Odsouhlaseno. Sokolovští zastupitelé pověřili vedení města tím, aby podalo žádosti o další evropské dotace z operačního programu Severozápad. Nová hřiště, volnočasové prvky, lavičky, klouzačky, lehátka, hřiště pro pétanque, stoly na šachy či chození po napnuté gumě. To vše vznikne v sokolovském Areálu zdraví. Už tak hojně využívaná lokalita by tak měla dostat nový rozměr využití. Nového povrchu se dočkají i fotbalisté. Naopak cyklostezka městem v okolí zdejší chemičky se stavět nebude.

„Jde o připravené projekty obnovy umělého povrchu fotbalového hřiště v areálu Baníku, revitalizaci šesti hřišť v Areálu zdraví a související sadové úpravy za 21 milionů korun," řekl starosta Sokolova Jan Picka. Spoluúčast města má být 3,5 milionu korun. Areál by měl podle starosty nově hlídat správce.

Minimálně část z projektu chce město realizovat bez ohledu na to, jestli dotaci získá, či nikoliv," řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec. Jak upřesnil, největší část peněz by stál umělý trávník, zhruba 13 milionů korun. „Jeho životnost je odhadnuta maximálně ještě na dva roky. Jde o jedno z nejvyužívanějších hřišť. Hraje se tam prakticky stále," konstatoval Jakobec. V Areálu zdraví se město rozhodlo pokračovat v započatých investicích.

Projekt cyklostezky u chemičky město do výzvy nepodá, ale nezatracuje ho. Naskýtá se prý možnost, že by na městské cyklostezky měly být vypsány dotace v budoucím Integrovaném regionálním operačním programu.

ROP Severozápad plánoval vyhlášení poslední výzvy na konci ledna. Bude určena hlavně pro projekty, kde už začal výběr dodavatele a jsou realizovatelné do konce října tohoto roku. Celkem ještě může rozdělit přes 600 milionů korun.