Dokončení prací v loketské pěší zóně se znovu odkládá. Ačkoliv mělo podle slibů z radnice být hotovo do konce května, podnikatelé ze svých krámků místo proudících zákazníků stále vidí jen bagry a buldozery. Vedení města ale prosí o trpělivost. Práce by podle nich měly být dokončeny během několika málo dní.

„Minulý týden už to v jednu chvíli vypadalo, že je povrch udusaný, položí se kostky a je hotovo. Ale druhý den začali s dolováním nanovo a pustili se do dalších úprav kanalizace," stěžuje si podnikatelka Jitka Hlavsová, která v pěší zóně provozuje kavárnu s obchůdkem. „Nejhorší na tom je, že nemáme ani žádné informace, jak budou práce pokračovat a jak dlouho. O víkendu jsem například přišla ke svému obchůdku a výkop vedl přímo před vchodem do něj. Nikdo mi nedal vědět, že tam nebudu mít přístup," kroutí hlavou Hlavsová.

Problémy s opravami ve skutečnosti netěší zřejmě nikoho. „Bohužel se nám ohlášený termín do konce května nakonec dodržet nepodařilo. Práce ale už jdou do finále, zbývá v podstatě jen položit dlažbu a bude hotovo. Přesný termín vám neřeknu, mělo by to být během několika málo dní," řekl Deníku místostarosta Lokte Rudolf Flaška. Starosta Zdeněk Bednář již dříve uvedl, že si v pěší zóně město doslova sáhlo na dno. Opravy provázelo velké množství nečekaných komplikací.