Jakmile zavládne hezké počasí a ustoupí dešťové mraky, vyplují opět na řeku Ohře výletní lodě. Taková je rovnice, které se drží provozovatel lodní dopravy v Lokti a Chebu společnost Autobusy Karlovy Vary. Oblíbenou turistickou atrakci si mohli lidé užívat již v květnu. Kvůli velké vodě, která sužovala region, ji však firma na nějaký čas z bezpečnostních důvodu stopla.
„Určitě chceme jezdit i nadále. Je to však otázka počasí. Až se zlepší a nebude pršet, naše lodě opět vyplují," slibuje výkonný ředitel společnosti Autobusy Karlovy Vary Zdeněk Suchan. Předpovědi počasí jsou na víkend příznivé, a tak se zájemci zřejmě dočkají.

V Chebu se lodní doprava již stala známou a vyhledávanou atrakcí. Naopak v Lokti se s ní pasažéři teprve seznamují. Letos má totiž výletní plavba v podhradí svoji premiéru. „O jízdy loděmi je ze strany veřejnosti zájem. Více lidí samozřejmě přichází, když se zrovna poblíž koná nějaká velká akce," poznamenal Suchan.

Výletní loď vozila výletníky také po přehradě Skalka u Chebu. Letos ji sem ale firma z technických důvodů nevypraví. „Bývá tu velká nejistoty plavby. Proto jsme tady provoz zastavili a loď přesunuli do Lokte," vysvětlil ředitel.

Člun má stanoviště pod mostem u loketského amfiteátru. Na vodu vyplouvá podle zájmu cestujících. Minimální počet cestujících je pět osob. Nalodit se jich však může nanejvýš jedenáct. Z paluby si turisté mohou vyfotografovat středověký hrad, přírodní divadlo, Kolowratskou skálu a další zajímavosti.
„Jsme moc rádi, že dopravce u nás tuto novinku zavedl. Turistům se jistě bude zamlouvat. Je to další vítané oživení během letní sezóny," prohlásil starosta Lokte Zdeněk Bednář.

V Chebu okružní plavba slibuje krásný pohled na nové věže kostela sv. Mikuláše, chebský hrad, dva mosty a dobové opevnění, které chrání město již po několik staletí.