Velký rozruch mezi majiteli restaurací a heren v Kynšperku nad Ohří vyvolala nová vyhláška města. Jasně totiž definovala místa a čas, kdy smějí být provozovány výherní hrací přístroje. Nově mohou být zapnuté pouze od 10 do 22 hodin. Pro některé to znamená, že zkrátí otvírací dobu. Jiní zase ve vyhlášce vidí šanci, jak si zvýšit zisk.

„Dříve jsem tu automaty měl a městu ode mě šlo deset tisíc korun měsíčně. Pak jsem je ale kvůli vyhlášce musel dát pryč. Prý jsem moc blízko kostela. Teď přemýšlím, že je sem vrátím, je to přece jenom pro mě další příjem,“ prohlásil majitel restaurace Koruna Josef Hrbáček.

Přímo v budově ještě funguje hudební klub a dále herna, kterou obsluhují vietnamští podnikatelé. „Také oni se museli normálních automatů zbavit. Poradili si ale jinak, do herny si pořídili hrací terminály,“ pokračoval Hrbáček s tím, že sám nebude mít s novou vyhláškou problém. „Stejně nemáme déle otevřeno, takže mně osobně to nevadí,“ dodal.

Upravovat otvírací dobu však zřejmě bude muset provozovatel Herna–baru v Sokolovské ulici. Na dveřích má totiž uvedeno, že zde mohou lidé hrát až do půlnoci. „O vyhlášce nic nevím. Děkuji ale za informaci. Zajdu se poptat na městský úřad,“ řekl vietnamský podnikatel. Hned také svolil, že se novému nařízení přizpůsobí.

A proč Kynšperk vyhlášku vydal? Jde o snahu nepřijít o příjmy a současně regulovat fungování místních heren.
„Od loňského podzimu náš finanční odbor nepovoloval provoz výherních hracích automatů. Značný počet provozoven je v okruhu do sta metrů od zákonem zakázaných budov. Městský rozpočet tak ale nenaplňoval plánované příjmy. Provozovatelé je totiž nahrazovali takzvanými terminály, z nichž poplatky plynou státu,“ vysvětlil situaci starosta Kynšperka nad Ohří René Bolvari.

Současně uvedl, že město přímo s hernami potíže nemá, spíše s jejich klienty. „Gamblerství je obecný problém. Také tito lidé čas od času narušují veřejný pořádek, zejména noční klid,“ poznamenal Bolvari.

Na dodržování vyhlášky má dohlížet finanční odbor a městská policie. „Jen aby si skutečně došlápli na ty, kteří to budou porušovat,“ reagoval jeden z hostů restaurace.