VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Sokolovsko

11.4.2018

Jarní zpoždění příroda dožene. Alergiky teď potrápí hodně pylu

Sokolovsko – Dobré zprávy přicházejí i nadále ze Šindelové, kde sídlí meteorologická stanice a pozorovatel počasí Rudolf Kovařík.

11.4.2018

Pravidelné AkvaTera trhy jsou v KASSu na programu už v sobotu

Chodov – Zájemci o akvaristiku a teraristiku by si neměli nechat ujít sobotní AkvaTera trhy, které se pravidelně konají v chodovském KASSu.

11.4.2018

Kde najdeme údaje o zemětřesení? ptají se lidé. Stránky se totiž změnily

Karlovarský kraj – Nemůžeme najít informace o zemětřesení. Kde jsou seismogramy? S takovými dotazy se na nás obracejí čtenáři.

11.4.2018

Školy zas prokouknou díky novým fasádám. Město chystá řadu investic

Chodov – Začalo jaro a chodovská radnice rozjíždí své letošní investice. Z těch velkých, které má letos v plánu, je to především dokončení školských areálů ve městě.

11.4.2018

Topná sezóna byla dlouhá, hasiči likvidovali desítky požárů komínů

Karlovarský kraj – Letošní dlouhá zima ukázala, že majitelé nemovitostí podceňují čištění komínů. Hasiči totiž zasahovali u desítek případů jejich požárů.

10.4.2018

O legraci nebude na statku rozhodně nouze

Královské Poříčí – Na humor a povyražení v nejrůznějších formách sází v letošním roce statek Bernard v Královském Poříčí.

10.4.2018

OBRAZEM: Josefovské pobavil modernější Mrazík

Josefov – Děd Mrazík, Ivánek, Marfuška, Nastěnka nebo dědeček Hříbeček. Josefovská náves ožila představením klasické pohádky.

10.4.2018

Nadaný regionální autor vydal svou knižní prvotinu

Sokolov – Když jsme si spolu s Jiřím Novákem ze Sokolova povídali naposledy, měl ve svém šuplíčku schovanou slušnou hromádku povídek a mohl se pochlubit tím, že je začal publikovat v prestižním časopise Divoké víno vedle takových osobností, jakými jsou Václav Bárta, Jiří Žáček nebo Karel Sýs.

10.4.2018

Nádražní budova prochází po letech celkovou rekonstrukcí

Sokolov – Cestující vlakem se musejí obrnit trpělivostí. Po letech slibů totiž začala oprava hlavní budovy sokolovského nádraží.

10.4.2018

Nemocných znovu přibylo. Snad už to bylo letos naposled

Karlovarský kraj – Nemocných lidí postižených akutní respirační infekcí (ARI) nebo chřipkou po předchozím razantním poklesu v uplynulém týdnu opět přibylo.

9.4.2018

Velikonoční strom se stal pro školáky tradicí

Sokolov – Jeden ze stromů v areálu základní školy v ulici Švabinského netradičně rozkvetl. Zdobí ho totiž desítky velikonočních kraslic, které vyráběli a následně zavěsili žáci školy.

9.4.2018

Lázeňská města chystají slavnostní zahájení sezony. A budou velkolepá

Karlovarský kraj - Květen v Karlovarském kraji bezesporu patří především slavnostnímu zahájení lázeňské sezony. A organizátoři i letos slibují, že se bude na co dívat.

9.4.2018

Díky Mateřídoušce má Chodov vlastní františky

Chodov – Prezentovat město s maximálním využitím lokálních výrobků a zapojením místních organizací a lidí. To je záměr chodovské radnice.

8.4.2018

Odvolaná starostka Rotavy se chce vrátit do čela města

Rotava – Nečekaně ji po neshodách zastupitelé v březnu odvolali z funkce. Exstarostka Rotavy se nyní bude věnovat funkci krajské zastupitelky a chystat se bude na blížící se komunální volby. V nich chce uspět a vrátit se do čela třítisícového města.

8.4.2018

Odsouzení si nanečisto zkusili pracovní pohovor

Horní Slavkov – Možnost vyzkoušet si přijímací řízení u tří zaměstnavatelů mělo deset odsouzených z Věznice Horní Slavkov.

7.4.2018

Tlak veřejnosti dohnal předsedu kulturní komise k rezignaci z postu

Sokolov – Začalo to stávkou studentů sokolovského gymnázia, kteří se připojili k celorepublikové akci s názvem #VyjdiVen. Skončilo to rezignací předsedy kulturní komise Rady města Sokolov Radka Laurina.

6.4.2018

OTÁZKA PRO: Miloše Bělohlávka, historika města Chodova

Chodov - Před definitivním uzavřením krypty pánů z Plankenheimu jste se rozhodli zpřístupnit ji veřejnosti. Prozradíte víc?

