CHODOV - Plán kulturních a společenských akcí pro seniory na letošní rok sestavil odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Chodově. Podrobný přehled zahrnuje jak události, které chystá radnice, tak ostatní městské organizce. „Myslím si, že nabídka je více než pestrá. Každý si určitě dokáže vybrat,“ myslí si místostarosta Chodova Stanislav Pochman.
Kromě tradičních akcí jako jsou oslavy Dne matek či Seniorské dny v knihovně se penzisté mohou těšit i na celou řadu sportovních podniků. „Je toho opravdu dost. Na své si přijdou milovníci plavání, pěších výletů, šipek, výpočetní techniky nebo delších zájezdů,“ vyjmenoval Pochman.
Zábavu pro seniory ve městě mimo jiné připravují místní klubvy důchodců, městská nihovna, základní a mateřské školy, svaz postižených civilizačními chorobami a také denní stacionář Mateřídouška. „Naše starší spoluobčany pravidelně zveme na řadu akcí. Tou nejbližší je besídka u příležitosi Dne matek, kterou jsme naplánovali na začátek dubna,“ zmínila vedoucí chodvoského stcionáře Věra Bráborcová. „Senioři jsou vděční hosté a rádi k nám chodí. Návštěvy jim samozřejmě ochotně oplácíme,“ dodala Bráborcová. ⋌(mih)