V tomto volebním období se rozhodne, co se zrušenou 4. ZŠ v Sokolovské ulici. Přesně to slibovalo nové vedení sokolovské radnice. Co se týče hlavní budovy, půl roku po volbách zatím k žádnému rozhodnutí ani změně nedošlo. Tu vedlejší, kde sídlila družina s jídelnou, město prodá pro sociální účely občanskému sdružení Mateřídouška. Třetí část, což je tělocvična, si město ponechá a bude nadále pronajímat.

Problém, co s hlavní budovou, měla pomoci vyřešit studie, kterou nechalo město zpracovat. Škola je zavřená třetím rokem a od té doby se Sokolov pro ni snaží najít využití. Zvažovalo se několik návrhů.

Přestavba na knihovnu s kulturním centrem, byty pro seniory a do třetice demolice budovy a vybudování parkoviště. „V současné době není rozhodnuto, co s hlavní budovou školy," potvrdila místostarostka Sokolova Renata Oulehlová. Na minulé zastupitelstvo Sokolova se obrátily zhruba čtyři stovky občanů s peticí. Požadovali, aby vedení města nechalo vypracovat a zveřejnit studii o možnosti přestavby budovy bývalé ZŠ v Sokolovské ulici na multifunkční vzdělávací centrum s knihovnou. Signatáři navrhovali v budově moderní knihovnu, přednáškový sál, galerii, literární kavárnu, čítárnu, dětský koutek, prostory pro dospívající a podobně. Sokolov však nechce stavět nový městský dům kultury. Už jeden má, stojí okolo 15 milionů ročně a i tak není zcela využit. 

Dům pro seniory byl další variantou. Investor byl tehdy ochoten přistoupit i na podmínku, aby si Sokolov ponechal v organizaci částečný podíl.

„Já navrhuji budovu zbourat a na místě postavit odstavnou plochu pro auta," řekl zastupitel a bývalý starosta Sokolova Zdeněk Berka. Jisté je tak pouze jedno. Cokoliv se bude dělat, bude stát desítky milionů korun.

Zavřená škola stojí ve čtvrti, kde žijí sociálně slabí obyvatelé. Místní se proto obávají toho, aby nakonec město školu neprodalo někomu, kdo by zde provozoval ubytovnu. Nabídku na prodej zájemci a následné vybudování bytů proto už zastupitelé jednou odmítli. Báli se, že by nad objektem město ztratilo kontrolu.