„Česká spořitelna nám zapůjčila určitý obnos. Z těchto peněz jsme nakoupili materiál a vytvořili výrobky, které žáci budou prodávat na vánočním jarmarku v České spořitelně v úterý 3. prosince,“ přiblížila třídní učitelka Ilona Vakešová. Projekt začal návštěvou banky počátkem září a pak už se děti pustily do tvoření. „Vyráběli jsme například svícny. Já třeba svícen z polystyrenu, na který jsem herkulesem nalepovala kávu,“ popsala Mariana Strnadová. „S Míšou jsme dělali stromečky. Máme polystyrenový kužel, do toho dáme špendlíky a obmotáme bavlnou,“ doplnil spolužačku Kryštof Imrich.

Vánoční jarmark si musí žáci sami i propagovat. Navrhli si plakáty, pozvánky i logo třídy. „Projekt se tak prolíná nejen do matematiky, ale i českého jazyka a samozřejmě výtvarné výchovy a pracovních činností,“ upřesnila třídní učitelka.

Ruku k dílu přiložili i rodiče dětí. „Některé základy výrobků máme právě od nich. Dodali například kulatinu, sušené plody, přírodniny, připravili podstavce, nástavce, darovali materiál, skleničky,“ doplnila asistentka Rita Misíková.

Vánoční jarmark se bude konat v prostorách sokolovské České spořitelny v úterý 3. prosince od 13 do 16 hodin. Kromě výrobků tu děti budou nabízet zdarma čaj a kávu a při té příležitosti i sladké občerstvení, s jehož přípravou rovněž pomohou zejména rodiče. Peníze, které na jarmarku vydělají, nakonec nemusí vracet. Žáci se sami rozhodnou, jak je využijí, například na dobročinnost, nebo pro potřeby třídy.