Každé pondělí od 10 do 12 hodin se maminky a děti scházejí v hale Tělovýchovné jednoty Slavoj v Kynšperku nad Ohří. Tam společně cvičí nebo si hrají. „Děti se naučí spolu komunikovat a užijí si samy sebe,“ řekla Kateřina Štochlová z kynšperského Baby Clubu. Každý měsíc také Baby Club pořádá akce pro veřejnost na dané téma podle ročního období.


Dalším místem, kde se mohou maminky s dětmi každý čtvrtek od 14.30 do 16 hodin scházet, je herna v Mateřské škole v ulici U Pivovaru v Kynšperku. „Uvažujeme o rozšíření návštěvních hodin, protože některým maminkám tento čas nevyhovuje kvůli dětem, které v tuto dobu spí,“ uvedla Štochlová.
Při vstupu do Baby Clubu maminky zaplatí poplatek, který činí 200 Kč za půl roku. „Mateřské škole se vždy revanšujeme za to, že tam můžeme s malými dětmi chodit. Koupíme jim například hračky, barvičky nebo barevné papíry,“ poznamenala Štochlová. Právě jí mohou maminky, které budou mít zájem o návštěvy Baby Clubu, volat na telefonní číslo 603 187 425.


„Chodit do clubu je hlavně pro malé děti opravdu výborná věc. Například když prší nebo je venku zima, jednu hodinu týdně si spolu mohou hrát. Navíc se tam krásně odreagují,“ myslí si Kateřina Sokolová z Horního Slavkova, která navštěvuje hornoslavkovský Baby Club se svou dcerou každé pondělí.