Do soukolí mistrovských soutěží v atletice skočilo i poslední družstvo ŠAK Chodov – družstvo mužů. Představilo se v prvním kole na domácí půdě, neboť bylo pořadatelem tohoto kola Oblastního mistrovství družstev mužů v atletice. Po mnohaletém působení ve 2. lize se tak mohlo představit opět v této soutěži, a jak se ukázalo, svými výkony do této soutěže rozhodně patří.

Do soutěže o body se přihlásilo a nastoupilo devět družstev. Vedle domácího ŠAK Chodov to byla družstva AK Sokolov, Slovan Mariánské Lázně, BAS Babylon, Mílaři Domažlice, SK SOUE Plzeň, Atletklub Nýřany, TJ Sušice a B družstvo plzeňské Škodovky.

Již od prvních disciplín se v nejlepším světle ukazovalo družstvo posledně zmiňované, družstvo Škody Plzeň, v jehož barvách se představil i odchovanec chodovské atletiky - vícebojař Zdeněk Kratochvíl, který vybojoval i 2. místo ve skoku dalekém výkonem 6,51 cm. Vynikající výkon předvedl mezi muži věkem teprve dorostenec Petr Chreno z AK Sokolov, když mužský oštěp poslal na hranici 57,27 m a skončil tímto výkonem druhý. Dalším vynikajícím výkonem se prezentoval mariánskolázeňský překážkář Tomáš Beck, který proběhl 110 m překážek v čase 15,38 sekundy.

O hezký souboj se postarali sprinteři na stovce. Cílovou pásku proťali v mrtvém závodě Petr Synek ze Sušice a plzeňský Jan Maštera ve shodném čase 11,33 s.

Trojskok ovládl babylonský Zdeněk Weber, který výkonem 13:52 m zvítězil s téměř metrovým náskokem.
Velmi hodnotným výkonem se blýskl i juniorský čtvrtkař ze Škody Plzeň Tomáš Uxa (51,51 s) S více než půlminutovým náskokem zvítězil také Tomáš Vebr (Mílaři Domažlice) v běhu na 3 000 m, když svou trať zaběhl v čase 8:48,27.

Oporou domácích závodníků byl vícebojař, junior a čerstvý maturant karlovarského gymnázia Jan Jírovec. Ten si doběhl pro druhé místo na krátkých překážkách (16,00 s) a třetí místo v dálce (6,42 m) a na 200 m (23,55 s). Další důležité body za finálová umístění přihodil Lukáš Kopecký za 3. místo nad krátkými ploty (17,24), 4. místa přidali Lukáš Bureš v oštěpu (51,02 metru) a Jan Merunka v trojskoku (12,34 m).

Velmi důležité však byly i další body, které přihodili ostatní členové chodovského družstva, Pavelka, Oláh, Střelec, Dušek, Stehno, Daňhel, Wildhaber či Padua. Chodovští se tak po součtu posledních bodů z disciplín dostali na 6. místo.

Vítězství patřilo jednoznačně Škodě Plzeň „B“, na druhém místě skončil BAS Babylon a na místě třetím skončilo v tomto kole družstvo AC Mariánské Lázně.

M. Volek