Ti nejenže svým chováním, které se neustále zhoršovalo, obtěžovali své okolí, ale dokonce napadli pracovníky bezpečnostní služby. Vše se odehrálo v pátek při zápase HC Energie s Kometou Brno v karlovarské KV Areně.

„Dva fanoušci ve věku dvaadvacet a osmadvacet let svým chováním na zimním stadionu porušovali návštěvní řád. Jejich vulgarita a agresivita vůči ostatním divákům se stupňovaly,a pracovníci bezpečnostní agentury je proto vyzvali, aby se uklidnili. Na výzvy však nereagovali, a proto byli následně z budovy vykázáni,“ uvedla mluvčí policie Eva Valtová.

To se však fanouškům brněnské Komety nelíbilo, odejít se jim nechtělo a místo toho ochranku napadli. „V dalším napadání jim zabránili až policisté z pořádkové jednotky, kteří na místě muže zadrželi a eskortovali na místní policejní služebnu k provedení dalších úkonů. Výtržníkům hrozí až tři roky vězení,“ dodala mluvčí.

Vedení HC Energie takové chování překvapilo. „Nemáme příliš zkušenosti s agresivním chováním fanoušků. Někdy bývá rušněji při zápasech s Plzní, protože mezi námi a jí je určitá rivalita, ale s Brnem jsme nikdy problémy neměli,“ poznamenal manažer HC Energie Ladislav Trubač, podle něhož za takovým chováním může být i špatný výsledek Komety. „Jet sem takovou dálku a vidět, že Brno prohrává, tak to asi někteří nedokázali unést,“ doplnil manažer klubu.