Jak náročné je zorganizovat taneční party pod širým nebem? Stačí pouze dopravit na vybranou louku aparaturu, dostatek piva a rozbít stany? Podle Tomáše Vojty, který se v polovině července podílel na přípravě hudební akce v Dolních Nivách, je příprava podobných zábav mnohem náročnější, než si řada lidí myslí.

„Řeknu vám, že nám to zabralo celý měsíc. Zapojená do toho byla soukromá organizace a můj bratr Radek. Než došlo na samotné stavění stanů, tak jsme museli vyrozumět policii, hasiče a vše také nahlásit na obecním úřadě. Bez toho by to bylo nemožné,“ přiznal otevřeně Vojta.
„Když člověk dělá akci v přírodě tak se také musí postarat o následný úklid okolí. Své lidi jsme měli i na zabezpečení pořádku během produkce,“ dodal pomocný pořadatel.

Pro hudební setkání v Dolních Nivách je podle Vojty nejpříhodnějším místem prostor koupaliště.
„Nedávno se tam skvěle pobavilo asi osmdesát lidí. Byli to nejen místní, ale i tanečníci z Karlových Varů, Chodova či Kynšperka nad Ohří,“ zmínil Vojta. Publiku hráli dýdžejové Buczi a Wojťas. Posluchačům namixovali porci hip hopu, r´n´b´, energického rocku a taneční muziky.
„Nejednalo se o žádné techno a likvidování louky, ale o obyčejnou open air party,“ zdůraznil.

Z hudebních ´dýchánků´ pro mladé lidi by se v obci měla stát tradice. Tak to alespoň chtějí organizátoři.
„Do konce prázdnin bychom rádi udělali ještě jedno pokračování. Nikomu naše tancování nevadilo, tak proč do toho znovu nejít?“ přemýšlí Vojta.