Na dnešní den je naplánována kolaudace dopravního terminálu v Sokolově. Tento moderní dopravní uzel by měl začít sloužit cestujícím již v neděli 21. srpna. Půjde o zkušební provoz. Naostro se rozjede v září tohoto roku.
„Na stavbě probíhaly pravidelné kontrolní dny, takže dnešní kolaudace by měla proběhnout hladce,“ řekl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Petr Navrátil. Jak upřesnil, v nadcházejících dnech by se měla podepsat smlouva mezi provozovatelem terminálu a Karlovarským krajem a poté by již nic nemělo bránit v provozu dopravního uzlu. Dopravní terminál Sokolov se skládá z vlastního autobusového nádraží, parkoviště pro 98 osobních vozidel, upravené příjezdové a odjezdové komunikace a vysazené zeleně. Vedení radnice v Sokolově původně avizovalo možné dokončení stavby v prosinci minulého roku. Oddálilo ho však výběrové řízení na dodavatele, které musel Karlovarský kraj, který je investorem, zopakovat. „Bohužel v průběhu výběrového řízení došlo k odvolání a výběrové řízení bylo vyhlášeno znovu,“ řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec.

Šlo o přestavbu jednoho křídla budovy nádraží, kterou město získalo do svého majetku. V době zahajování projektu nepočítal Sokolov s tím, že by České dráhy vůbec mohly tuto část nabídnout k prodeji. „Tím došlo k posunutí. Nemá smysl terminál samotný spouštět s tím, aby lidé museli chodit kupovat lístky do vzdálenější výdejny ve stávajícím areálu ČSAD,“ dodal Jakobec. Město také počítá s tím, že pokud se opraví část nádražní budovy, přistoupí dráhy k rekonstrukci i jejího zbytku. Cestující budou moci využívat všechny typy veřejné dopravy v jednom dopravním uzlu a plynule tak přestupovat podle potřeby z autobusu na vlak nebo MHD.

Občané se těší. „Velkou výhodu vidím v tom, že v těsné blízkosti terminálu probíhá páteřní cyklostezka,“ řekl Ladislav Minařík z Kraslic.
Celkové náklady projektu činily 110 milionů korun.