vážení občané města Nového Sedla a jeho přilehlých obcí, rád bych Vás touto cestou upozornil na nedostatky zjištěné v rámci přímého výkonu služby policistů našeho obvodního oddělení.

V poslední době se velice často setkáváme s případy krádeží vloupáním do zaparkovaných motorových vozidel na území města Nového Sedla a v jeho okolí.

Ve většině případů jde o krádeže osobních věcí ponechaných ve vozidlech na sedadle či autorádií, která jsou ve většině případů vybavena odnímatelným ovládacím čelním panelem a ke kterým by v případě jejich řádného zajištění a neponechávání těchto věcí uvnitř vozidla nemuselo vůbec docházet.

Z tohoto důvodu Vás proto nabádám k větší obezřetnosti a pečlivosti spočívající právě v zajištění Vašeho majetku a neponechávání těchto věcí uvnitř Vašich vozidel. Povětšinou se jedná o různá zavazadla, mobilní telefony, fotoaparáty, ale také osobní doklady a další věci.

V některých případech vzniká škoda na majetku během několika minut, kdy si provozovatel vozidla po jeho zaparkování třeba jen odskočí či zaparkuje před místním hřbitovem a po ´chvilce´ se ke svému vozu, uvnitř kterého ponechal své osobní věci volně odložené, vrací.
Také zde platí, že příležitost dělá zloděje. Nedávejme proto zloději příležitost.