Vodáci se vydali na Ohři! Nejde o starou zprávu z nějaké letní akce, ale o čerstvou informaci. O víkendu totiž chebští vodáci zamykali Ohři. Po sobotním ranním dešti se počasí umoudřilo, a tak nebyla nouze o zájemce, kteří se s řekou chtěli rozloučit.

Pořadatelé v hojnou účast nedoufali. Když přijel do loděnice vedoucí vodáckého kroužku při Domu dětí a mládeže (DDM) Sova v Chebu Petr Polák, pronesl: „Jestli dnes někdo přijde na Zamykání Ohře, tak je to blázen,“ smál se. V té chvíli jistě netušil, že takových bláznů přijde osmnáct. Plavidla naložili z loděnice DDM Sova pod Chebským hradem na speciální nový přívěs a vypravili se do Kynšperka nad Ohří. „Prvním, ale ne posledním, kdo vyzkoušel teplotu Ohře, byl nejmladší účastník Vítek Fiala. Pro začátek to byla namočená jen jedna noha,“ uvedla Radka Hurtová ze Sovy. „Klasického rituálu zamykání klíčem v Kynšperku nad Ohří se ujal Petr Dolejš, který poděkoval Neptunovi za výbornou sezónu i počasí. To, že Čochtan nikdy nespí, se potvrdilo právě při zamykání, a tak byl Péťa šupem pádem i s klíčem po pás ve vodě.“

Z Kynšperku pluli současní i bývalí členové oddílu asi do šest kilometrů vzdálené Šabiny. „Dnes se ani pádlovat nemuselo, protože to jelo samo,“ řekla Radka Hurtová. „A také se zpívalo, a ač to nebylo v plánu, zase se koupalo.“ Čochtanem letošního zamykání Ohře se přeci jen stal Vítek Fiala. Koupal se společně se svým dědečkem Štefanem Fialou. Vítkovi hned vodáci popřáli k devátým narozeninám, které v neděli oslavil.
Všichni si poslední letošní svezení užívali.

„Ani ranní deštivé počasí mě neodradilo od toho, abych na vodu jela,“ uvedla Hanička Ondriková. „Zamykání se opravdu povedlo. Jeli jsme spíš v kruhu blízkých lidí, kteří na vodu jezdí. Bylo to prostě fajn rozloučení se sezonou,“ dodala s tím, že se již těší na to, až na jaře Ohři zase odemknou.