídne doslova nabitý program

Sokolov – Pochod horníků, Den s armádou, kulinářské dobroty z celé Evropy, dobročinné shyby, koncerty, atrakce a mnoho dalšího nabídne letošní program Hornické pouti, která je největší v celém kraji. Koná se 9. září a pořádají Městský dům kultury v Sokolově zveřejnil její program.

8.8.2017

Místo kasáren bude parkování a poté stavební parcely

Sokolov – Začala demolice bývalých kasáren na sokolovském sídlišti Vítězná. Oblast bude vyčištěna a město ji poté připraví pro stavbu rodinných domků.

7.8.2017

Na hradě zavládne během slavností opět středověk

Loket – Středověké slavnosti, které každoročně přilákají do historického města tisíce návštěvníků, se chystají i letos.

7.8.2017

Senioři si mohou oprášit znalosti i řidičské umění

Sokolov – Velký úspěch sklidilo minulé setkání seniorů z celého regionu s policisty, hasiči, zdravotníky či úředníky z odboru dopravy.

6.8.2017

Propadlá vozovka se konečně opravuje

Sokolov – Začala, zejména pro řidiče, velmi komplikovaná a obávaná rekonstrukce páteřní komunikace na sokolovském sídlišti, která slouží zároveň pro parkování.

6.8.2017

Vrátí se i letos během mše na hrad černá madona?

Hřebeny – Vrátí se i letos soška Hartenberské černé madony během mše na hrad?

5.8.2017

Otázka pro: Rudolfa Kovaříka, meteorologa ze Šindelové

Sokolov - Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny. Jaké počasí nás čeká o víkendu? A dá se říct, jaký celkově bude srpen?

5.8.2017

Odsouzený muž zabodoval ve výtvarné soutěži

Kynšperk – Věznice Kynšperk nad Ohří poslala do letošního ročníku mezinárodní soutěžní výstavy vězeňského umění v polském Sztumu výtvarné práce jednačtyřicetiletého odsouzeného.

4.8.2017

Sokolovská nemocnice má nového šéfa

Sokolov - Nemocnice v Sokolově má od 1. srpna nového ředitele, stal se jím Ing. Jaroslav Kratochvíl (na snímku), bývalý ředitel Nemocnice s poliklinikou v České Lípě.

4.8.2017

Hudba, tanec, jóga i meditace, to bude víkend v zahradě

Bečov nad Teplou – Koncerty kapel, písničkáři, prezentace ekoproduktů, tony léčivého om nebo projekce filmu, to je jen část programu festivalu Zázračná planeta Země, který se koná tento víkend.

4.8.2017

Zaměstnavatelé chtějí u výrobních hal zastávku MHD

Sokolov – Město Sokolov rozšíří od září obslužnost MHD o další lokalitu. Nově budou autobusy zajíždět na Starou Ovčárnu, kde vznikne další zastávka. Sokolov tak chce vyjít vstříc tamním podnikatelům a hlavně lidem pracujícím ve zmíněné lokalitě.

4.8.2017

Křížová cesta i nové zvony. Vavřinecká pouť bude výjimečná

Chodov – Vavřinecká pouť bude letos ve znamení velké slávy pro všechny Chodovské. Kromě zábavy se totiž veřejnosti představí kompletní zrestaurovaná křížová cesta, začne výstava významného chodovského předválečného fotografa Williho Huttiga a zlatým hřebem slavností bude vysvěcení dvou nových zvonů a jejich zavěšení do věže kostela svatého Vavřince.

3.8.2017

Na výtvarném kurzu tvořily a teď se svými díly chlubí

Horní Slavkov – Být seniorem rozhodně neznamená sednout si doma do křesla s rukama v klíně. Naopak.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení