„Na dopravu budou dohlížet policisté. Většina omezení při čtvrtmaratonu či Barevném běhu potrvá jen několik minut,“ říká ředitel MDK Sokolov Ladislav Sedláček.

Na soutěž ohňostrojů doporučují pořadatelé přijít pěšky. Pro ty, kteří dorazí autem, jsou připravena záchytná parkoviště. Dále mohou řidiči parkovat tam, kde to nebudou zakazovat dopravní značky.

Centrem dění bude areál lesoparku Bohemia, sportovní hala a hřiště integrované školy. V sobotu 22. června to bude Sokolovský čtvrtmaraton, Barevný běh, Stezka skřítka Sokolníčka, Řezbářské sympozium nebo Den s hasiči. Hrát budou kapely jako Hand Grenade, Zvlášný škola z Kdyně se svým stylem punk rock, Marek Ztracený či Harlej. Ve 22:50 bude vyvrcholení, a to mezinárodní soutěž ohňostrojů.

„Začneme v tento čas, popřípadě o pár minut déle. Záleží na předchozím programu. Nebude to však dříve jak ve 22.50,“ slíbil Sedláček.

Reagoval tak zřejmě na jednu z předchozích soutěží, kdy se na Sokolov hnala velká bouřka a pořadatelé soutěž spustili dříve, aby zamezili případným škodám či úrazům. Někteří lidé si poté stěžovali, že přišli pozdě.

Letos dorazí soutěžit kromě Čechů Poláci, Maďaři a Němci.

„Jezdíme na akci z Kraslic, je to zážitek,“ říká jeden z účastníků Simon Lorenz.

Víkendová akce však odstartuje již v pátek v 18 hodin. V areálu Bohemia vystoupí revivalová kapela Queen. Hned po ní bude připraveno na stejném místě mobilní letní kino. A pouštět se nebude nic jiného než filmový hit Bohemian Rhapsody o životě zpěváka kapely Fredieho Mercuryho.

„Násep nebo val, který v sobotu využijí ohněstrůjci, bude v pátek večer sloužit jako přírodní hlediště. Lidé si mohou donést deky a udělat si pohodu. Pro tento film jsme přichystali i lepší zvuk, aby si mohli diváci lépe vychutnat hudební pasáže,“ dodal Sedláček.

Vše zakončí neděle a Timbersport, kde rozhoduje síla a přesnost vítězí. Od 14 hodin se v areálu Bohemia představí v šesti disciplínách nejlepší čeští dřevorubci.