Nejen obnova starých služebních aut, ale především úsporná opatření. To si od své investice slibuje město Chodov. Včera oficiálně převzali chodovští hasiči a městští strážníci dvě nová služební auta.
„Městská policie dosud jezdila ve dvou autech, hasiči měli jedno osobní, takzvané velitelské. Hasičům zůstalo jedno a stejně tak strážníci budou sloužit jen s jedním autem. Ušetří se tak na provozních nákladech,“ vysvětluje velitel Městské policie Chodov a místostarosta Chodova Josef Kertész.
Obě složky městského záchranného systému budou jezdit v Renaultu Kangoo. Jedno auto vyšlo na 450 tisíc korun včetně polepení či majáků. „Dodavatel nám splnil veškeré požadavky. Například jsme chtěli do auta pro strážníky jedny zadní dveře navíc. Ty potřebují kvůli některým svým ´klientům´,“ dodal velitel.
Chodov oslovil při výběrovém řízení celkem čtrnáct dodavatelů. „Byli jsme ale trochu zklamaní. Nabídka jednotlivých značek nebyla pro město nijak zvlášť vstřícná. Přestože chceme obměnit celý vozový park, tedy i auta určená pro městský úřad, nabízeli nám leasing s velkým navýšením. A to i přesto, že na zakoupených autech je i reklama dodavatele,“ uvedl tajemník Městského úřadu Chodov Robert Franče.
V autě pro městskou policii se budou střídat nepřetržitě všechny směny. „Bude tak v ulicích prakticky dvacet čtyři hodin denně, sedm dní v týdnu. Očekáváme, že nám vydrží tak tři roky. Hasičům by pak mělo vydržet déle,“ myslí si Kertész.
Obě dvě původní auta strážníků i auto hasičů město prodá. Zájemce už prý má.