Návštěvníci letošního extrémního závodu Bahňák se mají opravdu na co těšit. Závod obohatí účastníci z Polska či Německa, nové překážky, delší trať, kaolín, koncerty, a dokonce svatba jednoho z pořadatelů a závodníků, kterého bude oddávat místostarosta Sokolova. Lahůdkou je, že ihned poté se oba vrhnou mezi překážky.


„V loňském, premiérovém ročníku navštívilo závod tisíc diváků a 230 závodníků. Dalších 1 500 lidí sledovalo zdolávání překážek v on-line přenosu," řekl jeden z pořadatelů Jan Fedorko. Přenos nebude chybět ani letos. Pořadatelé mají hotový reklamní spot, který poběží v karlovarských nebo sokolovských kinech či na internetu.

Většinu z 400 tisíc korun určených na rozpočet závodu prý spolkne jeho příprava. Kromě materiálu je totiž zapotřebí zapůjčení těžké techniky.
Letošní Bahňák je plánovaný na 19. května a již teď evidují pořadatelé 270 zájemců. Podle odhadů Fedorka bude potřeba až osmdesáti pořadatelů.

O nových překážkách nechtěl moc prozradit. „Je to překvapení. Ale loni to bylo spíše o běhu. Letošní závodníci budou muset více zapojit ruce," nastínil Fedorko. Bohatý doprovodný program je připraven pro děti i dospělé. Podrobnosti o závodu se dozvědí zájemci na webu www.bahnak.eu. ⋌