Třešničkou na pomyslném koncertním dortu bylo společné vystoupení orchestru ZUŠ bandu z Lokte a Horního Slavkova s nevidomým zpěvákem Radkem Žaludem.

„Spolupracoval jsem s nejrůznějšími orchestry, včetně třeba Plzeňské filharmonie. Byla to vždy úžasná spolupráce, ale vystoupení se ZUŠ bandem, to byl neuvěřitelný zážitek. Ta děcka jsou prostě bombarďáci, dávají do toho srdce," pochvaloval si Radek Žalud společné vystoupení.

To mělo premiéru den předtím a proběhlo bez jakýchkoliv dlouhých zkoušek či nácviků. Tklivou vánoční atmosféru v klášteře sv. Antonína Paduánského vykouzlili například s písní Haleluja. Kromě zmíněných interpretů se na mimořádném koncertě představili ještě Petr Rojík, Věra Smržová a soubor Cantilo v.i.p. S nimi došel adventní koncert nevidomých a slabozrakých do svého šestého ročníku. „Myslím, že se to i tentokr

át podařilo. Jsem ráda, že se tradice uchytila, snad se dočká pokračování i do dalších let," uvedla vedoucí sokolovského TyfloCentra Gertruda Maruščáková.
Právě v její hlavě se před lety myšlenka adventního koncertu nevidomých zrodila. Od té doby každoročně přiláká desítky návštěvníků. „Atmosféra vánočně nazdobeného kláštera ve spojení s krásnou hudbou je neopakovatelná," řekla návštěvnice koncertu Pavla Tupá.