Zastupitelé Sokolova schválili odkoupení tří nemovitostí vedle vlakového nádraží. Opuštěné objekty prý dělají městu ostudu. Dvě z budov mají být zbourány. Ve třetí by mohlo podle vedení sokolovské radnice vzniknout zařízení s nějakých sociálním zaměřením.

„Budovy České dráhy již nevyužívají. Nabídková cena je 2,187 milionu korun. Dvě z nich bychom nechali zbourat a místo upravili. Velmi výrazně by to prokouklo," řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec.Co s budovou, která by zbyla?

„Je tam možnost mít nízkoprahové zařízení, případně nějaké dílny, výrobnu a podobně. Mohl by tam být i azylový dům, protože na Šenvertu platí dost velký pronájem. Tím, co by se tam ušetřilo, by se vlastně zhodnotila ta investice. Také by byl na Šenvertu větší klid. Občas chodí stížnosti na jeho obyvatele kvůli hluku," říká další z místostarostů Ladislav Sedláček.

Azylový dům provozuje společnost Pomoc v nouzi. Podle jejího ředitele Roberta Pisára záleží vše na podmínkách. „Pokud by to přineslo rozvoj našich služeb pro klienty, tak to nelze vyloučit. Potenciál to může mít. Je třeba přemýšlet o přínosech i nevýhodách," řekl Pisár.

Pomoci v nouzi má objekt v ulici Fibichova, který patří městu. Ve Dvořákově ulici platí pronájem soukromníkovi. Nájemné není podle Pisára malé, ale není vyšší než tržní. A má se prý podle dohody snižovat.

„Co se týče hluku ve čtvrti Šenvert, proběhly s klienty pohovory. Šlo o shlukování s lidmi ze sousední soukromé ubytovny. Spolupracujeme i s městskou a státní policií a situace se zklidnila," dodal Pisár.