6.4.2018

OBRAZEM: Výstava v muzeu vás zavede Zpět o sto let

Sokolov – Muzeum Sokolov zahájilo včera výstavu s názvem Zpět o sto let. Návštěvníci se tak mohou vydat za poklady ze starých šperkovnic, truhel a skříní. Výstava ze sbírky Mileny Drtinové přibližuje oděvy a módní doplňky z přelomu 19. a 20. století.

6.4.2018

FOTO: Velikonoce v amfiteátru bavily děti i rodiče

Loket – Že to s akcemi v Lokti určenými zejména pro děti myslí naprosto vážně, opět dokázala nadšená loketská maminka Petra Karlíčková. Tentokrát nejen amfiteátr, ale i tělocvična ožily Velikonocemi.

6.4.2018

Radnice vyhlásila boj kšeftům s chudobou a volá po pomoci

Sokolovsko – Se žádostí o pomoc při řešení problémů způsobených narůstající migrací nepřizpůsobivých obyvatel do města se obrátil Sokolov dopisem na premiéra Andreje Babiše i Parlament ČR.

5.4.2018

OTÁZKA PRO: Rudolfa Kovaříka, pozorovatele počasí ze Šindelové

Sokolovsko - Počasí posledních dní nasvědčuje tomu, že konečně nastane to správné jaro. Je to tak?

5.4.2018

Králíkárny si opět poradily i s mezinárodní konkurencí

Sokolov – Mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Praze se zúčastnilo 120 firem ze 7 zemí Evropy a firma Adriana Bártlová, Králíkárny ze Střední školy živnostenské Sokolov mezi nimi obhájila 1. místo za nejlepší stánek.

5.4.2018

Záchranná služba se namísto vděku dosti často střetává s agresí

Karlovarský kraj – O sto zásahů více mají meziročně na svém kontě záchranáři v Karlovarském kraji.

4.4.2018

Beat Generation vytančili dvě republiková finále

Sokolov – Taneční skupina Beat Generation měla druhou zastávku své tour soutěží 2018. Konala se uplynulou sobotu a zastávkou byl Mia Festival 2018. A tanečníci se rozhodně neztratili.

4.4.2018

Dům je hrozbou pro chodce, jeho osud je nejistý

Kraslice – Jeden z trojice chátrajících domů v centru Kraslic na Sokolovsku, který radnice před časem koupila od soukromého majitele, ohrožuje kolemjdoucí.

3.4.2018

Řidiči, pozor! Po Velikonocích začíná blokové čištění

Chodov – Motoristé v Chodově by měli pozorně sledovat dopravní značení v ulicích. V úterý 3. dubna totiž začíná jarní blokové čištění.

3.4.2018

Potravinová banka má více práce i nákladů. Pomůže i dotace kraje

Karlovovarský kraj – Na provoz Potravinové banky přispěje poprvé také Karlovarský kraj. A to částkou 100 000 korun, jejíž poskytnutí formou dotace schválila rada kraje. Příspěvek ale ještě musí schválit zastupitelstvo kraje.

3.4.2018

Nej sportovce Chodova ocenil Lukáš Bauer

Chodov – Město Chodov zná své nejlepší sportovce za uplynulý rok 2017. Čtyřiadvacáté vyhlášení oceněných se konalo v úterý 27. března v Kulturním a společenském středisku v Chodově.

2.4.2018

Doménou seniorů z regionu jsou hlavně ruční práce

Karlovarský kraj – Ruční práce jednoznačně dominovaly v 5. ročníku výtvarné soutěže Věk není překážkou, kterou pro seniory připravil Karlovarský kraj. Na adresu krajského úřadu opět dorazilo velké množství obrazů, ručních prací a fotografií.

2.4.2018

Kraj: Školství v regionu nelikvidujeme

Karlovarský kraj – Krajský radní pro školství Jaroslav Bradáč (nez.) odmítá kritiku Středoškolské unie, která se ostře vymezila k rušení lyceí v kraji a změnám v oborové struktuře krajských středních škol.

31.3.2018

Cestující pozor! Začínají výluky

Karlovarský kraj – Výluky na dvou tratích, a to mezi Karlovými Vary dolním nádražím – Potůčky a v úseku Chodov – Nová Role, začínají v neděli 1. dubna. Potrvají až do 29. června.

31.3.2018

Strážníci chybějí, i když ne všude

Karlovarský kraj – Trvale poddimenzované stavy městských policií ve větších městech se stávají skutečným problémem.

