Až do středy 20. února probíhá na internetových stránkách třídy 2.E Gymnázia Sokolov veřejná aukce. „Zúčastnit se jí může prakticky kdokoli, stačí mít internet a hráčského ducha,“ komentuje jeden z administrátorů webu ecaci.cz Tomáš Kovář.

„Podmínkou je napsat svoji přezdívku, e-mailovou adresu a samozřejmě částku, která musí být vyšší než ta poslední,“ dodává Kovář.
V pořadí již třetí aukce má podle studentů veliký ohlas. V těchto dnech probíhá dražba obrazu, který éčáci namalovali asi před měsícem speciálně pro své příznivce. „Podílelo se na něm několik lidí od nás ze třídy, pojmenovali jsme ho Renesance,“ vysvětlují studenti.

„Před Vánocemi jsme uspořádali první takovouto akci. Vydražili jsme třídní odznak. Výherce za něj neváhal zaplatit 300 korun,“ říkají studenti. Vydražené peníze půjdou do společného třídního fondu 2.E. „Jsem rád, že vám všem peníze udělaly radost, a doufám, že je použijete na něco užitečného,“ vzkazuje Martin Vincíbr z Lokte, výherce první aukce.

Éčáci ze sokolovského gymnázia se do povědomí lidí v Karlovarském kraji dostali především svojí peticí proti internetovému školství, kterou komentovali i hlavní představitelé kraje.

Podle administrátorů jsou podobné akce dobrým propagováním jejich třídy. „Až budeme mít za dva roky maturitní ples, možná nám podobné věci mnohem lépe pomohou se sháněním sponzorů, protože nás lidé budou znát,“ dodává závěrem administrátor.
Aukce probíhá na webu www.ecaci.cz/aukce.