31.3.2018

FOTO: Místo zvonů zněly v Šabině řehtačky

Šabina – Přes šedesát let znějí Šabinou, malou obcí na Sokolovsku, od čtvrtka do soboty řehtačky. Rok co rok vyráží parta kluků s řehtačkami, které jsou opravdovými unikáty, napříč celou obcí.

30.3.2018

Bahňáci spolu s dalšími dobrovolníky vyčistí řeku Ohři

Sokolovsko – Čištění řeky Ohře.

30.3.2018

Policie během svátků střeží nádraží a obchody, zvýšený dohled je i na silnicích

Karlovarský kraj – Během velikonočních svátků operuje na silnicích a v ulicích měst a obcí více policistů. Ti střeží velikonoční trhy, supermarkety a dohlíží nad silničním provozem.

29.3.2018

FOTO: Chemické závody byly v obležení hasičů z kraje, cvičí tu s pěnou

Sokolov – V obležení hasičů z celého Karlovarského kraje je tento týden areál chemických závodů v Sokolově.

29.3.2018

Legiovlak zastaví v Sokolově, přiveze hned třináct vagonů

Sokolov – Nádraží v Sokolově bude čtvrtou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po městech České republiky.

29.3.2018

Parkoviště u kina bude do tří měsíců

Sokolov – Jedno z nejmodernějších a nejnavštěvovanějších kin v regionu dostane konečně parkovací místa navíc. Jezdí sem diváci z celého Sokolovska a při filmových trhácích nemají šanci zaparkovat u kina.

29.3.2018

O Velikonocích na lyže? Může být

Karlovarský kraj – Pokud si někdo naplánuje na Velikonoce lyžování, možnosti tu stále jsou.

29.3.2018

Dobrovolníci z Citic se zapojí do národní akce Ukliďme Česko

Citice – Jedná se o akci v rámci projektu Ukliďme Česko. Ta citická se bude konat v sobotu 7. dubna od 15 hodin. Sraz je u sochy horníka v obci Citice.

28.3.2018

OBRAZEM: Mateřídouška přivítala jaro

Chodov – Jaro je tady! Zvesela znělo denním stacionářem Mateřídouška po tři dny. Klienti spolu se svými vychovateli nacvičili pro pozvané hosty, rodiče a ostatní své blízké tradiční pásmo písniček a veršů, které byly věnovány nejen nadcházejícím Velikonocům, ale oslavě a přivítání jara jako takového.

28.3.2018

Ještěřice pomáhají rodinám v tíživé situaci, chystají recesistické hry

Karlovarský kraj – Na nákup kompenzačních pomůcek nebo na speciální rehabilitace putovaly peníze z Nadačního fondu Ještěřice. Ten nyní vyhlašuje další výzvu a rozdělí další desítky tisíc korun, které nashromáždil při benefičních akcích, které sám v kraji pořádá.

28.3.2018

Nové byty se zahrádkou a parkováním budou v příštím roce

Sokolov – Příští rok na jaře má být zkolaudováno 17 nových bytů. Nechá je vybudovat město Sokolov a budou mít zahrádky, balkony i parkovací místa.

27.3.2018

Senior expres znají i v Praze

Sokolov - Jsem ráda, že mě vezmou do nemocnice, špatně se mi chodí. Troufla jsem si po mnoha letech do nákupního centra. Kontroly u lékaře jsou pro mě nyní mnohem jednodušší.

27.3.2018

Staráte se o blízkého člověka? Neformální pečující poradí a pomůže

Chodov – Lenka Švandová pečuje pět let o svoji těžce nemocnou maminku. Nic neobvyklého, takových lidí je spousta. To je pravda. Jen je škoda, že zkušenosti s péčí o blízkého člověka zůstávají většinou za zavřenými dveřmi.

26.3.2018

Město Kraslice hospodařilo s přebytkem, posílí rezervní fond

Kraslice – Více než osmadvacet milionů korun činí hospodářský výsledek města Kraslice za uplynulý rok.

26.3.2018

FOTO: Student pořádá úspěšné akvatrhy

Chodov – Za rok, co se Akva Tera trhy konají, se staly největší akcí svého druhu v našem kraji. Pravidelně je vyhledává několik stovek návštěvníků a často více než tři desítky prodejců.

26.3.2018

Neprošvihněte termín na podání daňových přiznání

Karlovarský kraj – Pro většinu poplatníků vyprší už 3. dubna termín stanovený pro podání daňových přiznání k dani z příjmu.

25.3.2018

Lidí bez práce je v Chodově rekordně málo

Chodov – Počet lidí bez práce je v Chodově na rekordně nízké úrovni.

25.3.2018

Kraslické hudební jaro zahájí Valerie Zawadská s kvartetem

Kraslice – Valerie Zawadská a Doležalovo kvarteto zahájí letošní ročník Kraslického hudebního jara.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT